Firma BP przystąpiła do Konfederacji Lewiatan

Miło nam poinformować, że firma BP Europa SE, oddział w Polsce przystąpiła do Konfederacji Lewiatan.

BP inwestuje w Polsce od 1991 roku, a dzisiaj jest wiceliderem w branży paliwowej. Dołączając do Konfederacji Lewiatan - BP staje się częścią ponad czterotysięcznej rzeszy przedsiębiorców w Polsce, których interesy reprezentuje Konfederacja. Razem mamy nadzieję na szeroki dialog społeczny, który dzięki pogłębionej analizie szeregu istotnych dla przedsiębiorców kwestii będzie przyczyniał się do lepszego wysłuchania głosu biznesu w naszym kraju.

O BP Europa SE, oddział w Polsce
BP jest jedną z największych firm energetycznych świata, rodzina marek należących do grupy to oprócz wiodącej marki BP także ARAL i Castrol. Firma obecna jest w Polsce od ponad 25 lat i znajduje się wśród 25 najlepszych pracodawców a pod jej marką działa prawie 550 stacji z całodobowymi sklepami. Wszystkie stacje BP w Polsce oferują tylko bezołowiowe benzyny, w tym paliwa BP Ultimate z technologią ACTIVE oraz paliwa regularne z technologią ACTIVE. W większości obiektów działają kawiarenki Wild Bean Cafe. Firma BP zatrudnia bezpośrednio 4 tysiące pracowników, a kolejne 4 tysiące pośrednio, zainwestowała 5,5 miliarda złotych w Polsce i wpłaciła 15 miliardów złotych do budżetu państwa w VAT, akcyzie i opłacie paliwowej. Ważną częścią strategii firmy są inwestycje w projekty społeczne, Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej, Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości Stowarzyszenia WIOSNA, Pola Nadziei - Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Łazarza, TOPR, Stowarzyszenie SIEMACHA, R2 i Klasa Kobiet.

BP znajduje się wśród czołowych firm w rankingu 500 największych przedsiębiorstw w Polsce, i jest wiceliderem w branży paliwowej. Od 2013 roku działa również spółka joint-venture LOTOS-Air BP, która zajmuje się sprzedażą paliwa lotniczego oraz tankowaniem paliwem lotniczym statków powietrznych. Częścią BP w Polsce jest Castrol, jeden z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych, którego produkty powstają w efekcie prowadzonych badań przy zastosowaniu zaawansowanych technologii i innowacji.

O Konfederacji Lewiatan:
To najbardziej wpływowa polska organizacja biznesowa, reprezentująca interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Zabiega o konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu, dba o trwały wzrost gospodarczy, lepsze prawo, zdrową konkurencję, wzrost zatrudnienia i wzmocnienie kapitału społecznego. Jest głosem biznesu. Skupia ponad 4100 firm zatrudniających w sumie ponad 1 mln osób. Jest członkiem Rady Dialogu Społecznego. Jako jedyna organizacja polskich pracodawców należy do BusinessEurope - największej europejskiej organizacji reprezentującej interesy przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji UE. Lewiatan mam również swoje stałe przedstawicielstwo w Brukseli.

Skutecznie zabiega o lepsze prawo dla polskich przedsiębiorców, dba o ich wizerunek. Monitoruje bariery dla przedsiębiorczości i przygotowuje własną ekspertyzę makroekonomiczną.

 

Bogdan Kucharski, Prezes                                                   Henryka Bochniarz, Prezydent
BP Europa SE, oddział w Polsce                                           Konfederacja Lewiatan