Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-07-23 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz w Rzeczpospolitej o globalnych zmianach

  W artykule „To nie jest czas na grę solową", który ukazał się 23 lipca br. w „Rzeczpospolitej", Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, pisze o konsekwencjach dla Polski globalnych przemian. http://www.rp.pl/Opinie/307229927-To-nie-jest-czas-na--gre-solowa.html&template=restricted...

 • 2018-07-21 Aktualności
  Aktualności

  Zapraszamy do udziału w kursie e-learningowym "Równość to bezpieczeństwo"

  Zapraszamy do udziału w kursie e-learningowym "Równość to bezpieczeństwo". Szkolenie jest ważne dla wszystkich, którym zależny na tworzeniu miejsca pracy wolnego od mobbingu i dyskryminacji oraz budowaniu nowoczesnego wizerunku firmy.

 • 2018-07-20 Aktualności
  Aktualności

  Niepełnosprawni powinni kupować leki przez internet

  Konfederacja Lewiatan, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET wyrażają zdecydowane poparcie dla poprawki umożliwiającej osobom niepełnosprawnym nabywanie w aptekach internetowych leków na receptę. Jednocześnie ze zdumieniem obserwują opór korporacji aptekarskiej przeciw proponowanym zmianom.

 • 2018-07-20 Aktualności
  Aktualności

  Zakaz handlu w niedziele niestraszny dużym i małym sklepom

  Sprzedaż detaliczna wzrosła w czerwcu, w ujęciu rocznym, w cenach stałych, o 8,2 proc (wobec 6,1 proc. w maju i 4 proc. w kwietniu) - podał GUS.

 • 2018-07-19 Aktualności
  Aktualności

  Propozycja zmian w Krajowym Rejestrze Zadłużonych

  Projekt ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych (KRZ) sugeruje, iż dostęp do niego będzie poprzez stronę internetową. Zdaniem Konfederacji Lewiatan to rozwiązanie niefunkcjonalne i nieefektywne. Dane zawarte w rejestrze powinny być udostępniane bezpośrednio w formie teletransmisji biurom informacji gospodarczej (BIG).

 • 2018-07-18 Aktualności
  Aktualności

  Morskie farmy wiatrowe zwiększą bezpieczeństwo Polski

  Polska w niedługiej perspektywie będzie potrzebowała nowych mocy w systemie energetycznym, gdyż zapotrzebowanie na energię wzrośnie o ok. 25 proc. do 2030 roku. Najważniejszą rolę w budowie bezpieczeństwa energetycznego powinna odegrać energetyka związana z morzem. Realizację morskich farm wiatrowych ma ułatwić Plan Zagospodarowania Przestrzennego Polskich Obszarów Morskich. Wymaga on jednak znaczących korekt - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-07-18 Aktualności
  Aktualności

  Polski przemysł pokazuje moc i przyspiesza

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w czerwcu br., w ujęciu rocznym o 6,8 proc., natomiast budowlano-montażowa o 24,7 proc. - podał GUS.

 • 2018-07-17 Aktualności
  Aktualności

  Polacy wierzą, że szybko znajdą nową pracę

  Rekordowo wysoko oceniamy swoje szanse na znalezienie nowego zatrudnienia. 88 proc. badanych Polaków ma nadzieję znaleźć pracę bez komplikacji. 68 proc. ocenia, że znajdzie co najmniej tak dobre warunki, jak dotychczas - wynika z 32. edycji kwartalnego badania Randstad Monitor Rynku Pracy.

 • 2018-07-16 Aktualności
  Aktualności

  Rekomendacja dla kandydata na Prezydenta Konfederacji - procedura udzielenia rozpoczęta

  Rozpoczęcie procedury udzielenia rekomendacji Zarządu kandydatowi na prezydenta Konfederacji Lewiatan na kadencję 2019-2022. Zgodnie ze Statutem Konfederacji Lewiatan został powołany Komitet Nominacyjny, którego zadaniem jest przygotowanie i przeprowadzenie procedury wyboru kandydatki lub...

 • 2018-07-16 Aktualności
  Aktualności

  Umowa UE - Japonia pomoże polskim eksporterom

  Jutro Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, premier Japonii Shinzō Abe oraz szef Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker podpiszą w Tokio umowę o wolnym handlu między UE i Japonią. Dzięki niej polski eksport do Japonii może się zwiększyć nawet o 10 proc. Wzrosną też szanse na kolejne japońskie inwestycje w naszym kraju - uważa Konfederacja Lewiatan.