Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-02-08 Aktualności
  Aktualności

  Będą zmiany w nowym prawie wodnym

  Nowe prawo wodne, które weszło w życie 1 stycznia br. jest powszechnie krytykowane, bo zawiera wiele wątpliwości dotyczących opłat, czy obowiązywania przepisów przejściowych. Grupa posłów PiS przygotowała propozycje nowelizacji tej ustawy. Konfederacja Lewiatan uważa, że idą one w dobrym kierunku.

 • 2018-02-08 Aktualności
  Aktualności

  H. Bochniarz w Rzeczpospolitej ocenia ustawę o jawności życia publicznego

  W artykule „Co przedsiębiorca powinien ujawnić", który ukazał się, 8 lutego w „Rzeczpospolitej", Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, ocenia ustawę o jawności życia publicznego. http://www.rp.pl/Biznes/180209440-Henryka-Bochniarz-Co-przedsiebiorca-powinien-ujawnic.html...

 • 2018-02-08 Aktualności
  Aktualności

  GLOBAL LEGAL HACKATHON już 23 lutego!

  Można już zgłaszać chęć udziału w maratonie programowania, którego celem jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i biznesowych pomocnych dla branży prawniczej i dla osób szukających pomocy prawnej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 lutego w Warszawie.

 • 2018-02-07 Aktualności
  Aktualności

  Mniej czy więcej papieru,czyli nowe prawo telekomunikacyjne

  Nowelizacja prawa telekomunikacyjnego nie przyczyni się do efektywnego wykorzystania nowoczesnych technologii w sektorze telekomunikacyjnym - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-02-07 Aktualności
  Aktualności

  Ratownictwo medyczne będzie państwowe

  Projekt ustawy o państwowym ratownictwie medycznym, nad którym pracuje Sejm, eliminuje z rynku usług medycznych prywatnych przedsiębiorców. Konfederacja Lewiatan uważa, że żadne kontrole, w tym NIK, nie wykazały nieprawidłowości w udzielaniu pomocy pacjentom w prywatnych placówkach. Nie ma też zastrzeżeń do pracy pracowników medycznych.

 • 2018-02-07 Aktualności
  Aktualności

  Nowi przedstawiciele rządu w RDS

  7 lutego br. odbyła się uroczystość wręczenia nominacji do RDS nowym przedstawicielom rządu. Prezydent RP Andrzej Duda na wniosek Prezesa Rady Ministrów powołał w skład Rady Dialogu Społecznego: Jerzego Kwiecińskiego - Ministra Inwestycji i Rozwoju; Joachima Brudzińskiego - Ministra Spraw...

 • 2018-02-07 Aktualności
  Aktualności

  Min. Anna Zalewska na posiedzeniu WRDS we Wrocławiu

  Dolnośląski WRDS zwróci się z inicjatywą o powołanie Zespołu Doraźnego ds. Oświaty przy Radzie Dialogu Społecznego. Taki jest efekt wypracowanego porozumienia we Wrocławiu między minister edukacji Anną Zalewską a stroną związkową.

 • 2018-02-06 Aktualności
  Aktualności

  Bałtyckie Forum Przemysłu Energetyki Morskiej w Warszawie

  Już 28 lutego, w Warszawie, zaczyna się Bałtyckie Forum Przemysłu Energetyki Morskiej - BEIF 2018, którego Konfederacja Lewiatan jest partnerem. Forum będzie doskonałą okazją, do spotkania w gronie najważniejszych firm i ekspertów branżowych oraz dyskusji nad przyszłością polskiej energetyki morskiej.

 • 2018-02-06 Aktualności
  Aktualności

  Sygnaliści zbyt mocno chronieni

  Sprzeciw budzi zarówno zakres ochrony sygnalisty jaki i możliwość nadawania takiego statusu kontrahentom przedsiębiorcy. Sygnalistą, zgodnie z projektem ustawy o jawności życia publicznego, mógłby bowiem zostać poza pracownikiem, czy współpracownikiem, również inny uczestnik obrotu gospodarczego związany z danym podmiotem umową, na przykład spółka, co w zestawieniu chociażby z zakazem rozwiązania umowy z sygnalistą, wydaje się nie być uzasadnione - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-02-06 Aktualności
  Aktualności

  VII Edycja KAL rozpoczęta - sprawdź kazus konkursowy!

  Rusza kolejna edycja Konkursu Arbitrażowego Lewiatan („KAL")! Konkurs ten należy do kategorii tzw. moot courts , popularnych w krajach anglosaskich konkursów opartych na symulacjach postępowań sądowych oraz arbitrażowych, prowadzonych w fikcyjnych stanach faktycznych. KAL pozostaje...