Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-09-07 Aktualności
  Aktualności

  Media: Jeremi Mordasewicz w Rzeczpospolitej

  W artykule „ Rak korupcji toczy świat", który ukazał się w „Rzeczpospolitej" 7 września, Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, wypowiada się na temat korupcji w firmach państwowych. https://www.rp.pl/Biznes/309069824-Panstwowe-firmy-mocno-zagrozone-korupcja.html...

 • 2018-09-06 Aktualności
  Aktualności

  Gwałtowny spadek liczby aptek, zwłaszcza na wsiach

  W ciągu roku funkcjonowania regulacji „Apteka dla aptekarza", liczba aptek w Polsce spadła o 352 placówki, z czego ponad 100 aptek zamknięto na terenach wiejskich. Oznacza to, że regulacja mocno uderzyła przede wszystkim w mieszkańców wsi i małych miejscowości, a miała przyczynić się do wzrostu liczby aptek właśnie na terenach wiejskich. Ostrzegali przed tym Konfederacja Lewiatan i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

 • 2018-09-06 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie niższe. Firmy narzekają na brak pracowników

  Bezrobocie w sierpniu br. wyniosło 5,8 proc. i było o 0,1 pkt proc. niższe niż w lipcu - szacuje resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

 • 2018-09-05 Aktualności
  Aktualności

  Brexit tematem seminarium dla pracodawców w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii

  Eksperci Konfederacji Lewiatan wzięli udział w seminarium nt. negocjacji i skutków Brexitu, zorganizowanym przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Gospodarzem spotkania był podsekretarz stanu Marcin Ociepa, a ze strony rządowej udział wzięli również przedstawiciele resortów spraw zagranicznych oraz infrastruktury.

 • 2018-09-05 Aktualności
  Aktualności

  Producenci chcą zabezpieczeń na wszystkich lekach

  W celu ograniczenia fałszowania leków wydawanych na receptę wprowadzono w UE przepisy obligujące producentów do umieszczenia na opakowaniu zewnętrznym elementu umożliwiającego sprawdzenie, czy nie zostało ono naruszone. Pracodawcy, w tym Konfederacja Lewiatan i Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, zwrócili się do resortu zdrowia z propozycją, aby taką możliwością objąć wszystkie leki.

 • 2018-09-04 Aktualności
  Aktualności

  Budżet 2019 nie sprzyja szybkiemu wzrostowi inwestycji

  Zespół Rady Dialogu Społecznego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń specjalnych omawiał dzisiaj projekt budżetu na 2019 rok. W sytuacji, kiedy związkowcy zabiegają o zwiększenie bieżącej konsumpcji, a pracodawcy o rozwiązania prowadzące do zwiększenia inwestycji, przyjęcie wspólnego stanowiska partnerów społecznych w sprawie przyszłorocznego budżetu jest mało prawdopodobne. Budżet w obecnym kształcie nie sprzyja inwestycjom - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-09-03 Aktualności
  Aktualności

  XI Regaty Żeglarskie Lewiatana zakończone!

  W pierwszy weekend września, już po raz 11. członkowie Konfederacji spotkali się na Mazurach, by walczyć o trofea w regatach żeglarskich. Była świetna zabawa i sportowy duch. Tegoroczne regaty odbyły się w ośrodku Klub Mila Kamień. Wystartowało aż 38 załóg, które ścigały się w trzech kategoriach: jachty otwartopokładowe, Antila 24-25 i Antila 26-27.

 • 2018-09-03 Aktualności
  Aktualności

  54 organizacje przeciwne zniesieniu limitu składek na ZUS

  Konfederacja Lewiatan zawiązała koalicję organizacji pracodawców przeciw zniesieniu limitu tzw. 30-krotności przy odprowadzaniu składek ZUS. Pod apelem w tej sprawie, który trafił do premiera i ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, podpisały się już 54 organizacje, w tym obecne w Radzie Dialogu Społecznego, a także branżowe i regionalne.

 • 2018-09-03 Aktualności
  Aktualności

  Konieczne są zmiany w realizacji unijnych projektów

  Rezygnację z obowiązku szacowania wartości zamówienia w projektach unijnych, zmianę niejasnych przepisów związanych z wyznaczaniem właściwego trybu wyboru wykonawców, wprowadzenie zapisów, które pozwolą beneficjentom stosować zasadę konkurencyjności zawsze, kiedy według nich jest to uzasadnione, bez obawy o korekty finansowe związane z zastosowaniem niewłaściwego trybu wyboru wykonawców - proponują Konfederacja Lewiatan i Biuro Rzecznika Funduszy Europejskich.

 • 2018-08-31 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarka pędzi, ale inwestycje kuleją

  W drugim kwartale br. PKB wzrósł o 5,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - podał GUS we wstępnym szacunku.