Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-04-10 Aktualności
  Aktualności

  29 najlepszych miejsc pracy

  9 kwietnia 2019 r. Great Place to Work® ogłosił listę laureatów konkursu „Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2019". Tegoroczne grono zwycięzców jest wyjątkowo liczne - wyróżnionych zostało aż 29 firm. W kategorii firm zatrudniających do 50 osób na pierwszym miejscu znalazł się polski oddział firmy American Express Europe. W najliczniej reprezentowanej kategorii firm średnich, zatrudniających poniżej 500 osób, zwyciężyła firma Prisjakt Poland, a najlepszym z najlepszych wśród firm dużych - powyżej 500 pracowników, okazało się Cisco Poland. W tym roku po raz pierwszy głównej liście laureatów towarzyszył ranking Najlepszych Miejsc Pracy dla Milenialsów. Najwyższe notowania wśród pracowników urodzonych po 1980 r. uzyskał polski oddział firmy Chatham Financial Europe Ltd.

 • 2019-04-10 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja Komisji Europejskiej „Przyszłość pracy: Teraźniejszość. Przyszłość. Dla wszystkich.”

  Tematem otwartej dyskusji podczas zorganizowanej przez Komisję Europejską konferencji „Przyszłość pracy: Teraźniejszość. Przyszłość. Dla wszystkich." były główne zmiany zachodzące w świecie pracy.

 • 2019-04-09 Aktualności
  Aktualności

  Kongres Rady Podatkowej: wkrótce nowa Ordynacja

  - W ubiegłym roku luka podatkowa VAT w Polsce wyniosła 1,1 proc. PKB, wobec 1,4 proc. w 2017 roku. Przez wiele lat dochody z VAT oscylowały wokół 120 mld zł. Dzięki wprowadzeniu rozwiązań ograniczających wyłudzenia podatku, dobrej koniunkturze w gospodarce, wzrosły w 2018 roku do 175 mld zł. Wkrótce pod obrady rządu trafi nowa Ordynacja podatkowa. Trwają też prace nad prostym PIT-em i zunifikowanym podatkiem od biznesu - powiedział Filip Świtała, wiceminister finansów, na III Kongresie Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

 • 2019-04-09 Aktualności
  Aktualności

  Pracownicy poszukują zatrudnienia na etat

  W Polsce rośnie satysfakcja z wykonywanej pracy - 79% badanych pracowników jest z niej zadowolonych. To rekord w historii badania Monitor Rynku Pracy, realizowanego przez Randstad.

 • 2019-04-09 Aktualności
  Aktualności

  Ankieta na temat znajomości języków obcych w firmach

  Profesor Fred Schulz z Wyższej Szkoły Zawodowej Zittau-Görlitz prowadzi obecnie badanie firm w Polsce, w którym zajmuje się zagadnieniem, czy i w jakim stopniu znajomość języków europejskich (polskiego i niemieckiego, ale także angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego) jest konieczna lub...

 • 2019-04-08 Aktualności
  Aktualności

  Ministerstwo Energii pomoże firmom paliwowym

  • Rząd ma się zająć projektem nowelizacji ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, która ma obniżyć poziom Narodowego Celu Wskaźnikowego (określa minimalny udział biokomponentów).
  • Firmy mają trudności z realizowaniem NCW. Powodem jest dynamicznie rosnąca konsumpcja paliw, przez którą muszą dodawać coraz więcej biokomponentów. Może to doprowadzić do kryzysu paliwowego.
  • Konfederacja Lewiatan od dawna apeluje do Ministerstwa Energii o nowelizację ustawy.

 • 2019-04-08 Aktualności
  Aktualności

  Pieniądze Funduszu nie pójdą na podwyżki dla nauczycieli

  • Rozpoczął się strajk nauczycieli. W tysiącach szkół nie odbywają się zajęcia. Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych nie doszły do porozumienia z rządem.
  • Rząd nie wziął pod uwagę propozycji pracodawców: BCC, Konfederacji Lewiatan, Pracodawców RP i Związku Rzemiosła Polskiego, którzy w czasie rozmów postulowali, aby podwyżkę płac nauczycieli, sfinansować częściowo z pieniędzy Funduszu Pracy.

 • 2019-04-08 Aktualności
  Aktualności

  Bruksela - przegląd wydarzeń tygodnia

  Przedstawiamy przegląd wydarzeń tygodnia, w których wzięli udział przedstawiciele brukselskiego biura Konfederacji Lewiatan.

 • 2019-04-08 Aktualności
  Aktualności

  Czy mamy do czynienia z powrotem państw narodowych w Europie?

  4 kwietna odbyła się konferencja w Stałym Przedstawicielstwie Szwecji przy UE na temat bieżącego kierunku integracji europejskiej i tego, czy w kontekście coraz większej popularności partii populistycznych mamy obecnie do czynienia z powrotem państw narodowych. W spotkaniu uczestniczyli Kinga Grafa, Dyrektor biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli i Adam Dorywalski, ekspert ds. UE.

 • 2019-04-05 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy: pieniądze na podwyżki dla nauczycieli z Funduszu Pracy

  Niekonsultowane i nieuprawnione wydatki rządu z Funduszu Pracy na finasowanie ustawy o "13 emeryturze", traktujemy jako kolejny zabór pieniędzy gromadzonych przez wszystkich polskich przedsiębiorców, pieniędzy, które powinny być przeznaczane na przeciwdziałanie bezrobociu i wspomaganie...