Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz na Kongresie Gospodarczym - Lubuskie 2018

Dziś rozpoczął się Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018. Wydarzenie jest jedną z największych imprez gospodarczych w regionie, obejmującą tematykę nowoczesnych technologii, przedsiębiorczości, start-upów, zdrowia i przemysłu kosmicznego. Gościem honorowym wydarzenia jest prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz, która wzięła udział w panelu inauguracyjnym oraz panelu dot. przedsiębiorczości.


Prezydent Lewiatana zwróciła uwagę na skalę postępu w walce z bezrobociem w regionie lubuskim:
"To ogromny wysiłek kolejnych rządów, efekt polityki spójności, ale przede wszystkim efekt działań samorządowców, że region lubuski pokonał trudności i ze stopy bezrobocia ponad 40 proc. na początku lat dziewięćdziesiątych zszedł do wartości bliskiej zera".
Zdaniem prezydent Bochniarz nie ulega wątpliwości, że region lubuski korzysta z optymalnego położenia i bliskości sąsiednich państw UE, a także z polityki spójności, bez której nie uda się stawić czoła globalnym trudnościom:
"Wyzwania, przed którymi stoimy, są globalne - na przykład klimatyczne, handel miedzynarodowy, zmiany społeczne i ewolucja rynku pracy - i tylko w ramach ścisłej współpracy z UE będziemy mogli im sprostać".

Kongres potrwa do 13 października.

Szczegółowy program wydarzenia: https://kongres.lubuskie.pl/program/