Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Jak wyżywić świat jutra? Rolnictwo przyszłości

  Dyskusja dotyczyła potrzeby zaspokojenia stale rosnącego globalnego zapotrzebowania na żywność przy jednoczesnej ochronie środowiska naturalnego. Paneliści podkreślali, że rolnictwo to jedna z branż, której neutralność klimatyczna jest kluczowa dla naszej przyszłości.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Pokolenie „S” myśli globalnie

  - Dzięki internetowi i rozwojowi nowych technologii typu „smart" młode pokolenie ma nieograniczony dostęp do wiedzy i ludzi na całym świecie, co wiąże się z ekspozycją na nadmiar informacji i bodźców. Uciekając przed lawiną informacyjną, młodzi tworzą dla siebie alternatywne rzeczywistości - mówiła podczas panelu EFNI pt. „Re-Generacja. Nadchodzi nowe: Pokolenie Smart" Anna Struzik.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Plastik – gospodarka – ekologia. Konflikt czy symbioza?

  Mniej niż 10% wyprodukowanego dotąd plastiku poddano recyklingowi. Jaki wpływ ma na to organizacja i efektywność systemów przetwarzania na świecie, a jaki brak właściwych zachowań konsumentów?

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Banki i finansiści znikną z rynku. Ale jeszcze nie teraz

  Fintechy i sztuczna inteligencja zmienią sektor bankowy a technologia zastąpi człowieka tam, gdzie będą potrzebne szybkie decyzje. Jednak regulacje prawne pozostaną.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Czy rewolucja Big Data pomoże ocalić świat?

  Ilość danych, jakimi dysponujemy, rośnie wykładniczo. Czy potrafimy analizować tak ogromne ilości informacji i z nich korzystać?

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Co po #MeToo i #PayMeToo? Na drodze do różnorodności

  Panel poświęcony był roli kobiet w biznesie, na rynku finansowym i w sektorze technologicznym. Dyskusja dotyczyła czynników ułatwiających i utrudniających kobietom osiągnięcie sukcesu zawodowego, cech do tego niezbędnych i kosztów jego osiągnięcia. Dyskusję poprowadziła dziennikarka Dorota Warakomska.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  The Sopot Declaration 2019

  At the end of the European Forum for New Ideas, its participants adopted the Sopot Declaration.


 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  Deklaracja Sopocka 2019. Zamiast pytać, co będzie jutro, weźmy przyszłość w swoje ręce

  Na zakończenie Europejskiego Forum Nowych Idei, jego uczestnicy przyjęli Deklarację Sopocką.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Komu opłaca się dezinformacja? Czy to koniec ery dziennikarstwa?

  Od lat obserwujemy kryzys mediów klasycznych, ich jakość znacząco spada. Informacja jest dziś za darmo, nie trzeba już kupować gazet, a liczba jakościowych dziennikarzy spadła. Obiektywna wiedza przestała być demokratycznie dostępna - powiedział Wawrzyniec Smoczyński, zwracając uwagę, że w Polsce rozsypał się model mediów publicznych, funkcjonujący na zachodzie Europy, w ramach którego są one opłacane za dostarczanie rzetelnego obrazu rzeczywistości.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Polska w układance wielkich mocarstw. Rywalizacja Chin i Stanów Zjednoczonych z krajowej i wspólnotowej perspektywy

  Jesteśmy u progu II zimnej wojny - handlowych tarć między Chinami a USA. Taki stan nie jest korzystny dla nikogo. W interesie Polski, ale i UE są jak najlepsze relacje zarówno z Chinami, jak i Stanami Zjednoczonymi. Najsilniejszą kartę przetargową z mocarstwami mamy działając wspólnie, tworząc partnerstwa multilateralne.