Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-06-22 Aktualności
  Aktualności

  ECDDP Audyt sp. z o.o. członkiem Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu

  ECDDP Audyt sp. z o.o. został członkiem Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu, działającego w ramach Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-06-22 Aktualności
  Aktualności

  Relacja z konferencji Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan pt. Perspektywa zmian w systemie i prawie podatkowym

  W czerwcowym numerze Przeglądu Podatkowego ukazała się relacja z konferencji pt. Perspektywa zmian w systemie i prawie podatkowym, która odbyła się w ramach II Kongresu Rady Podatkowej.

  W dniu 16.04.2018 r. w ramach II Kongresu Rady Podatkowej odbyła się Konferencja pt. Perspektywa zmian w systemie i prawie podatkowym. Partnerami strategicznymi wydarzenia były kancelarie Ożóg Tomczykowski, MDDP oraz KPMG. Patronat honorowy nad konferencją objęły Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, patronat medialny - Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska. Gościem specjalnym był Paweł Gruza, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów.

  Zapoznaj się z całością relacji, klikając w zdjęcie.

   

   

   

 • 2018-06-21 Aktualności
  Aktualności

  Już za dwa lata rewolucja w delegowaniu pracowników

  Rada ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów przyjęła ostatecznie zmianę dyrektywy w sprawie delegowania pracowników. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowe przepisy naruszą dotychczasową równowagę pomiędzy swobodą świadczenia usług na rynku wewnętrznym a prawem państw członkowskich do wymagania określonych warunków zatrudnienia na ich terytorium. W praktyce doprowadzi to do zwiększenia stanu niepewności i licznych sporów.

 • 2018-06-21 Aktualności
  Aktualności

  Kolejny przykład złego działania zakazu reklamy aptek

  Kara finansowa dla apteki za informowanie pacjentów o możliwości tańszego leczenia - to kolejny przykład antypacjenckiego działania wynikającego z zakazu reklamy aptek. W związku z tym Konfederacja Lewiatan i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET po raz kolejny apelują o zmianę tego szkodliwego zapisu.

 • 2018-06-21 Aktualności
  Aktualności

  Wielkie sklepy zmieniają przyzwyczajenia zakupowe Polaków

  Sprzedaż detaliczna wzrosła w maju., w ujęciu rocznym, w cenach stałych, o 6,1 proc (wobec 4 proc. w kwietniu) - podał GUS.

 • 2018-06-21 Aktualności
  Aktualności

  Inspekcja Ochrony Środowiska chce mieć za dużo uprawnień

  Uprawnienie Inspekcji Ochrony Środowiska do przeszukania pomieszczeń i innych miejsc powinno być ograniczone do sytuacji, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Inspekcja nie powinna też mieć możliwości podważania każdej decyzji administracyjnej dotyczącej korzystania ze środowiska - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-06-20 Aktualności
  Aktualności

  Producenci nie mogą ucierpieć na nowelizacji prawa

  Projekt prawa farmaceutycznego zakazuje jednoczesnego prowadzenia działalności leczniczej i obrotu hurtowego produktami leczniczymi, aby zapobiec zjawisku wywożenia leków za granicę. Konfederacja Lewiatan uważa, że konieczne jest podjęcie działań, które ukrócą ten proceder, ale nowe regulacje powinny uwzględniać prawa przedsiębiorców i możliwość prowadzenia biznesu w stabilnym otoczeniu.

 • 2018-06-20 Aktualności
  Aktualności

  Większa kontrola nad odpadami nie może zaszkodzić firmom

  Projekt ustawy o odpadach jest potrzebny, ale nie można niektórych rozwiązań wprowadzać, nie uwzględniając różnych uwarunkowań. Ograniczenie magazynowania odpadów zwiększy koszty firm z branży gospodarki odpadami. Całkowity zakaz importu odpadów komunalnych wpłynie negatywnie na rynek i dostępność paliw alternatywnych dla przemysłu cementowego - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-06-20 Aktualności
  Aktualności

  Motoryzacja potrzebuje ewolucji, a nie rewolucji w przechodzeniu do niskoemisyjnego transportu

  Na zaproszenie i dzięki uprzejmości posłanki Elżbiety Łukacijewskiej, w dniu 19 czerwca br. odbyła się konferencja w Parlamencie Europejskim zorganizowana przez Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych (ZPMiAP - członka Konfederacji Lewiatan) i Biuro Konfederacji Lewiatan w Brukseli pt. „Mega trendy w motoryzacji i wpływ regulacji na kształt przemysłu oraz przyszłość mobilności". Uczestnicy mieli okazję rozmawiać o perspektywach rozwoju branży motoryzacyjnej w Polsce, trendach w mobilności oraz szansach i zagrożeniach dla sektora motoryzacyjnego w kontekście trwających prac legislacyjnych w Unii Europejskiej.

 • 2018-06-19 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł pokazuje siłę, mimo spowolnienia w strefie euro

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w maju br., w ujęciu rocznym, o 5,4 proc., natomiast budowlano-montażowa o 20,8 proc. - podał GUS.