Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Komu opłaca się dezinformacja? Czy to koniec ery dziennikarstwa?

  Od lat obserwujemy kryzys mediów klasycznych, ich jakość znacząco spada. Informacja jest dziś za darmo, nie trzeba już kupować gazet, a liczba jakościowych dziennikarzy spadła. Obiektywna wiedza przestała być demokratycznie dostępna - powiedział Wawrzyniec Smoczyński, zwracając uwagę, że w Polsce rozsypał się model mediów publicznych, funkcjonujący na zachodzie Europy, w ramach którego są one opłacane za dostarczanie rzetelnego obrazu rzeczywistości.

 • 2019-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Polska w układance wielkich mocarstw. Rywalizacja Chin i Stanów Zjednoczonych z krajowej i wspólnotowej perspektywy

  Jesteśmy u progu II zimnej wojny - handlowych tarć między Chinami a USA. Taki stan nie jest korzystny dla nikogo. W interesie Polski, ale i UE są jak najlepsze relacje zarówno z Chinami, jak i Stanami Zjednoczonymi. Najsilniejszą kartę przetargową z mocarstwami mamy działając wspólnie, tworząc partnerstwa multilateralne.

 • 2019-09-26 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Korporacje się humanizują, bo ich celem jest myślenie o przyszłości

  - Współczesne korporacje są systemami hierarchicznymi, opierającymi się na kontroli i zamkniętymi - wyjaśniła Dominika Bettman, prezes zarządu Siemens Polska, otwierając panel „Koniec korporacji. Ale co dalej?

 • 2019-09-26 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Przemysł 4.0 czy już 5.0? „Najpierw edukacja, potem hasła”

  Bez wykwalifikowanych kadr i wsparcia systemu edukacyjnego dla pracowników rewolucja technologiczna będzie funkcjonowała w ograniczonym zakresie i w niewielkim wycinku naszej gospodarki.

 • 2019-09-26 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Brexit – ostatni miesiąc?

  Przewidywany bilans skutków brexitu dla Wielkiej Brytanii - ekonomiczny, geopolityczny i społeczny - był tematem spotkania dyplomatów, polityków i przedstawicieli organizacji pracodawców.

 • 2019-09-26 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Kogo słucha polski biznes?

  Ośrodek THINKTANK przy współpracy Instytutu Monitorowania Mediów już po raz trzeci opracował ranking najważniejszych autorytetów polskiego biznesu. Jego wyniki zostały ogłoszone w czasie Europejskiego Forum Nowych Idei. Zbadaliśmy, czyj głos spośród ekonomistów, doradców biznesu oraz przedsiębiorców jest najchętniej słuchany przez środowisko biznesowe. 

 • 2019-09-26 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: E-sport przyszłością światowej rozrywki

  E-sport, definiowany jako konkurencja w ramach gier wideo, znajduje się w przełomowym momencie swojego rozwoju – z nowinki dla wybranych staje się częścią głównego nurtu. Liczby stale rosną: w 2019 branża warta jest miliardy dolarów, pule nagród sięgają miliona dolarów, a turnieje gromadzą przed ekranami 45 milionów widzów.

 • 2019-09-26 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Europa ma być zjednoczona, silna i solidarna

  Czy Europa jest obecnie silniejsza i bardziej solidarna, czy bardziej podzielona niż cztery lata temu?. Jakie wyzwania staną przed nową Komisją Europejską?. Co ze strefą euro, czy stanie się właściwą unią? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć byli premierzy i prezydenci uczestniczący w sesji plenarnej „Europa po wyborach. Wiele prędkości i różne kierunki?

 • 2019-09-26 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2019: Cyberbezpieczeństwo kluczowych gałęzi gospodarki w dobie transformacji cyfrowej

  Bezpieczeństwo w sieci jest dziś odmieniane przez wszystkie przypadki. Nie ulega wątpliwości, że firmy korzystające ze zdobyczy technologii są nieustannie poddawane atakom. Jak się przed nimi uchronić? Czy polski przemysł jest bezpieczny? Jakiego rodzaju zagrożenia mogą pojawić się w najbliższych latach?

 • 2019-09-25 Aktualności
  Aktualności

  Gala otwarcia EFNI: #Cobędziejutro? Jaka demokracja, jaki rynek, jaka Europa?

  - Cieszę się, że już po raz dziewiąty spotykamy się w Sopocie, aby dyskutować o najważniejszych wyzwaniach, które stoją przed Europą - powiedziała Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, w czasie gali otwierającej IX Europejskie Forum Nowych Idei.