Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-06-28 Aktualności
  Aktualności

  Projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych groźny dla przedsiębiorczości

  Projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych w wielu miejscach budzi wątpliwości. Zaostrza bowiem wymogi i zwiększa zakres obowiązków nakładanych na przedsiębiorców. Przewiduje kary nawet do 30 mln zł, możliwość rozwiązania lub likwidacji firmy, a także środki karne takie jak, np. zakaz zawierania umów, zakaz przystępowania do przetargów w zamówieniach publicznych. Nowym przepisom mają także podlegać czyny popełnione przed jej wejściem w życie - ostrzegają Konfederacja Lewiatan i kancelaria DZP.

 • 2018-06-28 Aktualności
  Aktualności

  Decyzja KE ws. sporu producentów okien

  Decyzja Komisji Europejskiej o odrzuceniu drugiej skargi Fakro na działania firmy VELUX nie zakończyła sporu między przedsiębiorstwami. Konkurent nadal podważa decyzję Brukseli.

 • 2018-06-28 Aktualności
  Aktualności

  Ważne opinie sekcji ECO Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

  176. posiedzenie Sekcji ds. Unii Gospodarczej i Walutowej oraz Spójności Gospodarczej i Społecznej przyjęło 27 czerwca 2018 r. następujące opinie, które będą przestawione do głosowania na sesji plenarnej EKES 11-12 lipca br.: ECO/459 - Opodatkowanie zysków przedsiębiorstw wielonarodowych w...

 • 2018-06-27 Aktualności
  Aktualności

  Adwokata nie można zwolnić z zachowania tajemnicy

  Adwokat oraz radca prawny nie mogą zostać zwolnieni przez sąd z obowiązku zachowania tajemnicy co do faktów, o których dowiedzieli się udzielając pomocy prawnej lub prowadząc sprawę - uważa Konfederacja Lewiatan. Taką możliwość zapisano w projekcie Kodeksu postępowania cywilnego.

 • 2018-06-27 Aktualności
  Aktualności

  Tylko do 4 lipca trwają konsultacje projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o podatku leśnym

  Zachęcamy Państwa do zgłaszania uwag lub zainteresowania projektem ustawy z dnia 22 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o podatku leśnym. Uwagi należy zgłaszać na adres: ppruszynski@konfederacjalewiatan.pl Termin zgłaszania...

 • 2018-06-26 Aktualności
  Aktualności

  Niższy ZUS dla małych firm bez wpływu na gospodarkę

  Rząd przyjął projekt ustawy, która obniży składki na ubezpieczenie społeczne najmniejszym przedsiębiorcom.

 • 2018-06-26 Aktualności
  Aktualności

  Seminarium „Blockchain w Energetyce”

  Technologie ICT, magazynowania energii oraz OZE rewolucjonizują sposób wytwarzania oraz przesyłu energii. Innowacje nie są jednak pozbawione wad, które można jednak przekuć w możliwości dalszego rozwoju. Nową technologią, która potrafi zmierzyć się z obecnymi wyzwaniami energetyki oraz przemysłu...

 • 2018-06-25 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy chcą walczyć z fake newsami

  Konfederacja Lewiatan popiera propozycje Komisji Europejskiej dotyczące zwalczania tzw. fake newsów. Chodzi o samoregulację platform mediów społecznościowych we współpracy z dostawcami usług informacyjnych i społeczeństwem obywatelskim.

 • 2018-06-22 Aktualności
  Aktualności

  Budownictwo szuka pracowników

  W czerwcu br. ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej wyniósł 109, wobec 109,2 w maju, ale był wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przedsiębiorstwa coraz bardziej narzekają na wysokie koszty zatrudnienia i problemy ze nalezieniem pracowników - podał GUS.

 • 2018-06-22 Aktualności
  Aktualności

  ECDDP Audyt sp. z o.o. członkiem Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu

  ECDDP Audyt sp. z o.o. został członkiem Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu, działającego w ramach Konfederacji Lewiatan.