ZUS ma 85 lat. Gratulacje od Lewiatana

Z okazji 85-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan, przekazał na ręce prezes Gertrudy Uścińskiej gratulacje i życzenia dla wszystkich pracowników.

W liście gratulacyjnym czytamy m.in.: Z perspektywy przedsiębiorców ZUS jest i pozostanie instytucją, która kojarzy się przede wszystkim ze zobowiązaniami wynikającymi z kosztów pracy. Ale kluczowe jest, aby te obowiązki i zobowiązania realizowane były w sposób możliwie najbardziej przyjazny i jak najmniej dotkliwy biurokratycznie. Pod tym względem dostrzegamy ogromną pozytywną zmianę - ZUS jest jedną z najnowocześniejszych instytucji publicznych, dobrze zarządzaną, kreującą coraz bardziej zaawansowane technologicznie usługi IT, wreszcie podkreślającą role i znaczenie pracodawców w systemie ubezpieczeń-społecznych.

Przedsiębiorcy dostrzegają, że ZUS dostosowuje się do zmian w gospodarce i na rynku pracy, cyfryzuje swoje usługi i przyspiesza procedowanie spraw. W szczególności inicjatywy takie jak wdrożenie Platformy Usług Elektronicznych, a także e-akt czy e-zwolnień ułatwiają codzienne funkcjonowanie zarówno prowadzącym firmy, jak i pracownikom. Jako organizacja pracodawców cieszymy się, że ZUS buduje zaufanie przedsiębiorców do administracji publicznej.


Konfederacja Lewiatan