Dołącz do grona firm z tytułem #RowerowyPracodawca

Czy Twoi pracownicy dojeżdżają do pracy rowerem? Czy wspierasz ich rowerowe aktywności? Wraz z Fundacją Allegro All For Planet, Konfederacja Lewiatan zaprasza firmy do wypełniania deklaracji #RowerowyPracodawca. Ten tytuł czeka właśnie na Ciebie!


Wspólnie z Fundacją Allegro All For Planet szukamy firm, które wspierają dojazdy na rowerach do pracy swoich pracowników. Grono firm z tytułem #RowerowyPracodawca powiększa się tym samym z dnia na dzień. A im więcej nas będzie, tym lepiej dla zdrowia naszych pracowników i naszej planety.

„W ramach trwającej kampanii społecznej Kręć Kilometry zapraszamy pracodawców do wypełnienia krótkiej ankiety, w której zadeklarują że już są, lub wkrótce staną się firmą przyjazną rowerzystom. Chodzi o dostęp do parkingu, szatni, a także organizowanie wydarzeń integracyjnych na rowerach czy wdrażanie programów motywacyjnych. To wszystko ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne, ale także na kondycję pracowników, a to już wymierna korzyść biznesowa" - mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Dzięki deklaracji i tytułowi #RowerowyPracodawca każda firma może łatwiej pokazać się jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie. A może w ten właśnie sposób zacznie działania na rzecz rowerzystów, które wpisze w swoje długoterminowe strategie?
Przeniesienie eko-trendu na codzienność polskich firm, stało się w tym roku celem dla Fundacji Allegro All For Planet, która od lat działa na rzecz zdrowego środowiska i motywuje do rowerowych aktywności. Stąd pomysł przyznania tytułu, wszystkim tym, którzy także chcą wspierać rower, jako narzędzie służące zdrowiu pracowników i naszej planety.

„Namawiamy naszych członków do deklarowania rowerowego wsparcia dla pracowników, bo rower to chyba najprostsze narzędzie poprawiające kondycję pracownika. Firmy zrzeszone w Lewiatanie mogą być nie tylko przykładem innowacyjności w biznesie, ale też stać się liderami działań na rzecz naszej planety i środowiska naturalnego" - podkreśla Zbigniew Maciąg z Konfederacji Lewiatan, która jest partnerem kampanii społecznej Kręć Kilometry 2019.

Wypełnienie ankiety jest krótkie, bezpłatne, a deklarację mogą składać wszystkie firmy, niezależnie od wielkości czy liczby pracowników. Tym samym łatwo można stać się częścią rosnącego grona firm, które świadomie i publicznie wspierają dojazdy do pracy rowerem.

Deklaracja #RowerowyPracodawca dostępna jest na stronie: https://kreckilometry.pl/dla-firm.