Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Etyczny wymiar sztucznej inteligencji

  Dyskusję z udziałem Wandy Buk - podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Michała Boniego - wykładowcy SWPS, Aleksandry Przegalińskiej-Skierkowskiej - adiunkt z Akademii Leona Koźmińskiego i Witolda Drożdża - członka zarządu Orange Polska, partnera panelu, otworzyło nagranie wystąpienia Jamie'ego Bartletta, byłego szefa Centre for the Analysis of Social Media at Demos. Moderatorem był Jarosław Kuźniar z Onet.pl.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Nowa Zielona Fala - czy klimat nas zjednoczy?

  Zmiany musimy zacząć od siebie.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Dlaczego PPK jest korzystne również dla pracodawcy?

  Prelegenci dyskutowali o opłacalności Pracowniczych Planów Kapitałowych, zastanawiając się, czy wdrożenie PPK może być zbieżnym interesem przedsiębiorców i pracowników oraz czy korzyści mogą przewyższyć koszty?

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Jak wyżywić świat jutra? Rolnictwo przyszłości

  Dyskusja dotyczyła potrzeby zaspokojenia stale rosnącego globalnego zapotrzebowania na żywność przy jednoczesnej ochronie środowiska naturalnego. Paneliści podkreślali, że rolnictwo to jedna z branż, której neutralność klimatyczna jest kluczowa dla naszej przyszłości.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Pokolenie „S” myśli globalnie

  - Dzięki internetowi i rozwojowi nowych technologii typu „smart" młode pokolenie ma nieograniczony dostęp do wiedzy i ludzi na całym świecie, co wiąże się z ekspozycją na nadmiar informacji i bodźców. Uciekając przed lawiną informacyjną, młodzi tworzą dla siebie alternatywne rzeczywistości - mówiła podczas panelu EFNI pt. „Re-Generacja. Nadchodzi nowe: Pokolenie Smart" Anna Struzik.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Plastik – gospodarka – ekologia. Konflikt czy symbioza?

  Mniej niż 10% wyprodukowanego dotąd plastiku poddano recyklingowi. Jaki wpływ ma na to organizacja i efektywność systemów przetwarzania na świecie, a jaki brak właściwych zachowań konsumentów?

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Banki i finansiści znikną z rynku. Ale jeszcze nie teraz

  Fintechy i sztuczna inteligencja zmienią sektor bankowy a technologia zastąpi człowieka tam, gdzie będą potrzebne szybkie decyzje. Jednak regulacje prawne pozostaną.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Czy rewolucja Big Data pomoże ocalić świat?

  Ilość danych, jakimi dysponujemy, rośnie wykładniczo. Czy potrafimy analizować tak ogromne ilości informacji i z nich korzystać?

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Co po #MeToo i #PayMeToo? Na drodze do różnorodności

  Panel poświęcony był roli kobiet w biznesie, na rynku finansowym i w sektorze technologicznym. Dyskusja dotyczyła czynników ułatwiających i utrudniających kobietom osiągnięcie sukcesu zawodowego, cech do tego niezbędnych i kosztów jego osiągnięcia. Dyskusję poprowadziła dziennikarka Dorota Warakomska.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  The Sopot Declaration 2019

  At the end of the European Forum for New Ideas, its participants adopted the Sopot Declaration.