Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-08-22 Aktualności
  Aktualności

  Konsumpcja dalej ciągnie gospodarkę

  Sprzedaż detaliczna wzrosła w lipcu, w ujęciu rocznym, w cenach stałych, o 7,1 proc. (wobec 8,2 proc. w czerwcu). Przed rokiem w lipcu wzrost wyniósł 6,8 proc. - podał GUS.

 • 2018-08-22 Aktualności
  Aktualności

  Minister Kwieciński spotkał się z kierownictwem Lewiatana

  Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz i dyrektor generalny Grzegorz Baczewski spotkali się z ministrem inwestycji i rozwoju Jerzym Kwiecińskim.

 • 2018-08-22 Aktualności
  Aktualności

  Nowi członkowie Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan

  W drugim półroczu 2018 r. poczet członków Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan wstąpiły następujące firmy: OPTIMAL Sp. z o.o. Centrum Nowoczesnej Prefabrykacji Sp. z o.o., Michał Sokołowski Doradztwo Podatkowe, Wielkopolska Izba Gospodarcza, PASSIFLORA Sp. z o.o., Fundacja Edukacji...

 • 2018-08-21 Aktualności
  Aktualności

  Raport Ayming Polska: Ulga B+R. Krok milowy w rozwoju innowacyjności przedsiębiorstw

  Na zlecenie Ayming Polska agencja badawcza Kantar Millward Brown przeprowadziła badanie, którego celem było uzyskanie informacji od przedsiębiorców na temat działań badawczo-rozwojowych oraz świadomości i planów dotyczących skorzystania z ulgi podatkowej na badania i rozwój.

 • 2018-08-21 Aktualności
  Aktualności

  Kaucja za składowanie odpadów niebezpieczna dla firm

  Projekt rozporządzenia ministra środowiska, który na etapie uzyskiwania zezwolenia na przetwarzanie czy zbieranie odpadów wprowadza obowiązek ustanawiania zabezpieczenia roszczeń, może być niebezpieczny dla przedsiębiorców ze względu na wysokie stawki - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-08-20 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł ani myśli zwalniać

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w lipcu br., w ujęciu rocznym, o 10,3 proc. (w czerwcu wzrost wyniósł 6,8 proc.), natomiast produkcja budowlano-montażowa o 18,7 proc. (miesiąc wcześniej urosła o 24,7 proc.) - podał GUS.

 • 2018-08-17 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan proponuje zmiany w zasiłku dla osób bezrobotnych

  Należy wprowadzić zmiany dotyczące wysokości i długości wypłaty zasiłku dla bezrobotnych, w taki sposób, aby zapewnić osobie pozostającej bez pracy odpowiednie dochody na czas aktywnego poszukiwania zatrudnienia. Prawo do zasiłku trzeba połączyć z obowiązkiem aktywnego poszukiwania pracy, zasiłek powinien być wyższy, ale wyliczany na innych zasadach, należy też skrócić maksymalny okres jego pobierania do 180 dni - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-08-17 Aktualności
  Aktualności

  Wynagrodzenia rosną szybciej niż przed rokiem

  W lipcu br. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw, w ujęciu rocznym, było wyższe o 3,5 proc. i wyniosło 6231,1 tys., a przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wzrosło o 7,2 proc. i osiągnęło 4825,02 zł - podał GUS.

 • 2018-08-16 Aktualności
  Aktualności

  Tak dla bonu, nie dla nowych wydatków Funduszu Pracy

  Wprowadzenie bonu ofertowego, który ma poprawić jakość pośrednictwa pracy, to dobre rozwiązanie. Złym pomysłem jest natomiast zamiar finansowania ze środków Funduszu Pracy zasiłków pogrzebowych oraz zasiłków i świadczeń przedemerytalnych Ponadto minister rodziny, pracy i polityki społecznej nie powinien dysponować rezerwą w wysokości 30 proc. środków przeznaczonych na różne formy aktywizacji - uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając projekt ustawy o rynku pracy.

 • 2018-08-14 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarka rozpędzona na piątkę

  W drugim kwartale br. PKB wzrósł o 5,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W pierwszym kwartale wzrost gospodarczy wyniósł 5,2 proc.