Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-06-05 Aktualności
  Aktualności

  Monika Fedorczuk w Rzeczpospolitej o rynku pracy

  W artykule „Szybko przybywa wolnych miejsc pracy", który ukazał się 5 czerwca br. w „Rzeczpospolitej", Monika Fedorczuk, ekspertka Konfederacji Lewiatan, pisze o zmianach na rynku pracy. http://www.rp.pl/Opinie/306049881-Szybko-przybywa-wolnych-miejsc-pracy.html...

 • 2018-06-04 Aktualności
  Aktualności

  Lekarz dostanie podwyżkę za pracę u jednego pracodawcy

  Przyznanie podwyżki lekarzom, którzy będą pracowali tylko u jednego pracodawcy, np. w szpitalu, utrudni funkcjonowanie wielu placówek medycznych - uważa Konfederacja Lewiatan. Taką rygorystyczną propozycję zawiera projekt ustawy dotyczący szybszego wzrostu nakładów budżetowych na ochronę zdrowia.

 • 2018-06-04 Aktualności
  Aktualności

  Komitet Wykonawczy ZPL w niezmienionym składzie

  Delegaci obecni podczas Walnego Zebrania Związku Polskiego Leasingu, członka Konfederacji Lewiatan, zdecydowali o przedłużeniu kadencji trzech członków Komitetu Wykonawczego ZPL na kolejne dwa lata.

 • 2018-05-30 Aktualności
  Aktualności

  Rynek pracy czeka na kolejne zmiany

  Konfederacja Lewiatan podziela diagnozę Komisji Europejskiej dotyczącą rynku pracy w Polsce. Cieszy spadek bezrobocia i wzrost liczby pracujących. Niepokoi natomiast uzyskiwanie przez część osób wyższych dochodów ze świadczeń pomocy społecznej niż z pracy , co sprzyja dezaktywizacji, szczególnie kobiet. Niepokoi również brak systemowych rozwiązań wspierających rodzinę w codziennej opiece nad starszymi osobami niesamodzielnymi, co również negatywnie wpływa na prace kobiet po 50 roku życia.

 • 2018-05-30 Aktualności
  Aktualności

  Będziemy zabiegać o więcej pieniędzy na politykę spójności

  Komisja Europejska przyjęła dziś przepisy o polityce spójności i polityce rolnej. W ramach wieloletniego budżetu UE do Polski ma trafić 64,4 mld euro, czyli około 20 mld mniej niż w obecnej perspektywie. Konfederacja Lewiatan, zarówno w ramach BusinessEurope, jak i w bezpośrednich kontaktach z przedstawicielami unijnych instytucji czy federacjami pracodawców, zawsze podkreśla rolę i wagę polityki spójności dla polskich przedsiębiorców. Będzie to robić również w ramach rozpoczętych właśnie negocjacji.

 • 2018-05-30 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarka pędzi, ale trochę spowolni

  W pierwszym kwartale br. PKB wzrósł o 5,2 proc. (o 0,1 pkt proc. więcej niż w szybkim szacunku) w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - podał GUS.

 • 2018-05-29 Aktualności
  Aktualności

  Producenci leków zadowoleni ze zmian w ochronie patentowej

  Unijni producenci leków, w tym ok. 50 firm polskich, będą mogli łatwiej i szybciej wchodzić na rynki trzecie z lekami generycznymi i biopodobnymi po wygaśnięciu patentu - zaproponowała Komisja Europejska. Konfederacja Lewiatan uważa, że to bardzo dobra informacja dla naszych przedsiębiorstw.

 • 2018-05-29 Aktualności
  Aktualności

  Posiedzenie Rady Zamówień Publicznych

  W dniu 23 maja odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Zamówień Publicznych działającej przy Konfederacji Lewiatan. Gośćmi posiedzenia byli przedstawiciele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Spotkanie zostało poświęcone wskazaniem istotnych dla przedsiębiorców rozwiązań prawnych,...

 • 2018-05-29 Aktualności
  Aktualności

  Współpraca biznesu z Regionu Morza Bałtyckiego w ramach Egelund Network

  W dniach 23-24 maja na zamku Egelund pod Kopenhagą odbyło się spotkanie przedstawicieli federacji pracodawców z Regionu Morza Bałtyckiego. Konfederację Lewiatan reprezentowali Kinga Grafa i Adam Dorywalski.

 • 2018-05-28 Aktualności
  Aktualności

  Aptek na wsiach coraz mniej

  Po wejściu w życie ‘apteki dla aptekarza" w małych miejscowościach zamknięto prawie 300 placówek. Mimo zapewnień Izby Aptekarskiej, regulacja „apteka dla aptekarza" nie okazała się dobrodziejstwem dla mieszkańców wsi i małych miasteczek, w których liczba aptek znacząco spadła. Ostrzegali przed tym Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET i Konfederacja Lewiatan.