Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-10-16 Aktualności
  Aktualności

  Za dużo obciążeń przy przechowywaniu dokumentacji

  W projekcie rozporządzenia w sprawie dokumentacji pracowniczej niepokoi przepis przejściowy, nakazujący dostosowanie dokumentacji do nowego sposobu prowadzenia, bezwzględny obowiązek oddawania pracownikowi każdego dokumentu, który został elektronicznie odwzorowany, a także szeroki zakres dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy, którą pracodawca będzie zobowiązany przechowywać. Wiele wątpliwości budzą uregulowania dotyczące ewidencji czasu pracy - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-10-16 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy dają podwyżki, aby utrzymać pracowników

  We wrześniu br. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wynosiło 6224,9 tysięcy osób i było wyższe niż rok wcześniej o 3,2% , natomiast przeciętne wynagrodzenie brutto wyniosło 4771,86 zł i było wyższe od tego wypłacanego rok wcześniej o 6,7%. - podał GUS.

 • 2018-10-15 Aktualności
  Aktualności

  Firmy nie przerzuciły wyższych kosztów pracy na ceny

  We wrześniu br. ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 1,9% w relacji do września 2017, i o 0,2% w porównaniu do sierpnia 2018 - podał GUS.

 • 2018-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Przegląd wydarzeń z Brukseli

  Spotkanie z prof. Maciejem Gdulą w Łódzkie House 6 października br. w regionalnym biurze województwa łódzkiego w Brukseli odbyło się spotkanie z prof. Maciejem Gdulą poświęcone wynikom i wnioskom z przeprowadzonych przez niego badań opublikowanych w książce „Nowy Autorytaryzm". W spotkaniu...

 • 2018-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Companies treasure Europe’s key foundations and values

  On the initiative of its new President, Pierre Gattaz, BusinessEurope has gathered its members for a seminar in Paris on 9 and 10 October to define their expectations on the evolution of the further construction of Europe, its key foundations and values, in view of the European elections in 2019.

 • 2018-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Głos biznesu w dyskusji o UE2030

  9 i 10 października odbyło się w Paryżu seminarium zorganizowane przez BusinessEurope na temat strategii dla UE do roku 2030. Konfederację Lewiatan reprezentowała prezydent Henryka Bochniarz oraz Kinga Grafa, dyrektorka biura w Brukseli.

 • 2018-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Deficyt w handlu zagranicznym będzie rósł

  Od stycznia do sierpnia br. eksport wyniósł 143,6 mld euro (wzrost o 6,7 proc.), a import osiągnął 145,6 mld euro (wzrost o 9 proc.) - podał GUS.

 • 2018-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz na Kongresie Gospodarczym - Lubuskie 2018

  Dziś rozpoczął się Kongres Gospodarczy Lubuskie 2018. Wydarzenie jest jedną z największych imprez gospodarczych w regionie, obejmującą tematykę nowoczesnych technologii, przedsiębiorczości, start-upów, zdrowia i przemysłu kosmicznego. Gościem honorowym wydarzenia jest prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz, która wzięła udział w panelu inauguracyjnym oraz panelu dot. przedsiębiorczości.

 • 2018-10-10 Aktualności
  Aktualności

  W pierwszej połowie roku przyspieszyły inwestycje

  W pierwszym półroczu 2018 roku zmniejszyła się liczba przedsiębiorstw. Wzrost kosztów czynników produkcji nie spowolnił inwestycji, a działalność eksportowa może przynieść długofalowo większe korzyści niż tylko te wyrażone w przychodach - wynika z danych, o wynikach finansowych przedsiębiorstw, opublikowanych przez GUS.

 • 2018-10-09 Aktualności
  Aktualności

  FPK zmieni politykę szkoleniową przedsiębiorstw

  O tym, czy z nadchodzącego spowolnienia gospodarczego wyjdziemy zwycięsko, czy awansujemy do grupy krajów konkurujących innowacjami, a także jak poradzimy sobie z niedoborem pracowników i starzejącym się społeczeństwem, w dużym stopniu zdecydują kompetencje. W tym kontekście ogromną rolę może odegrać Fundusz Podnoszenia Kompetencji, którego utworzenie zaproponowała Konfederacja Lewiatan. Pomysł spotkał się z aprobatą partnerów społecznych RDS.