Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Korzyści i ryzyka zawierania Ponadnarodowych Umów pomiędzy firmami a przedstawicielami pracowników – odpowiedzialność biznesu

  13 listopada br. odbyła się w Rzymie konferencja poświęcona roli Ponadnarodowych Umów zawieranych pomiędzy firmami a pracownikami (Transnational Company Agreements, TCAs) w promowaniu dialogu społecznego, społecznej odpowiedzialności firm i praw człowieka w globalnych łańcuchach dostaw. Została ona zorganizowana przez Międzynarodowe Centrum Szkoleń przy Międzynarodowej Organizacji Pracy (ITCILO) przy współpracy z federacjami pracodawców z Włoch, Niemiec, Francji, Danii oraz BusinessEurope. Konfederację Lewiatan reprezentowali Kinga Grafa i Adam Dorywalski.

 • 2018-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Wiceminister Finansów spotkał się z Radą Podatkową

  W dniu 13 listopada 2018 r. przedstawiciele Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan spotkali się z Filipem Świtałą - Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Finansów. Celem spotkania było poznanie planów Ministerstwa Finansów dotyczących polityki podatkowej oraz przekazanie wątpliwości...

 • 2018-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja zwolniła, ale przyspieszy

  Ważne dla firm: Spadek cen paliw na rynkach światowych cieszy, zwłaszcza firmy transportowe

 • 2018-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarka pędzi, jednak łagodne spowolnienie nadchodzi

  Ważne dla firm: Mimo, że w trzecim kwartale br. gospodarka rozwijała się nadspodziewanie szybko, przedsiębiorstwa muszą się spodziewać łagodnego spowolnienia w najbliższych miesiącach.

   


 • 2018-11-14 Aktualności
  Aktualności

  TK uchronił rząd i parlament przed złym prawem

  Zdaniem Konfederacji Lewiatan:
  • Pracodawcy z ulgą przyjęli orzeczenie Trybunał Konstytucyjnego, że nowelizacja ustawy, dotycząca zniesienia górnego limitu składek na ZUS, jest niezgodna z Konstytucją.
  • Rząd w pracach nad ustawą naruszył elementarne zasady dotyczące właściwego procesu legislacyjnego.
  • Szkoda, że TK nie odniósł się do braku dialogu społecznego i pomijaniu roli partnerów społecznych w procesie stanowienia prawa.

 • 2018-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Nie najlepszy czas na zwiększanie konkurencyjności MSP w UE

  Ważne dla firm: Niestety, minął już najlepszy czas na zwiększenie konkurencyjności naszych małych i średnich przedsiębiorstw na rynku europejskim.

 • 2018-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Brussels Headlines - nowy biuletyn europejski

  6 listopada Konfederacja Lewiatana wydała pierwszy numer nowego biuletynu europejskiego Brussels Headlines. Biuletyn poświęcony jest naszej aktywności na forum europejskim oraz sprawom międzynarodowym. Zespół Lewiatana w Brukseli i w Warszawie codziennie zabiega, aby głos polskiego biznesu był...

 • 2018-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Członek Konfederacji Lewiatan laureatem nagrody Komisji Europejskiej

  Nagroda za doskonalenie zawodowe VET Excellence Award 2018 została przyznana wrocławskiej firmie Human Partner, członkowi Konfederacji Lewiatan! Jest to wyróżnienie Komisji Europejskiej za najlepsze praktyki w kształceniu i szkoleniu zawodowym w całej Europie. Ich laureaci mają prestiż występowania jako ambasadorzy w swojej dziedzinie.

 • 2018-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje projektu z dnia 8 listopada 2018 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Ordynacja podatkowa

  Konsultujemy projekt z dnia 8 listopada 2018 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Ordynacja podatkowa. Projekt zakłada:  zmianę sposobu identyfikacji towarów i usług na potrzeby podatku VAT i odejście od stosowania PKWiU na rzecz nomenklatury...

 • 2018-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Środowisko. Będzie więcej kontroli nad gospodarką odpadami

  Nowelizacja ustawy z 20 lipca 1991 r. o Inspekcji Ochrony Środowiska (Dz. U. 2018 poz. 1471) została ogłoszona jako część tzw. „pakietu odpadowego" wraz z nowelizacją ustawy o odpadach. Reformy mają na celu zwiększenie kontroli nad gospodarką odpadami, zlikwidowanie „szarej strefy", a tym samym zakończenie działalności w zakresie obrotu odpadami niezgodnie z prawem.