Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-07-06 Aktualności
  Aktualności

  Potrzebna mądra kontrola nad odpadami

  Sejm przyjął ustawę o gospodarce odpadami. Nowe przepisy są potrzebne, aby ograniczyć nieprawidłowości występujące w gospodarce odpadami, ale mogą zaszkodzić firmom, nie uwzględniając różnych uwarunkowań - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-07-05 Aktualności
  Aktualności

  New BusinessEurope President Pierre Gattaz: EU to retain leadership in times of trade protectionism

  Today, Pierre Gattaz has taken office as President of BusinessEurope. CEO of Radiall and former President of the French business and employer federation Medef, he is succeeding Emma Marcegaglia. Two of his top priorities will be to increase employment and growth across Europe and to fight...

 • 2018-07-04 Aktualności
  Aktualności

  BusinessEurope o decyzji PE ws. delegowania w transporcie (drogowym).

  Organizacja BusinessEurope, której członkiem jest Konfederacja Lewiatan, opublikowała stanowisko dotyczące decyzji Parlamentu Europejskiego o niewyłączaniu transportu drogowego spod regulacji o delegowaniu pracowników. Dyrektor generalny BE Marcus Beyrer wyraził rozczarowanie decyzją Parlamentu Europejskiego i podkreślił, że w rozwiązaniu tej kwestii należy szukać równowagi w przepisach prawnych, aby nie ucierpiała na tym konkurencyjność sektora.

 • 2018-07-04 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy proponują zmiany w prawie upadłościowym

  Projekt nowelizacji prawa upadłościowego przewiduje ujednolicenie sytuacji osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą z konsumentami. Ale nie każdy przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność powinien być uznany za drobnego przedsiębiorcę, któremu przysługują takie same uprawnienia jak konsumentowi. Konfederacja Lewiatan proponuje, aby dotyczyło to tylko tych prowadzących jednoosobową działalność na małą skalę.

 • 2018-07-03 Aktualności
  Aktualności

  Apel pracodawców do PE w sprawie Pakietu Mobilności

  W środę, 4 lipca, w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie nad Pakietem Mobilności, który reguluje zasady transportu w UE. Polscy pracodawcy apelują do europosłów o wyłączenie stosowania przepisów o delegowaniu do wszystkich przewozów transgranicznych, przy jednoczesnym całkowitym objęciu delegowaniem przewozów kabotażowych. Pod apelem podpisała się Konfederacja Lewiatan, TLP i kilkanaście innych organizacji.

 • 2018-07-02 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy poniosą koszty współpracy z organami ścigania

  Określenie ram prawnych, w przypadku postępowania karnego, pomiędzy podmiotami, które są w posiadaniu informacji związanych z wykorzystywaniem nowych technologii i organami ścigania, jest niezbędne. Ale zaproponowane rozwiązania mogą się okazać kosztowne dla przedsiębiorców i trudne do wykonania - uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając projekt rozporządzenia PE i Rady dotyczącego tej kwestii.

 • 2018-07-02 Aktualności
  Aktualności

  W II kwartale br. wzrost PKB może wynieść nawet 5 proc.

  Wskaźnik PMI dla polskiego przemysłu wyniósł w czerwcu 54,2 pkt, wobec 53,3 w maju - poinformowała firma IHS Markit.

 • 2018-06-29 Aktualności
  Aktualności

  Podpisz petycję Związku Pracodawców Transport i Logistyka Polska „Ratujmy transport międzynarodowy przed populizmem socjalnym”

  Związek Pracodawców "Transport i Logistyka Polska" al. Jana Pawła II 23 00-854 Warszawa www.tlp.org.pl Warszawa, dnia 27 czerwca 2018 r. PETYCJA ZWIĄZKU PRACODAWCÓW TRANSPORT I LOGISTYKA POLSKA „RATUJMY...

 • 2018-06-28 Aktualności
  Aktualności

  Kanclerz Austrii Sebastian Kurz spotyka się z biznesem i prezydent Henryką Bochniarz w Brukseli

  27 czerwca br. kanclerz Austrii Sebastian Kurz podczas uroczystego spotkania z przedstawicielami federacji pracodawców zrzeszonymi w BusinessEurope przedstawił priorytety rozpoczynającej się w lipcu austriackiej prezydencji w Radzie UE. Konfederację Lewiatan reprezentowali Kinga Grafa i Adam Dorywalski z biura w Brukseli.

 • 2018-06-28 Aktualności
  Aktualności

  Nowe konkursy PARP dla przedsiębiorców

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabory do działań Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój: Badania na rynek Działanie przeznaczone jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać dofinansowanie do inwestycji, których celem jest wprowadzenie na...