Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-06-18 Aktualności
  Aktualności

  BusinessEurope: Spotkanie ws. zagadnień związanych z szeroko pojętą cyfryzacją

  Spotkanie rozpoczęło się od analizy powyborczej przedstawionej przez Davide Ferrari z VoteWatch Europe, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Aż 62% wybranych to nowi europarlamentarzyści.

 • 2019-06-18 Aktualności
  Aktualności

  Cyberbezpieczeństwo sieci 5G

  Inwestycje w rozwój sieci 5G są obecnie jednym z najgorętszych tematów na rynku usług telekomunikacyjny. Zagadnieniem istotnymi w dyskusji o przyszłości szerokopasmowego Intenetu są: wybór właściwego modelu budowy sieci nowej generacji, zasady jej finansowania, bezpieczeństwo sieci i ocena poziomu potencjalnych zagrożeń dla cyberbezpieczeństwa związanych z przedsięwzięciem.

 • 2019-06-18 Aktualności
  Aktualności

  Sektor motoryzacyjny potrzebuje kadr

  Przyszłość branży w dobie rewolucji przemysłowej 4.0 i elektromobilności była tematem spotkania przedstawicieli Komisji Europejskiej, Związku Pracodawców Motoryzacji i Konfederacji Lewiatan.

 • 2019-06-18 Aktualności
  Aktualności

  Jak przyspieszyć inwestycje prywatne? – 34 rekomendacje

  • Zapewnienie stabilności i przewidywalności stanowionego prawa, przyspieszenie spraw sądowych, zwiększenie mobilności pracowników, ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców, czy wsparcie rozwoju fintechów - to tylko niektóre z 34 rekomendacji zawartych w raporcie „Jak przyspieszyć inwestycje prywatne w Polsce?", który przygotowała Konfederacja Lewiatan.
  • Szybka realizacja rekomendacji może przynieść spektakularne efekty w postaci zwiększenia nakładów inwestycyjnych i znacząco wpłynąć na decyzje o podejmowaniu inwestycji, ich skali i trwałości.
  • W czasie konferencji, która odbyła się w siedzibie Lewiatana, eksperci zastanawiali się, co zrobić, aby zwiększyć inwestycje przedsiębiorstw.


 • 2019-06-14 Aktualności
  Aktualności

  Żywność podbija inflację

  Ważne dla firm: Nie ma potrzeby zmieniać poziomu stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.

 • 2019-06-14 Aktualności
  Aktualności

  Europejscy pracodawcy obradowali w Helsinkach

  Pekka Lundmark, prezydent EK Fińskiej Federacji Pracodawców w przemówieniu, w czasie spotkania prezydentów BusinessEurope (COPRES) w Helsinkach, podkreślił znaczenie biznesu w osiągnięciu celów klimatycznych dla Europy. Wskazał na konieczność poniesienia kosztu ogromnych nakładów inwestycyjnych, których wymaga uzyskanie neutralności klimatycznej biznesu w 2050 r.

 • 2019-06-13 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan na 108. sesji Międzynarodowej Organizacji Pracy

  W Genewie trwa 108. sesja Międzynarodowej Organizacji Pracy (International Labour Organization), podczas której polskich pracodawców reprezentuje profesor Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

  ILO jest agendą Organizacji Narodów Zjednoczonych, która od 1919 roku formułuje zasady i programy promujące podstawowe prawa człowieka, lepsze warunki pracy i życia oraz zwiększenie poziomu zatrudnienia.


 • 2019-06-13 Aktualności
  Aktualności

  BuisinessEurope: EU finance ministers must achieve breakthrough on EMU completion

  Growth at risk due to trade tensions, no-deal Brexit, tax uncertainty

 • 2019-06-13 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa prądowa wymaga notyfikacji Komisji Europejskiej

  • Mechanizm zamrożenia ceny sprzedaży energii elektrycznej do klientów innych niż gospodarstwa domowe jest pomocą publiczną i wymaga notyfikacji Komisji Europejskiej - uważa Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki, członek Konfederacji Lewiatan.
  • Podobne stanowisko przedstawiło Biuro Analiz Sejmowych. Według jego opinii rekompensaty dla przedsiębiorstw energetycznych, na które nałożono obowiązek świadczenia usługi powszechnej, są pomocą publiczną wymagającą notyfikacji KE.

 • 2019-06-13 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy mniej skłonni do podnoszenia wynagrodzeń

  6 na 10 wszystkich prowadzonych przez pracodawców rekrutacji nie kończy się tak, jak by tego chcieli - zatrudnieniem odpowiedniej liczby kandydatów o pożądanych kompetencjach. Z najnowszej edycji badania „Plany Pracodawców", realizowanego przez Instytut Badawczy Randstad, wynika też, że firmy rzadziej niż przed rokiem prognozują podwyżki.