Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-04-18 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy walczą o pracowników

  W marcu br. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 3,7 proc. w ujęciu rocznym, a wynagrodzenie (brutto) wzrosło o 6,7 proc. - podał GUS.

 • 2018-04-17 Aktualności
  Aktualności

  Apel o zwiększenie wydatków na kształcenie ustawiczne

  Konfederacja Lewiatan apeluje do resortu rodziny, pracy i polityki społecznej o zwiększenie w tym roku wydatków w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników, m.in. poprzez przesunięcie niewykorzystanych środków z zasiłków i świadczeń obligatoryjnych. Zdaniem pracodawców ograniczenie finansowania kształcenia ustawicznego nie ma uzasadnienia ani w wysokości przychodów i strukturze wydatków Funduszu Pracy, ani w sytuacji na rynku pracy.

 • 2018-04-17 Aktualności
  Aktualności

  Spada zatrudnienie tymczasowe, rośnie etatowe

  Polskie Forum HR, członek Konfederacji Lewiatan, podsumowało wyniki branży agencji zatrudnienia w 2017 roku. Upłynął on pod znakiem spadku liczby pracowników tymczasowych oraz rosnącego zainteresowania pracodawców usługami rekrutacji stałych.

 • 2018-04-16 Aktualności
  Aktualności

  Podatek dochodowy powinien być niższy dla wszystkich firm

  PiS przedstawiło pakiet nowych propozycji tzw. piątkę Morawieckiego, czyli obniżkę ZUS i CIT dla małych firm, fundusz dróg lokalnych, program Dostępność+ czy 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka.

 • 2018-04-16 Aktualności
  Aktualności

  Będzie Rzecznik Praw Podatnika

  Utworzenie Rzecznika Praw Podatnika, który będzie bronił przedsiębiorców w sporach z administracją skarbową, uproszczenie podatku VAT, m.in. redukcje stawek obniżonych z 240 do ok. 60 kategorii, opracowanie nowej ustawy CIT - zapowiedział Paweł Gruza, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, w czasie II Kongresu Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-04-13 Aktualności
  Aktualności

  Indeks Opinii Biznesu Q1 2018

  Już po raz drugi Lewiatan zapytał reprezentatywną próbę przedsiębiorców w Polsce o ich nastroje związane z warunkami ekonomicznymi i regulacyjnymi prowadzenia firm. Pytaliśmy również o największe bariery i szansy, które dostrzegają rozwijając swoje  przedsiębiorstwa. Niestety, po raz...

 • 2018-04-13 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz w Rzeczpospolitej o wyzwaniach dla rządu

  W artykule „Wyzwanie: odzyskać zaufanie przedsiębiorców", który ukazał się 13 kwietnia br. w „Rzeczpospolitej", Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan pisze o wyzwaniach, które stoją przed rządem....

 • 2018-04-13 Aktualności
  Aktualności

  Wykorzystajmy dorobek Komisji Kodyfikacyjnej

  Kodeks pracy wymaga zmiany. Nie wyobrażam sobie jednak, żeby nowe przepisy można było przyjąć bez zgody stron, które przy nich pracowały - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i spraw społecznych.

 • 2018-04-13 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja wyhamowuje

  Inflacja w marcu br., w ujęciu rocznym wyniosła 1,3 proc. W lutym wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych osiągnął 1,4 proc. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny obniżyły się o 0,1 pkt proc. - podał GUS, potwierdzając dane z szybkiego szacunku.

 • 2018-04-13 Aktualności
  Aktualności

  II Międzynarodowe Forum Biznesu i Przedsiębiorczości Rodzinnej

  W imieniu organizatorów zapraszamy na Międzynarodowe Forum Biznesu i Przedsiębiorczości Rodzinnej, które odbędzie się 20 kwietnia w gmachu Sejmu.