Aktualności 2018

• 2018-04-13 Aktualności
    Aktualności

Akademia Lewiatana - Konwencja MLI i jej znaczenie dla polskich umów o unikaniu podwójnego opodatkowania

Aktualności

Nowe zasady delegowania utrudnią działalność firmom

Ambasadorowie unijnych państw zatwierdzili ustalenia dotyczące zaostrzenia zasad delegowania pracowników. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowe przepisy naruszą dotychczasową równowagę pomiędzy swobodą świadczenia usług na rynku wewnętrznym a prawem państw członkowskich do wymagania określonych warunków zatrudnienia na ich terytorium. W praktyce doprowadzi to do zwiększenia stanu niepewności i licznych sporów.

Z ministrem Ociepą o promocji polskich firm w Brukseli

11 kwietnia, w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich firm i organizacji pracodawców z ministrem Marcinem Ociepą, Podsekretarzem Stanu ds. europejskich w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Spotkanie prowadziła Minister Małgorzata Wenerska-Craps.

Nie wypowiadajmy umowy z W. Brytanią o ochronie inwestycji

Konfederacja Lewiatan wskazuje, aby rząd nie wypowiadał umowy między Polską a Wielką Brytanią i Irlandią Północną w sprawie popierania i wzajemnej ochrony inwestycji, ponieważ może to utrudnić przyszłą ochronę polskich przedsiębiorców i inwestycji na Wyspach.

Aktualności

Komitet BusinessEurope ds. Rynku Wewnętrznego o transporcie i bezpieczeństwie cyfrowym

11 kwietnia br. w Brukseli odbyło się posiedzenie Komitetu BusinessEurope ds. Rynku Wewnętrznego. W spotkaniu uczestniczył Adam Dorywalski, ekspert pracujący w biurze Konfederacji Lewiatan w Brukseli.

KONSULTACJE: Ordynacja podatkowa

Przekazujemy do konsultacji projekt z dnia 10 kwietnia 2018 r. ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa. Prosimy o zgłoszenie uwag lub zainteresowania projektem.

Raport Roczny 2017

Zapraszamy do lektury naszego Raportu Rocznego za rok 2017. W raporcie sprawozdanie z działalności konfederacji, m.in. podsumowanie prac legislacyjnych, statystyki i zdjęcia. Polecamy! LINK DO RAPORTU: http://bit.ly/2JxogFP

Aktualności

Lewiatan apeluje do rządu o proaktywną politykę ws. Brexitu

Rząd nie prowadzi samodzielnej polityki ws. Brexitu, nie słyszymy też poza ogólnikami wiele o wpływaniu na stanowisko Komisji Europejskiej przez rządzących polityków. Jest to z pewnością rodzaj kaca po nieudanym polsko-brytyjskim sojuszu na rzecz „reformowania" Unii Europejskiej. Konfederacja Lewiatan po raz kolejny apeluje do rządu o prowadzenie proaktywnej polityki brexitowej.

Oglądaj transmisję z 7. Targów CSR

12 kwietnia na PGE Narodowym odbywa się największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu. Targi CSR są transmitowane na kanałach Forum Odpowiedzialnego Biznesu na YouTube oraz Facebooku. Dzięki temu wszyscy mogą śledzić panele dyskusyjne oraz poznać dobre praktyki CSR wystawców (WSTĘP WOLNY, GODZ. 9-17).

• 2018-04-10 Aktualności
    Aktualności

Nieprzyjazne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

W czasie prac nad nowelizacją prawa telekomunikacyjnego pojawiły się nowe regulacje, które będą uciążliwe dla konsumentów i zmniejszą konkurencyjność przedsiębiorców z branży telekomunikacyjnej - uważa Konfederacja Lewiatan.