EFNI / Norweski wieczór networkingowy

Zawsze w drugi dzień Europejskiego Forum Nowych Idei odbywa się wieczór networkingowy. W tym roku jego gospodarzem była Norwegia, a gościom  towarzyszyła muzyka z tego kraju.

Obecny na wieczorze Olav Myklebust, ambasador Norwegii w Polsce powiedział, że współpraca między Polską a Norwegią układa się bardzo dobrze. Blisko 100 tys. Polaków mieszka w Norwegii. Kwitnie biznes. Handel zagraniczny zwiększa obroty. Ponad 300 firm norweskich zainwestowało w kraju nad Wisłą, a fundusze norweskie zmieniają polską rzeczywistość.

Wieczór uświetnił występ norweskiego zespołu Felix Peikli & Joe Doubledays Showitime Band.

Partnerem instytucjonalnym wydarzenia były Fundusze norweskie i EOG 2014-2021.

***

Europejskie Forum Nowych Idei to jedna z największych konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy. Liderzy biznesu, decydenci i politycy oraz autorytety świata nauki, kultury i mediów podczas kilkudziesięciu wydarzeń, paneli, spotkań otwartych, kontrapunktów czy nocnych rozmów, debatują o najważniejszych wyzwaniach dla biznesu i społeczeństw w zmieniającym się świecie, o globalnych trendach oraz o przyszłym kształcie Unii. Forum co roku gromadzi ponad tysiąc uczestników - przedstawicieli świata biznesu oraz administracji zarówno polskiej jak i europejskiej czy organizacji pozarządowych. Organizowane jest od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BusinessEurope, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami. Celem Forum jest wypracowywanie pomysłów na silną Europę i konkurencyjną gospodarkę, otwartą na trendy cywilizacyjne i technologiczne. Tegoroczna edycja EFNI odbywa się w dniach 26-28 września w Sopocie, a jej hasło przewodnie to „NOWY GLOBALNY PORZĄDEK CZY NOWY GLOBALNY BAŁAGAN? Świat w nowej wersji: wizja i odpowiedzialność”.

Więcej informacji: www.efni.pl

Organizator                                         Konfederacja Lewiatan

Współorganizatorzy                          BusinessEurope, Sopot

Patronat honorowy                            Parlament Europejski