Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-09-24 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy popierają zniesienie zmiany czasu

  84 proc. Europejczyków chce zniesienia zmiany czasu. Komisja Europejska już zapowiedziała, że przedstawi propozycję zmiany dyrektywy dotyczącej tej sprawy. Zniesienie zmiany czasu z letniego na zimowy będzie korzystne dla przedsiębiorców - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-09-21 Aktualności
  Aktualności

  Minister Rafalska przedstawi rządowi apel pracodawców

  Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, w odpowiedzi na apel Konfederacji Lewiatan dotyczący utrzymania górnego limitu składek na ZUS, zadeklarowała, że przedstawi jego treść na najbliższym, wtorkowym posiedzeniu rządu poświęconym budżetowi.

 • 2018-09-21 Aktualności
  Aktualności

  Pracowite dni w Brukseli

  Miniony tydzień obfitował w szereg wydarzeń, w które było zaangażowane brukselskie biuro Lewiatana. Prezentujemy krótkie zestawienie tematów i kwestii omawianych w ramach spotkań, w których brali udział m.in.: dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan Grzegorz Baczewski, wiceprezes Polskiego Związku Przemysłu Farmaceutycznego Grzegorz Rychwalski, dyrektor biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli Kinga Grafa oraz Adam Dorywalski, ekspert ds. UE brukselskiego biura KL.

 • 2018-09-20 Aktualności
  Aktualności

  Fundacja Prymus założona przez H. Bochniarz kończy 15 lat

  Założona przez Henrykę Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, Fundacja Prymus, wspierająca wyrównywanie szans edukacyjnych, będzie obchodzić 22 września br. jubileusz 15-lecia działalności. Przez ten czas fundacja wsparła stypendiami 110 najzdolniejszych uczniów z warmińskiej gminy Dywity, dofinansowała modernizację budynków szkolnych oraz przyczyniła się do rozwoju oferty edukacyjnej dla dzieci i młodzieży.

 • 2018-09-20 Aktualności
  Aktualności

  Tydzień Przedsiębiorczości połączy tradycję z przyszłością

  Tegoroczna, jedenasta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która rozpocznie się 12 listopada, odbywać się będzie pod hasłem „Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości". Wydarzenie wspiera Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-09-19 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł trochę spowolnił, budownictwo trzyma się mocno

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w sierpniu br., w ujęciu rocznym o 5 proc. (w lipcu wzrost wyniósł 10,3 proc.), natomiast produkcja budowlano-montażowa była wyższa o 20 proc. (miesiąc wcześniej urosła o 18,7 proc.) - podał GUS.

 • 2018-09-19 Aktualności
  Aktualności

  Przyspieszenie redukcji CO2 groźne dla motoryzacji

  W trwającej debacie nad zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla przez nowo produkowane samochody po 2021 roku, Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, członek Konfederacji Lewiatan, uważa że już bardzo kosztowne, ale realistyczne, jest obniżenie emisji CO2 o 20 proc. do roku 2030. Przyspieszenie tempa zmniejszania emisji dwutlenku węgla może zagrozić europejskiej i polskiej branży motoryzacyjnej.

 • 2018-09-18 Aktualności
  Aktualności

  Liczba pracowników tymczasowych spadła o 18 proc.

  Od końca 2017 roku obserwujemy stały spadek liczby pracowników tymczasowych. W drugim kwartale br. zatrudniano w tej formie o 18% mniej pracowników niż w roku ubiegłym (w stosunku do poprzedniego kwartału spadek na poziomie 4%). Oznacza to, że szacowana liczba pracowników tymczasowych w Polsce wyniosła około 323 tys. osób, firmy członkowskie Polskiego Forum HR, członka Konfederacji Lewiatan, zatrudniały w tym czasie 101 tys. osób.

 • 2018-09-18 Aktualności
  Aktualności

  Rada ds. kompetencji zadba o kadry dla motoryzacji

  Dzisiaj zainaugurowała działalność Rada ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym, z uwzględnieniem elektromobilności. Jej celem będzie przygotowanie zmian w systemie kształcenia i podnoszenia kompetencji w branży motoryzacyjnej. Inicjatorami powołania Rady są Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, członek Konfederacji Lewiatan, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Polska Izba Motoryzacji.

 • 2018-09-17 Aktualności
  Aktualności

  Nowe propozycje dotyczące zakupu i używania aut

  Projekt nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych zawiera dużo korzystnych propozycji. Gdyby nie został uzupełniony o kilka kontrowersyjnych rozwiązań można byłoby go uznać, za jedną z najlepszych nowelizacji w ostatnich latach. Wśród propozycji przedstawionych w „pakiecie samochodowym" znajdują się zarówno zasługujące na aprobatę, jak i niekorzystne dla biznesu - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.