Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-04-06 Aktualności
  Aktualności

  Rząd otwarty na uwagi Lewiatana, będą zmiany w PPK

  Szykują się zmiany w Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ministerstwo Finansów i Polski Fundusz Rozwoju rozpatrują właśnie uwagi zgłoszone przez partnerów społecznych. Możliwe są zmiany dotyczące ograniczenia kosztów administracyjnych, automatycznego uczestnictwa w programie, przepisów karnych. Potwierdzono utrzymanie wyboru między PPK i Pracowniczymi Programami Emerytalnymi. Konfederacja Lewiatan wskazywała na konieczność takich korekt.

 • 2018-04-06 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy też chcą uchylenia drzwi dla migrantów

  Jeszcze przed wakacjami rząd ma przyjąć program zmian w polityce migracyjnej. Konfederacja Lewiatan popiera zapowiedź szerszego uchylenia drzwi dla migrantów ekonomicznych. W tej chwili głównym wyzwaniem jest poprawa efektywności procedur związanych z zatrudnianiem cudzoziemców.

 • 2018-04-05 Aktualności
  Aktualności

  Europejski Urząd ds. Pracy niepotrzebny

  Europejski Urząd ds. Pracy, który ma zostać powołany, nie przyczyni się do zapewnienia sprawiedliwej mobilności pracowników na rynku wewnętrznym. Wątpliwości budzi przyznanie mu kompetencji do opracowywania wytycznych, angażowania się w mediację czy interpretację prawa unijnego. Będzie też dublował pracę innych instytucji - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-04-04 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan w Radzie Programowej ds. Kompetencji

  4 kwietnia br. powołano do życia Radę Programową ds. Kompetencji. W skład prezydium weszli: przewodniczący - Marzena Machałek, wiceminister Edukacji Narodowej, wiceprzewodniczący - prof. Jarosław Górniak, Dziekan Wydziału Filizoficznego UJ, wiceprzewodniczący - Jakub Gontarek, ekspert...

 • 2018-04-04 Aktualności
  Aktualności

  Specustawa o inwestycjach mieszkaniowych ma dużo słabości

  Projekt ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących (chodzi o program Mieszkanie plus) - wymaga znaczących korekt. Inaczej przyniesie więcej strat niż korzyści - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-04-04 Aktualności
  Aktualności

  Inflacyjna niespodzianka

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w marcu br., w ujęciu rocznym, o 1,3 proc. W lutym wzrost wyniósł 1,4 proc. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny obniżyły się o 0,1 proc. - podał GUS w szybkim szacunku.

 • 2018-04-03 Aktualności
  Aktualności

  Ruszyło głosowanie w konkursie Dobroczyńca Roku 2018

  Aż 15 firm bierze udział w finale konkursu „Dobroczyńca Roku". Zdecyduj, która z nich zdobędzie ten tytuł. Wejdź na www.wybierajdobro.pl, poznaj finalistów konkursu i zagłosuj w 5 kategoriach. Wśród nich są duże, średnie i małe, lokalne firmy. Konkurs „Dobroczyńca Roku" od ponad dwudziestu lat promuje społeczne zaangażowanie biznesu. Organizatorem jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

 • 2018-04-03 Aktualności
  Aktualności

  Nowe kodeksy pracy – wiele pytań wymagających dyskusji

  Przyjęte przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy projekty nowych kodeksów pracy należy traktować jako dokumenty eksperckie. Wymagają one szerokiej konsultacji i ewaluacji, aby wykazać, które rozwiązania przystają do współczesnego rynku pracy. W Konfederacji Lewiatan dyskusja już się rozpoczęła, a jej wyniki zostaną niedługo zaprezentowane.

 • 2018-04-03 Aktualności
  Aktualności

  Apel o nowelizację ustawy apteka dla aptekarza

  Konfederacja Lewiatan apeluje do ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego o pomoc i wsparcie w nowelizacji prawa farmaceutycznego, aby umożliwić dalszy rozwój branży aptecznej. Negatywne skutki obowiązujących obecnie przepisów odczuwają pacjenci i przedsiębiorcy. Zmiana przepisów oznaczałaby realizację ideałów Konstytucji dla biznesu, której nadrzędnym celem jest wsparcie polskich firm.

 • 2018-04-03 Aktualności
  Aktualności

  Nowi członkowie Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan

  W drugim półroczu 2017 r. oraz pierwszym kwartale 2018 r. w poczet członków Wielkopolskiego Związku Pracodawców  Lewiatan wstąpiły następujące firmy: Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Lipiński & Walczak s.c., INFOMANIA.PL Sp. z o.o., FARS Sp. z o.o.,...