H. Bochniarz spotkała się z Nadwiślańskim Związkiem Pracodawców

- Pomimo dobrej koniunktury, czas przygotować się na spowolnienie gospodarcze - powiedziała Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, w czasie spotkania z przedsiębiorcami, zrzeszonymi w Nadwiślańskim Związku Pracodawców Lewiatan w Bydgoszczy.

Szefowa Lewiatana wygłosiła wykład „ Polska i świat 2019. Nowy globalny porządek czy nowy globalny bałagan?". Zwróciła uwagę na to, co najbardziej przeszkadza firmom, m.in. niejasne i niespójne przepisy podatkowe, rosnące koszty pracy, brak wykwalifikowanych pracowników i niepewna sytuacja gospodarcza.

- Unia Europejska musi na nowo zdefiniować swoją rolę w światowej gospodarce i polityce. Tylko zarówno mocna unia gospodarcza, jak i polityczna, zapewni UE stabilną pozycję pomiędzy światowymi potęgami - dodała.

Konfederacja Lewiatan