EFNI / Wielton, CEZ Polska i CCC z nagrodą Emerging Market Champions

Laureatami piątej edycji nagrody Emerging Market Champions Citi Handlowy zostali Wielton, CEZ Polska i CCC. Sławomir S. Sikora, prezes zarządu Citi Handlowy, w czasie ceremonii wręczenia nagrody powiedział, że  wyróżnione  firmy, korzystają z nowych idei oraz przekraczają granice biznesowe i geograficzne.

Wielton SA otrzymał nagrodę dla polskiej firmy, która odniosła sukces na rynkach zagranicznych. Kapituła pod kierownictwem Andrzeja Olechowskiego, przewodniczącego rady nadzorczej Citi Handlowy, uznała, że to wyróżnienie za  organiczny rozwój biznesu, za przekształcenie firmy rodzinnej w duże przedsiębiorstwo i za promocję Polski na świecie.

W kategorii najlepszej inwestycji zagranicznej w Polsce kapituła, wyróżniła CEZ Polska sp. z  o.o. za konsekwentne inwestowanie w Polsce, w energetykę przyjazną środowisku.

W nowej kategorii e-commerce, utworzonej w tym roku,  nagroda trafiła w ręce firmy CCC SA za użycie internetu i nowoczesnych technologii w rozwoju biznesu.

Ideą konkursu Emerging Market Champions, organizowanego od 2014 r przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy jest wyłanianie i honorowanie liderów przedsiębiorczości rozwijających działalność poza granicami kraju. Nagroda jest przyznawana polskim firmom dokonującym ekspansji zagranicznej, a także podmiotom z rynków wschodzących, które z sukcesem inwestują w Polsce, przyczyniając się do wzrostu zatrudnienia oraz rozwoju gospodarczego kraju. W nowej kategorii e-commerce doceniana jest cyfrowa transformacja firm i efektywność zaimplementowanych technologii cyfrowych.

W ubiegłym roku nagrody otrzymali Maspex i LG Chem Poland.

***

Europejskie Forum Nowych Idei to jedna z największych konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy. Liderzy biznesu, decydenci i politycy oraz autorytety świata nauki, kultury i mediów podczas kilkudziesięciu wydarzeń, paneli, spotkań otwartych, kontrapunktów czy nocnych rozmów, debatują o najważniejszych wyzwaniach dla biznesu i społeczeństw w zmieniającym się świecie, o globalnych trendach oraz o przyszłym kształcie Unii. Forum co roku gromadzi ponad tysiąc uczestników - przedstawicieli świata biznesu oraz administracji zarówno polskiej jak i europejskiej czy organizacji pozarządowych. Organizowane jest od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BusinessEurope, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami. Celem Forum jest wypracowywanie pomysłów na silną Europę i konkurencyjną gospodarkę, otwartą na trendy cywilizacyjne i technologiczne. Tegoroczna edycja EFNI odbywa się w dniach 26-28 września w Sopocie, a jej hasło przewodnie to „NOWY GLOBALNY PORZĄDEK CZY NOWY GLOBALNY BAŁAGAN? Świat w nowej wersji: wizja i odpowiedzialność”.

Więcej informacji: www.efni.pl

Organizator                                         Konfederacja Lewiatan

Współorganizatorzy                          BusinessEurope, Sopot

Patronat honorowy                            Parlament Europejski