Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-06-07 Aktualności
  Aktualności

  EKES przygotuje opinię o niepełnosprawnych kobietach

  Jak przekonaliśmy się ostatnio, w Polsce sytuacja osób niepełnosprawnych jest w wielu przypadkach tragiczna. Ale nie da się jej uogólnić. Każda z grup, oprócz wspólnych problemów, ma swoje specyficzne. Dlatego Komitet przygotowuje opinię dotyczącą kobiet niepełnosprawnych. Są w niej opisane...

 • 2018-06-07 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy proponują uproszczenia w VAT

  Wprowadzenie rocznego rozliczenia VAT, wydłużenie terminu prawa do odliczenia kwoty podatku naliczonego, zastąpienie deklaracji VAT składaniem JPK_VAT, ujednolicenie zasad korygowania eksportu oraz wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, wprowadzenie wspólnego rozliczenia VAT w ramach grup kapitałowych, - m.in. proponuje Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-06-07 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie cały czas w odwrocie

  W maju br. stopa bezrobocia wyniosła 6,1 proc., wobec 6,3 proc. w kwietniu - szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2018-06-06 Aktualności
  Aktualności

  Zwiększenie cyberbezpieczństwa nie może ograniczać firm

  Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa stanowi kluczowe wyzwanie, zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnych przedsiębiorców. Niestety, zaproponowany model realizacji zadań państwa w tym obszarze może okazać się nie do końca efektywny i zbytnio ingerujący w działalność przedsiębiorstw - napisała Konfederacja Lewiatan w stanowisku dotyczącym projektu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

 • 2018-06-06 Aktualności
  Aktualności

  J. Męcina na 107 sesji Międzynarodowej Konferencji Pracy

  W Genewie odbywa się właśnie 107 sesja Międzynarodowej Konferencji Pracy, która poprzedza obchody jej stulecia, przypadające w 2019 roku.

 • 2018-06-06 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie z Markiem Zagórskim, Ministrem cyfryzacji

  30 maja 2018 r. Konfederacja Lewiatan miała zaszczyt gościć w swej siedzibie pana Marka Zagórskiego, Ministra Cyfryzacji, oraz p. dr Macieja Kaweckiego, Dyrektora Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji. Dyskusję z gośćmi poprowadził p. Tomasz Klekowski, reprezentujący Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan.

 • 2018-06-05 Aktualności
  Aktualności

  Coraz trudniej znaleźć nowego pracownika

  Wzrosła liczba pracodawców, którzy zamierzają zwiększyć zatrudnienie. Więcej miejsc pracy to nie tylko kwestia sezonu, ale stała tendencja od ponad 5 lat - wynika z najnowszej edycji badania Plany Pracodawców, przygotowanego przez Instytut Badawczy Randstad. Najnowszy raport pokazuje też trudności z pozyskiwaniem pracowników. Dlatego firmy rozważają zatrudnienie cudzoziemców.

 • 2018-06-05 Aktualności
  Aktualności

  Ile można dodać substancji wzbogacających do żywności

  Nowe przepisy regulujące rodzaje substancji wzbogacających dodawanych do żywności przewidują, że maksymalna ilość witamin i składników mineralnych zawartych w 100g (100 ml) produktu nie może być większa niż połowa dziennej dawki zapotrzebowania na daną substancję. To dobra propozycja - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-06-05 Aktualności
  Aktualności

  Organizacje pracodaców są zaniepokojone obecnym kształtem projektu rozporządzenia ePrivacy

  Przed zbliżającym się 8 czerwca br. posiedzeniem Rady ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii w Brukseli, IAB Polska razem z Krajową Izbą Gospodarczą, Business Centre Club, Konfederacją Lewiatan, Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji, Startup Poland oraz ZIPSEE Cyfrowa Polska przekazało Ministerstwu Cyfryzacji pismo, w którym wyraża zaniepokojenie obecnym kształtem projektu rozporządzenia ePrivacy.

 • 2018-06-05 Aktualności
  Aktualności

  Monika Fedorczuk w Rzeczpospolitej o rynku pracy

  W artykule „Szybko przybywa wolnych miejsc pracy", który ukazał się 5 czerwca br. w „Rzeczpospolitej", Monika Fedorczuk, ekspertka Konfederacji Lewiatan, pisze o zmianach na rynku pracy. http://www.rp.pl/Opinie/306049881-Szybko-przybywa-wolnych-miejsc-pracy.html...