Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-12-12 Aktualności
  Aktualności

  Brexit: spotkanie członków Lewiatana z prof. Danutą Hübner

  W piątek 14 grudnia gościem Konfederacji Lewiatan będzie prof. Danuta Hübner, posłanka do Parlamentu Europejskiego. Tematem spotkania z członkami Konfederacji Lewiatan będzie proces negocjacyjny, umowa i potencjalne scenariusze po Brexicie.

 • 2018-12-12 Aktualności
  Aktualności

  W przemyśle mody brakuje wykwalifikowanych pracowników

  • Polski rynek odzieżowo-tekstylny należy do najatrakcyjniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej.
  • Ogromnym wyzwaniem dla przedsiębiorstw z sektora przemysłu mody jest jednak brak wykwalifikowanych pracowników.
  • Zdaniem Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody LEWIATAN bez wykształcenia nowej, wyspecjalizowanej kadry, rozwój firm z branży mody może być zagrożony.

 • 2018-12-12 Aktualności
  Aktualności

  A Europe with opportunities for all - A business ambition for 2030

  Executive summary Together, Europe's countries, companies and citizens have built the European Union, an achievement we can truly be proud of. It has made the European way of life possible, brought prosperity to Europeans through a common market and allowed Europe's countries to...

 • 2018-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Stanowiska Konfederacji Lewiatan wobec tzw. Goods Package

  Aleksandra Musielak wzięła w listopadzie udział w zorganizowanej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii konferencji „Prawo i bezpieczeństwo techniczne w perspektywie europejskiej i krajowej MPiT". Jednym z głównych tematów było omówienie stanu prac nad zestawem zmian do tzw. Goods Package ( Unijnego Pakietu Towarowego). Współpraca z MPiT po konferencji przełożyła się na zaangażowanie KL w temat, co zaowocowało przyjęciem dwóch stanowisk organizacji do pakietu.

   


 • 2018-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Mercedes-Benz w Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych

  Spółka Mercedes-Benz Manufacturing Poland przystąpiła do Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych.

 • 2018-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Deficyt w handlu zagranicznym rośnie

  Ważne dla firm: Unijne gospodarki odnotowują coraz bardziej odczuwalne spowolnienie, którego cechą jest niższy popyt na towary zagraniczne, w tym z Polski.

 • 2018-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Dyrektywa o treściach terrorystycznych on-line

  Konfederacja Lewiatan dołączyła do inicjatywy podjętej przez naszych kolegów z Konfederacji Pracodawców z Czech (do której dołączyły również europejskie i krajowe organizacje przedsiębiorców ze Słowacji, Litwy, Danii, Finlandii i Holandii), podpisując się pod listem dotyczącym projektu dyrektywy o treściach terrorystycznych on-line kierowanym do Prez. Austriackiej.

 • 2018-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Budżet UE na lata 2021-2027, czyli co czeka Polskę i Europę w nadchodzącej dekadzie

  2 maja 2018 r. Komisja Europejska wyszła z propozycją unijnego budżetu, tzw. Wieloletnich Ram Finansowych (WRF) na lata 2021-2027, w której sugeruje podniesienie wpłat do wspólnego budżetu z dotychczasowego 1,03% PNB płaconego przez każde państwo członkowskie do 1,11% PNB. Główny nacisk w następnym WRF ma być położony na badania i innowacje, wsparcie inwestycji oraz nowe priorytety związane z migracją, zarządzaniem granicami, bezpieczeństwem i obronnością. Za to cięcia obejmą politykę spójności i wspólną politykę rolną. Obecnie nad WRF pracuje również komisja ds. budżetu w Parlamencie Europejskim (PE), która proponuje podniesienie wpłat do wspólnego budżetu do 1,3% PNB. Tylko w takim przypadku możliwe byłoby utrzymanie dotychczasowego poziomu finansowania polityki spójności, której Polska jest największym beneficjentem.

 • 2018-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Jednolity rynek to największe osiągnięcie i zagrożona wartość UE

  W ramach refleksji nad przyszłością Europy, federacje zrzeszone w BusinessEurope zostały poproszone o określenie silnych i słabych stron UE. Wśród obszarów, które należy usprawnić, przedstawiciele pracodawców wymienili m. in. nadmiernie zbiurokratyzowany, długotrwały proces legislacyjny, natomiast kluczowym osiągnięciem i największą wartością okazał się bezapelacyjnie unijny rynek wewnętrzny. W podobny sposób wypowiedziała się Komisja Europejska, przedstawiając 22 listopada ocenę realizacji strategii jednolitego rynku i określając go „największym atutem Europy w zmieniającym się świecie".

 • 2018-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Doroczne spotkanie członków Lewiatana

  Co wydarzy się w gospodarce, polityce i Brukseli w 2019? To przewodnie tematy, o których rozmawialiśmy podczas wyjazdowego spotkania członków Lewiatana. Poza panelami, odbyły się także warsztaty poświęcone podatkom, prawu pracy i ubezpieczeniom, energii i mediacji. Niespodzianką wieczoru było spotkanie z aktorem Januszem Gajosem.