Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-01-05 Aktualności
  Aktualności

  Seminarium dla branży mechanicznej i motoryzacyjnej, Poznań

  W imieniu MEN zapraszamy do udziału w seminarium dla branż mechanicznej oraz motoryzacyjnej, które odbędzie się 9-10 stycznia 2018 r. w Poznaniu, Hotel Mercure ul. Roosvelta 20.

 • 2018-01-05 Aktualności
  Aktualności

  K.Grafa dla Politico o polskim lobbingu w UE

  W 2016 r. lobbyści w Brukseli wydali na swoją działalność w sumie 1,7 mld euro, przy czym tylko 5% tej kwoty pochodzi od krajów, które dołączyły do Unii po 2004 r., w tym Polski. Co więcej, okazuje się, że od szóstej pod względem liczby ludności Polski, więcej wydają tak nieduże państwa jak Austria, Dania czy Portugalia.

 • 2018-01-05 Aktualności
  Aktualności

  Zaproszenie do Okrągłego Stołu Przemysłowego Wysokiego Szczebla

  W kontekście zaktualizowanej 13 września 2017 r. unijnej strategii przemysłowej, Komisja Europejska zachęca do członkostwa w Okrągłym Stole Przemysłowym Wysokiego Szczebla (ang. The High-Level Industrial Roundtable) o nazwie „Przemysł 2030". Aplikować można do 22 stycznia 2018 r.

 • 2018-01-05 Aktualności
  Aktualności

  Seminaria: Ochrona własności intelektualnej za granicą

  Urząd Patentowy RP zaprasza do wzięcia udziału w cyklu międzynarodowych seminariów eksperckich tzw. „Roving Seminars" poświęconych ochronie własności intelektualnej za granicą, które odbędą się na trzech polskich uczelniach w Krakowie, Gliwicach i we Wrocławiu w dniach 23-25 stycznia 2018 r.

 • 2018-01-04 Aktualności
  Aktualności

  W budownictwie coraz więcej osób dostaje płacę minimalną

  W 2016 r. 1,465 mln osób otrzymywało wynagrodzenie minimalne. Było to 13 proc. ogółu zatrudnionych na umowę o pracę - podał GUS.

 • 2018-01-04 Aktualności
  Aktualności

  Warto wspierać zakup samochodów na paliwa alternatywne

  Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, członek Konfederacji Lewiatan, popiera stanowisko rządu dotyczące transportu zeroemisyjnego i niskoemisyjnego oraz wsparcia rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. Jednocześnie pracodawcy zgłosili kilka uwag, które mogą przyczynić się do lepszego rozwoju infrastruktury i rynku pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi.

 • 2018-01-04 Aktualności
  Aktualności

  Nowe prawo wodne pełne wątpliwości

  Po wejściu w życie nowego prawa wodnego pojawiło się wiele wątpliwości i pytań dotyczących m.in. opłat za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej, stawek opłat zmiennych za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych czy przepisów przejściowych związanych z wprowadzaniem nowych taryf. Konfederacja Lewiatan ma nadzieję, że zostaną one rozwiane przez Ministerstwo Środowiska.

 • 2018-01-04 Aktualności
  Aktualności

  Pierwsze spotkanie z cyklu Autorytety Przedsiębiorczości

  Autorytety Przedsiębiorczości to nowy projekt tworzony przez Forum Młodych Lewiatan, działające przy Konfederacji Lewiatan w Warszawie.

 • 2018-01-04 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie: Biznesowe DNA milenialsów

  W imieniu organizatora zapraszamy na debatę: Pokolenie baby boomers, pokolenie X, milenialsi - czego możemy się od  siebie nauczyć? , której moderatorem będzie ekspert Konfederacji Jakub Gontarek.

  Gościem specjalnym spotkania będzie Sebastian Kotow mówca motywacyjny z autorskim wykładem: Jak niemożliwe staje się osiągalne - o samodyscyplinie, wytrwałości i psychologii osiągnięć.

 • 2018-01-04 Aktualności
  Aktualności

  RAPORT: Adaptacja miejsca pracy dla osób starszych i niepełnosprawnych

  Zapraszamy do lektury raportu stworzonego przez Instytut Spraw Publicznych, w jego powstaniu udział brali m.in. eksperci Konfederacji Lewiatan.