Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-08-13 Aktualności
  Aktualności

  Ceny energii gwałtownie rosną – co dalej?

  Otrzymujemy od zdenerwowanych przedsiębiorców i samorządów mnóstwo pytań dotyczących wzrastających w ostatnich miesiącach cen energii elektrycznej. Donoszą oni, że oferowane im obecnie ceny w kontraktach bywają nawet o ponad 30% wyższe niż w poprzednim roku. Pytają co robić, jak kontraktować. Przy takiej skali wzrostów waga problemów z planowaniem rosnących kosztów, a więc i cen produktów u przedsiębiorców czy z planowaniem budżetów samorządowych jest oczywista.

 • 2018-08-13 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy popierają sprzedaż energii tylko na giełdzie

  Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki, członek Konfederacji Lewiatan, popiera inicjatywę ministra energii dotyczącą zwiększenia obowiązku sprzedaży energii elektrycznej poprzez zorganizowane platformy obrotu. Wspiera też działania, które mogą przyczynić się do zwiększenia przejrzystości obrotu energią, tworzenia wiarygodnych indeksów rynkowych i prawidłowego funkcjonowania mechanizmów konkurencji.

 • 2018-08-03 Aktualności
  Aktualności

  Certyfikowany kurs IOD – rabat dla firm stowarzyszonych Lewiatana

  Konfederacja Lewiatan i Grupa ECDP zapraszają do udziału w certyfikowanym kursie na Inspektora Ochrony Danych.

 • 2018-08-02 Aktualności
  Aktualności

  Konfederacji Lewiatan: opłata 2000 zł za interpretację od skarbówki nie na kieszeń przedsiębiorców

  Od prawie trzech lat przedsiębiorcy czekają na nową Ordynację Podatkową - akt prawny, którego jednym z głównych celów jest ochrona praw podatnika w relacjach z organami podatkowymi.
  Proponowana opłata za interpretację w skomplikowanej sprawie w wysokości 2000 zł przeczy dobrym intencjom resortu finansów i utrudni firmom dostęp do interpretacji przepisów.

 • 2018-08-01 Aktualności
  Aktualności

  Branża leasingowa buduje polską gospodarkę - wyniki sektora leasingowego po I połowie 2018r.

  • Dynamika branży leasingowej na koniec I połowy 2018 r. osiągnęła 19,7% (r/r), natomiast dynamika finansowania samych ruchomości przekroczyła 20 % r/r.
  • W I połowie tego roku firmy leasingowe sfinansowały inwestycje polskich firm o wartości 38,9 mld zł.
  • Branża leasingowa ma coraz większy wpływ na tworzenie PKB w Polsce, istotnie wyższy niż w innych państwach UE.

 • 2018-07-31 Aktualności
  Aktualności

  Inicjatywa Konfederacji Lewiatan: organizacje pracodawców przeciwne zniesieniu limitu 30-krotności przy składkach ZUS

  Konfederacja Lewiatan zawiązała koalicję organizacji pracodawców przeciw zniesieniu limitu tzw. 30-krotności przy odprowadzaniu składek ZUS. Pod apelem podpisały się również wszystkie pozostałe reprezentatywne organizacje pracodawców obecne w Radzie Dialogu Społecznego: Pracodawcy RP, Business Centre Club oraz Związek Rzemiosła Polskiego, a także Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz 50 branżowych organizacji przedsiębiorców.

 • 2018-07-31 Aktualności
  Aktualności

  Apel do rządu RP ws. utrzymania górnego limitu podstawy składki na ubezpieczenie społeczne (zasada trzydziestokrotności)

  Mając na uwadze:  kontrowersje jakie wywołało procedowanie ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw znoszącej zasadę trzydziestokrotności,  odwołanie przez Trybunał Konstytucyjny rozprawy w sprawie zbadania...

 • 2018-07-30 Aktualności
  Aktualności

  Dolnośląskie MŚP mają szansę na pozyskanie 100 tys. zł na rozwój

  Wysoki poziom rozwoju gospodarczego wspierany przez dostęp do szerokiego zaplecza naukowego sprawia, że Dolny Śląsk od wielu już lat jest jednym z liderów innowacyjności w kraju. Dolnośląscy przedsiębiorcy nie boją się sięgać po nowoczesne technologie, a teraz mają szansę na pozyskanie środków, które sfinansują ich rozwój.

 • 2018-07-30 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy troszczą się o kształcenie zawodowe uczniów

  Reforma kształcenia zawodowego tworzy mechanizmy ułatwiające współdziałanie biznesu z edukacją. Cieszy wprowadzony obowiązek nawiązania współpracy z firmą przed uruchomianiem kształcenia w szkole zawodowej oraz ulgi podatkowe na wyposażenie szkoły. Potrzebujemy jednak sprawnej infrastruktury współpracy, co jest ważne szczególnie dla małych firm.

 • 2018-07-30 Aktualności
  Aktualności

  Apel do Pracodawców zatrudniających Obywateli Ukrainy

  24 sierpnia Ukraińcy świętują  Dzień Niepodległości Ukrainy. Przypada on w rocznicę uchwalenia Deklaracji Niepodległości, którą proklamowano 24 sierpnia 1991 roku.   Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ukraińskich w Polsce zwraca się z prośbą do pracodawców o uszanowanie...