Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-07-30 Aktualności
  Aktualności

  Obejrzyj webinarium o mechanizmie podzielonej płatności

  W Ministerstwie Finansów 25 lipca 2018 r. odbyło się webinarium pt. „Mechanizm podzielonej płatności w praktyce" przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy mogą stosować MPP do płatności za towary lub usługi. Warsztat online cieszył się dużym zainteresowaniem - jednocześnie śledziło go blisko 700 osób, zanotowano ok. 3 tysiące odtworzeń. Webinarium można obejrzeć na kanale You Tube MF.

 • 2018-07-27 Aktualności
  Aktualności

  Danina solidarnościowa zaboli wielu przedsiębiorców

  Konfederacja Lewiatan uważa, że pomoc dla osób niepełnosprawnych jest uzasadniona i potrzebna. Krytycznie jednak ocenia sposób finansowania nowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Będzie on bowiem finansowany w znaczącej części z pieniędzy płaconych przez pracodawców, a w okresie przejściowym kosztem Funduszu Pracy.

 • 2018-07-26 Aktualności
  Aktualności

  Cła na samochody z UE najwcześniej jesienią

  Amerykański prezydent Donald Trump i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker we wspólnym komunikacie po rozmowach w Białym Domu zgodzili się działać na rzecz redukcji ceł, subsydiów i barier handlowych do poziomu stawek zerowych. Nie wykluczone jednak, że jesienią USA wprowadzą cła na europejskie samochody. Zdaniem Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, członka Konfederacji Lewiatan, ich negatywny wpływ odczułaby polska branża motoryzacyjna.

 • 2018-07-25 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie Trump–Juncker nie tylko o cłach na samochody z UE

  Dziś przewodniczący KE Jean Claude Juncker i prezydent USA Donald Trump spotykają się w Waszyngtonie w sprawie barier celnych i taryfowych w handlu dwustronnym.

 • 2018-07-25 Aktualności
  Aktualności

  Wysokie ceny energii zagrażają branży płyt drewnopodobnych

  Od początku roku rosną ceny energii elektrycznej na rynku hurtowym, co przekłada się na funkcjonowanie wielu branż energochłonnych. Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopodobnych już pod koniec czerwca zwróciło się do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o uwzględnienie w polityce energetycznej interesów odbiorców energochłonnych.

 • 2018-07-25 Aktualności
  Aktualności

  Dołącz do Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy (IoT) w Ministerstwie Cyfryzacji

  Zapraszamy Państwa do zgłaszania swych kandydatur do grupy roboczej ds. internetu rzeczy (IoT) w Ministerstwie Cyfryzacji.

 • 2018-07-25 Aktualności
  Aktualności

  Urzędnicy chcą za dużo danych od firm telekomunikacyjnych

  Ilość danych jaką należy dostarczyć w oparciu o nowy formularz do przekazywania informacji o naruszeniu bezpieczeństwa lub integralności sieci lub usług telekomunikacyjnych, jest bardzo duża i niezwykle pracochłonna dla przedsiębiorców - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-07-24 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie już poniżej 6 proc.

  Stopa bezrobocia w czerwcu 2018 r. wyniosła 5,9 proc. wobec 6,1 proc. w maju - podał GUS.

 • 2018-07-24 Aktualności
  Aktualności

  Proponujemy utworzenie Funduszu Podnoszenia Kompetencji

  Utworzenie Funduszu Podnoszenia Kompetencji (FPK), poprzez pozostawienie w firmie części składki przeznaczanej dotychczas na Fundusz Pracy - proponuje Konfederacja Lewiatan. Pieniądze z tego funduszu byłyby wydawane wyłącznie na szkolenia pracowników. W FPK pozostałoby 1,75% podstawy składki na FP, pozostałe 0,7% trafiałoby dalej do Funduszu Pracy.

 • 2018-07-23 Aktualności
  Aktualności

  Centralne przetargi na leki niebezpieczne dla pacjentów

  Krajowi producenci leków zrzeszeni w Polskim Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego oraz Konfederacja Lewiatan ostrzegają przed konsekwencjami centralnych przetargów na leki. Grozi to monopolizacją rynku przez jednego wytwórcę, który po wyeliminowaniu konkurencji będzie dyktował ceny. Poza tym jakakolwiek awaria powodująca wstrzymanie produkcji u tego producenta pozbawia dostępu do leków wszystkich chorych w kraju.