Brexit: spotkanie członków Lewiatana z prof. Danutą Hübner

W piątek 14 grudnia gościem Konfederacji Lewiatan będzie prof. Danuta Hübner, posłanka do Parlamentu Europejskiego. Tematem spotkania z członkami Konfederacji Lewiatan będzie proces negocjacyjny, umowa i potencjalne scenariusze po Brexicie.

 

 

Prof. Danuta Hübner jest jedną z najaktywniejszych europosłanek w obszarze Brexitu. Mandat do Parlamentu Europejskiego sprawuje od 2009 roku. Należy do grupy Europejskiej Partii Ludowej w PE.
W latach 2004-2009 pełniła funkcję Komisarza Unii Europejskiej ds. Polityki Regionalnej. Była pierwszym polskim członkiem Komisji Europejskiej.

W pierwszej połowie lat 90. przewodniczyła Społecznej Radzie Planowania przy Centralnym Urzędzie Planowania odpowiedzialnej za opiniowanie rządowych propozycji kierunków rozwoju Polski. W 1994 roku została doradcą wicepremiera, a w latach 1994-1996 była wiceministrem przemysłu i handlu. Jako główny negocjator doprowadziła do członkostwa Polski w OECD w 1996 roku. W okresie 1997-1998 była Szefem Kancelarii Prezydenta RP.

Budowała struktury polskiej administracji służące negocjacjom i przygotowaniom Polski do członkostwa w Unii Europejskiej. Kierowała rozległymi pracami przygotowującymi Polskę do wejścia do Unii. Jako Pełnomocnik rządu tworzyła Komitet Integracji Europejskiej, była szefem tego Urzędu i pierwszą polską minister ds. europejskich.