Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Coraz większe wyzwania związane ze starzejącymi się społeczeństwami

  Starzenie się społeczeństw to coraz większy problem społeczny. Zadajemy coraz więcej pytań jak zarządzać zwiększającą się liczbą seniorów, dbać o ich zdrowie, zachęcać do aktywności. O tym problemie rozmawiali uczestnicy panelu „Jesteśmy coraz starsi - wyzwania związane ze starzejącymi się społeczeństwami".

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Raport „Smart Industry Polska 2019”: Nie warto uciekać przed rewolucją 4.0

  Czwarta rewolucja przemysłowa przynosi całkiem nowy typ pracowników - inżynierów z wiedzą techniczną oraz umiejętnościami dotyczących przypisanymi wyłącznie managerom. Małe i średnie przedsiębiorstwa będą się musiały do tego dostosować.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  Populizm i antypopulizm a demokracja w Europie

  Populizm to niebezpieczeństwo, które można skierować w dobrą stronę - taki, paradoksalny, wniosek płynie z debaty ekspertów, badaczy i polityków poświęconej właśnie populizmowi.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Kompetencje przyszłości

  Podczas panelu rozmawiano o wpływie edukacji na rozwój gospodarczy i jej roli w erze zunifikowanych zasad oceny, KPI i Big Data. Poruszane były także tematy umiejętności miękkich, innowacyjnej edukacji oraz roli firm i pracodawców w kształceniu pracowników. Dyskusję moderował Andrzej Kubisiak, ekspert ds. rynku pracy w Polskim Instytucie Ekonomicznym.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Możemy eksportować innowacje dla elektromobilności

  Innowacje dla elektromobilności mogą być polską specjalnością eksportową - ocenili uczestnicy debaty „Polski ekosystem e-mobility. Co łączy odnawialne źródła energii, blockchain i telemetrię?".

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Przedsiębiorca wysłuchany – prezentacja raportu

  Głównymi tezami raportu są oczekiwania przedsiębiorców w kwestii obniżenia kosztów ubezpieczeń społecznych, co umożliwi zapewnienie lepszych warunków pracownikom, także potrzeba sprawnego i przewidywalnego legislacyjnie państwa oraz wsparcia finansowego i technologicznego. Raport przedstawił dyrektor ds. badań w Polityce Insight, Adam Czerniak.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: #CoBędzieJutro w mobilności, czyli mobilność w mieście przyszłości

  Przyszłość jest tam, gdzie jest mobilność, a tę wyznaczają mieszkańcy - to główne wnioski z panelu #CoBędzieJutro w mobilności, czyli mobilność w mieście przyszłości. Jesteśmy w trakcie rewolucji i każdy sektor przemysłu musi się do niej dostosować.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Demokracja w społeczeństwie cyfrowym

  Rewolucja cyfrowa staje się faktem. Nie sposób już oddzielić świata rzeczywistego od wirtualnego, bo oba się przenikają. Otworzyło to przed nami szeroki wachlarz możliwości, ale stworzyło również szereg wyzwań. Czy cyfrowe technologie mogą wzmocnić demokrację, a może osłabią ją na niespotykaną dotąd skalę?

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Przyjazne miejsce pracy - talenty i marka pracodawcy

  Kim są dzisiejsi pracownicy i czego oczekują od pracodawców? Kogo przedsiębiorcy cenią najbardziej - i jak kształtują swoje firmy? Wokół tych zagadnień koncentrował się panel o kreowaniu miejsca pracy.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Etyczny wymiar sztucznej inteligencji

  Dyskusję z udziałem Wandy Buk - podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Michała Boniego - wykładowcy SWPS, Aleksandry Przegalińskiej-Skierkowskiej - adiunkt z Akademii Leona Koźmińskiego i Witolda Drożdża - członka zarządu Orange Polska, partnera panelu, otworzyło nagranie wystąpienia Jamie'ego Bartletta, byłego szefa Centre for the Analysis of Social Media at Demos. Moderatorem był Jarosław Kuźniar z Onet.pl.