Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-07-13 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja rośnie, ale po wakacjach zacznie spadać

  Inflacja w czerwcu br., w ujęciu rocznym, wyniosła 2 proc., wobec 1,7 proc. w maju. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny wzrosły o 0,1 proc. - podał GUS.

 • 2018-07-12 Aktualności
  Aktualności

  Eksport trzyma się mocno

  Eksport w pierwszych pięciu miesiącach br. wyniósł 88,9 mld euro i zwiększył się w porównaniu z tym samym okresem 2017 r. o 6,1 proc. Import osiągnął 89,3 mld euro i był wyższy o 7,9 proc. - podał GUS.

 • 2018-07-11 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy mają uwagi do projektu nowelizacji kpc

  Projekt nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego, jak i ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych są kompleksowe i będą miały zasadniczy wpływ na spory gospodarcze. Wprowadzają szereg zmian np.: przywrócenie postępowania w sprawach gospodarczych, nowe zasady obliczania opłaty sądowej, korekty w postępowaniu dowodowym. Konfederacja Lewiatan zgłosiła do projektu uwagi dotyczące, m.in. planu rozprawy, okresu na przygotowanie apelacji czy wprowadzenia stałej opłaty.

 • 2018-07-11 Aktualności
  Aktualności

  Regaty mazurskie Konfederacji Lewiatan - ostatnie wolne miejsca

  Zapraszamy na spotkanie żeglarskie do Kamienia, gdzie w dniach 31.08-02.09 2018 r. po raz jedenasty odbędą się Regaty Żeglarskie Konfederacji Lewiatan. Zachęcamy do zapisów, dysponujemy już ostatnimi wolnymi miejscami.

 • 2018-07-11 Aktualności
  Aktualności

  Robert Lisicki w DGP o zniesieniu limitu 30-krotności

  W artykule „Czy TK uszanuje rolę partnerów społecznych", który ukazał się 11 lipca br. w „Dzienniku Gazecie Prawnej", Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan i Barbara Surdykowska, ekspert NSZZ „Solidarność" piszą o spodziewanej decyzji...

 • 2018-07-10 Aktualności
  Aktualności

  Zwiększenie cyberbezpieczeństwa osłabi konkurencyjność

  Podniesienie poziomu krajowego cyberbezpieczeństwa stanowi wyzwanie, zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnych przedsiębiorców. Zdaniem Konfederacji Lewiatan model realizacji zadań państwa w tym obszarze, zaproponowany w projekcie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, może okazać się jednak mało efektywny i zbyt ingerujący w działalność firm. Pracę nad nowymi przepisami rozpoczął Senat.

 • 2018-07-09 Aktualności
  Aktualności

  W ustawie o odpadach konieczne są zmiany

  Dzisiaj senacka komisja Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej zajmie się projektem ustawy o odpadach. Konfederacja Lewiatan proponuje rozszerzenie o najem nieruchomości, katalogu tytułów prawnych jakimi powinni wykazać się posiadacze odpadów, którzy nimi gospodarują.

 • 2018-07-09 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy też chcą poprawić egzekucję alimentów

  Idea poprawy skuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych zasługuje na poparcie. Niektóre rozwiązania, zawarte w projekcie ustawy, zwiększające obciążenia pracodawców wzbudzają jednak zastrzeżenia - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-07-09 Aktualności
  Aktualności

  O priorytetach biznesu z prezydencją austriacką w Radzie UE

  3 lipca odbyło się w Wiedniu spotkanie przedstawicieli federacji BusinessEurope z ministrami z korpusu prezydencji Austrii w Radzie UE - A. Rupprechterem, głównym doradcą w sekretariacie generalnym RUE oraz M. Schramböck, minister ds. cyfrowych i gospodarczych.

 • 2018-07-06 Aktualności
  Aktualności

  Małe bezrobocie przy niskiej aktywności zawodowej Polaków

  Stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu br. 5,9 proc., wobec 6,1 proc. w maju - szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.