Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-04-16 Aktualności
  Aktualności

  Będzie Rzecznik Praw Podatnika

  Utworzenie Rzecznika Praw Podatnika, który będzie bronił przedsiębiorców w sporach z administracją skarbową, uproszczenie podatku VAT, m.in. redukcje stawek obniżonych z 240 do ok. 60 kategorii, opracowanie nowej ustawy CIT - zapowiedział Paweł Gruza, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, w czasie II Kongresu Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

 • 2018-04-13 Aktualności
  Aktualności

  Indeks Opinii Biznesu Q1 2018

  Już po raz drugi Lewiatan zapytał reprezentatywną próbę przedsiębiorców w Polsce o ich nastroje związane z warunkami ekonomicznymi i regulacyjnymi prowadzenia firm. Pytaliśmy również o największe bariery i szansy, które dostrzegają rozwijając swoje  przedsiębiorstwa. Niestety, po raz...

 • 2018-04-13 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz w Rzeczpospolitej o wyzwaniach dla rządu

  W artykule „Wyzwanie: odzyskać zaufanie przedsiębiorców", który ukazał się 13 kwietnia br. w „Rzeczpospolitej", Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan pisze o wyzwaniach, które stoją przed rządem....

 • 2018-04-13 Aktualności
  Aktualności

  Wykorzystajmy dorobek Komisji Kodyfikacyjnej

  Kodeks pracy wymaga zmiany. Nie wyobrażam sobie jednak, żeby nowe przepisy można było przyjąć bez zgody stron, które przy nich pracowały - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i spraw społecznych.

 • 2018-04-13 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja wyhamowuje

  Inflacja w marcu br., w ujęciu rocznym wyniosła 1,3 proc. W lutym wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych osiągnął 1,4 proc. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny obniżyły się o 0,1 pkt proc. - podał GUS, potwierdzając dane z szybkiego szacunku.

 • 2018-04-13 Aktualności
  Aktualności

  II Międzynarodowe Forum Biznesu i Przedsiębiorczości Rodzinnej

  W imieniu organizatorów zapraszamy na Międzynarodowe Forum Biznesu i Przedsiębiorczości Rodzinnej, które odbędzie się 20 kwietnia w gmachu Sejmu.

 • 2018-04-13 Aktualności
  Aktualności

  Akademia Lewiatana - Konwencja MLI i jej znaczenie dla polskich umów o unikaniu podwójnego opodatkowania

 • 2018-04-12 Aktualności
  Aktualności

  Nowe zasady delegowania utrudnią działalność firmom

  Ambasadorowie unijnych państw zatwierdzili ustalenia dotyczące zaostrzenia zasad delegowania pracowników. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowe przepisy naruszą dotychczasową równowagę pomiędzy swobodą świadczenia usług na rynku wewnętrznym a prawem państw członkowskich do wymagania określonych warunków zatrudnienia na ich terytorium. W praktyce doprowadzi to do zwiększenia stanu niepewności i licznych sporów.

 • 2018-04-12 Aktualności
  Aktualności

  Z ministrem Ociepą o promocji polskich firm w Brukseli

  11 kwietnia, w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich firm i organizacji pracodawców z ministrem Marcinem Ociepą, Podsekretarzem Stanu ds. europejskich w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Spotkanie prowadziła Minister Małgorzata Wenerska-Craps.

 • 2018-04-12 Aktualności
  Aktualności

  Nie wypowiadajmy umowy z W. Brytanią o ochronie inwestycji

  Konfederacja Lewiatan wskazuje, aby rząd nie wypowiadał umowy między Polską a Wielką Brytanią i Irlandią Północną w sprawie popierania i wzajemnej ochrony inwestycji, ponieważ może to utrudnić przyszłą ochronę polskich przedsiębiorców i inwestycji na Wyspach.