Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-01-08 Aktualności
  Aktualności

  Nowelizacja ustawy anty-optymalizacyjnej

  Rząd pracuje nad nowelizacją ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności oraz ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (tzw. ustawa antyoptymalizacyjna).

 • 2018-01-08 Aktualności
  Aktualności

  Biznes chce odbudować kształcenie zawodowe

  Premier Mateusz Morawiecki i minister edukacji narodowej Anna Zalewska wystosowali specjalny list do pracodawców, w którym zwracają się do nich o podjęcie działań na rzecz kształcenia zawodowego, m.in. obejmowanie patronatem szkół zawodowych. Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia ideę promocji kształcenia zawodowego wśród uczniów i ich rodziców.

 • 2018-01-08 Aktualności
  Aktualności

  Priorytety przedsiębiorców w budżecie UE po 2020 r.

  Dziś i jutro Komisja Europejska debatuje o wieloletnim budżecie UE po 2020 roku. Konfederacja Lewiatan, ramach BusinessEurope, podkreśla potrzebę zapewnienia w tym budżecie odpowiedniego finansowania kluczowych obszarów, takich jak: innowacyjność, infrastruktura, szkolenia i podnoszenie kwalifikacji, rozwój przedsiębiorstw, w szczególności MŚP.

 • 2018-01-08 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy cieszą się z decyzji prezydenta

  Prezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy dotyczącą zniesienia górnego limitu składek na ZUS. Konfederacja Lewiatan, chociaż liczyła na weto, cieszy się, że prezydent podzielił jej opinię dotyczącą trybu prac nad ustawą.

 • 2018-01-05 Aktualności
  Aktualności

  Nie brak pracy, a brak kwalifikacji przyczyną bezrobocia

  Niestety nie wszyscy skorzystali na poprawie koniunktury gospodarczej i towarzyszącemu jej spadkowi bezrobocia. Największy udział w strukturze bezrobotnych nadal mają osoby długotrwale pozostające bez pracy. Martwi także fakt, że najliczniejszą grupą są osoby młode do 30 roku życia oraz z niższym wykształceniem. Aktywizacja tych grup wymaga rozwiązań systemowych nie tylko na rynku pracy, ale także w obszarze edukacji - wynika z dzisiejszych danych opublikowanych przez GUS.

 • 2018-01-05 Aktualności
  Aktualności

  Seminarium dla branży mechanicznej i motoryzacyjnej, Poznań

  W imieniu MEN zapraszamy do udziału w seminarium dla branż mechanicznej oraz motoryzacyjnej, które odbędzie się 9-10 stycznia 2018 r. w Poznaniu, Hotel Mercure ul. Roosvelta 20.

 • 2018-01-05 Aktualności
  Aktualności

  K.Grafa dla Politico o polskim lobbingu w UE

  W 2016 r. lobbyści w Brukseli wydali na swoją działalność w sumie 1,7 mld euro, przy czym tylko 5% tej kwoty pochodzi od krajów, które dołączyły do Unii po 2004 r., w tym Polski. Co więcej, okazuje się, że od szóstej pod względem liczby ludności Polski, więcej wydają tak nieduże państwa jak Austria, Dania czy Portugalia.

 • 2018-01-05 Aktualności
  Aktualności

  Zaproszenie do Okrągłego Stołu Przemysłowego Wysokiego Szczebla

  W kontekście zaktualizowanej 13 września 2017 r. unijnej strategii przemysłowej, Komisja Europejska zachęca do członkostwa w Okrągłym Stole Przemysłowym Wysokiego Szczebla (ang. The High-Level Industrial Roundtable) o nazwie „Przemysł 2030". Aplikować można do 22 stycznia 2018 r.

 • 2018-01-05 Aktualności
  Aktualności

  Seminaria: Ochrona własności intelektualnej za granicą

  Urząd Patentowy RP zaprasza do wzięcia udziału w cyklu międzynarodowych seminariów eksperckich tzw. „Roving Seminars" poświęconych ochronie własności intelektualnej za granicą, które odbędą się na trzech polskich uczelniach w Krakowie, Gliwicach i we Wrocławiu w dniach 23-25 stycznia 2018 r.

 • 2018-01-04 Aktualności
  Aktualności

  W budownictwie coraz więcej osób dostaje płacę minimalną

  W 2016 r. 1,465 mln osób otrzymywało wynagrodzenie minimalne. Było to 13 proc. ogółu zatrudnionych na umowę o pracę - podał GUS.