Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-04-13 Aktualności
  Aktualności

  Akademia Lewiatana - Konwencja MLI i jej znaczenie dla polskich umów o unikaniu podwójnego opodatkowania

 • 2018-04-12 Aktualności
  Aktualności

  Nowe zasady delegowania utrudnią działalność firmom

  Ambasadorowie unijnych państw zatwierdzili ustalenia dotyczące zaostrzenia zasad delegowania pracowników. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowe przepisy naruszą dotychczasową równowagę pomiędzy swobodą świadczenia usług na rynku wewnętrznym a prawem państw członkowskich do wymagania określonych warunków zatrudnienia na ich terytorium. W praktyce doprowadzi to do zwiększenia stanu niepewności i licznych sporów.

 • 2018-04-12 Aktualności
  Aktualności

  Z ministrem Ociepą o promocji polskich firm w Brukseli

  11 kwietnia, w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich firm i organizacji pracodawców z ministrem Marcinem Ociepą, Podsekretarzem Stanu ds. europejskich w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Spotkanie prowadziła Minister Małgorzata Wenerska-Craps.

 • 2018-04-12 Aktualności
  Aktualności

  Nie wypowiadajmy umowy z W. Brytanią o ochronie inwestycji

  Konfederacja Lewiatan wskazuje, aby rząd nie wypowiadał umowy między Polską a Wielką Brytanią i Irlandią Północną w sprawie popierania i wzajemnej ochrony inwestycji, ponieważ może to utrudnić przyszłą ochronę polskich przedsiębiorców i inwestycji na Wyspach.

 • 2018-04-12 Aktualności
  Aktualności

  Komitet BusinessEurope ds. Rynku Wewnętrznego o transporcie i bezpieczeństwie cyfrowym

  11 kwietnia br. w Brukseli odbyło się posiedzenie Komitetu BusinessEurope ds. Rynku Wewnętrznego. W spotkaniu uczestniczył Adam Dorywalski, ekspert pracujący w biurze Konfederacji Lewiatan w Brukseli.

 • 2018-04-12 Aktualności
  Aktualności

  KONSULTACJE: Ordynacja podatkowa

  Przekazujemy do konsultacji projekt z dnia 10 kwietnia 2018 r. ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa. Prosimy o zgłoszenie uwag lub zainteresowania projektem.

 • 2018-04-11 Aktualności
  Aktualności

  Raport Roczny 2017

  Zapraszamy do lektury naszego Raportu Rocznego za rok 2017. W raporcie sprawozdanie z działalności konfederacji, m.in. podsumowanie prac legislacyjnych, statystyki i zdjęcia. Polecamy! LINK DO RAPORTU: http://bit.ly/2JxogFP

 • 2018-04-11 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan apeluje do rządu o proaktywną politykę ws. Brexitu

  Rząd nie prowadzi samodzielnej polityki ws. Brexitu, nie słyszymy też poza ogólnikami wiele o wpływaniu na stanowisko Komisji Europejskiej przez rządzących polityków. Jest to z pewnością rodzaj kaca po nieudanym polsko-brytyjskim sojuszu na rzecz „reformowania" Unii Europejskiej. Konfederacja Lewiatan po raz kolejny apeluje do rządu o prowadzenie proaktywnej polityki brexitowej.

 • 2018-04-11 Aktualności
  Aktualności

  Oglądaj transmisję z 7. Targów CSR

  12 kwietnia na PGE Narodowym odbywa się największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu. Targi CSR są transmitowane na kanałach Forum Odpowiedzialnego Biznesu na YouTube oraz Facebooku. Dzięki temu wszyscy mogą śledzić panele dyskusyjne oraz poznać dobre praktyki CSR wystawców (WSTĘP WOLNY, GODZ. 9-17).

 • 2018-04-10 Aktualności
  Aktualności

  Nieprzyjazne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

  W czasie prac nad nowelizacją prawa telekomunikacyjnego pojawiły się nowe regulacje, które będą uciążliwe dla konsumentów i zmniejszą konkurencyjność przedsiębiorców z branży telekomunikacyjnej - uważa Konfederacja Lewiatan.