Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-06-19 Aktualności
  Aktualności

  Klauzula mediacyjna w kontraktach - do czego służy?

  Do rozwiązania w drodze mediacji nadają się przede wszystkim spory wynikające z krajowych i międzynarodowych umów handlowych, spory dotyczące przekształceń i połączeń spółek, a także te, które dotyczą renegocjacji długoletnich umów handlowych oraz konfliktów pomiędzy wspólnikami - wynika z danych ICC (International Chamber of Commerce) w Paryżu i VIAC (Vienna International Arbitral Centre) w Wiedniu.

 • 2019-06-19 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany we władzach Związku Polskiego Leasingu

  Pod koniec maja w Warszawie, odbyło się Walne Zebranie Związku Polskiego Leasingu, członka Konfederacji Lewiatan, podczas którego przeprowadzono wybory do Komitetu Wykonawczego i innych organów statutowych polskiej organizacji leasingowej, reprezentującej 90 proc. rynku leasingu w Polsce. Eksperci branży leasingowej pracują społecznie na rzecz rozwiązań istotnych dla funkcjonowania polskich leasingodawców i ich klientów.

 • 2019-06-19 Aktualności
  Aktualności

  Najlepiej obniżyć PIT dla wszystkich

  • Ministerstwo Finansów zapowiedziało wprowadzenie zerowego PIT dla osób do 26 roku życia.
  • Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan uważa, że to rozwiązanie realizuje postulat obniżenia klina podatkowego, który postulują przedsiębiorcy.
  • Najlepsze i bardziej sprawiedliwe byłoby jednak obniżenie PIT dla wszystkich podatników.

 • 2019-06-19 Aktualności
  Aktualności

  Płace nadal szybko rosną

  Ważne dla firm. Największe podwyżki od początku roku miały miejsce w firmach prowadzących działalność związaną z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi (8,4%).

 • 2019-06-18 Aktualności
  Aktualności

  BusinessEurope: Spotkanie ws. zagadnień związanych z szeroko pojętą cyfryzacją

  Spotkanie rozpoczęło się od analizy powyborczej przedstawionej przez Davide Ferrari z VoteWatch Europe, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Aż 62% wybranych to nowi europarlamentarzyści.

 • 2019-06-18 Aktualności
  Aktualności

  Cyberbezpieczeństwo sieci 5G

  Inwestycje w rozwój sieci 5G są obecnie jednym z najgorętszych tematów na rynku usług telekomunikacyjny. Zagadnieniem istotnymi w dyskusji o przyszłości szerokopasmowego Intenetu są: wybór właściwego modelu budowy sieci nowej generacji, zasady jej finansowania, bezpieczeństwo sieci i ocena poziomu potencjalnych zagrożeń dla cyberbezpieczeństwa związanych z przedsięwzięciem.

 • 2019-06-18 Aktualności
  Aktualności

  Sektor motoryzacyjny potrzebuje kadr

  Przyszłość branży w dobie rewolucji przemysłowej 4.0 i elektromobilności była tematem spotkania przedstawicieli Komisji Europejskiej, Związku Pracodawców Motoryzacji i Konfederacji Lewiatan.

 • 2019-06-18 Aktualności
  Aktualności

  Jak przyspieszyć inwestycje prywatne? – 34 rekomendacje

  • Zapewnienie stabilności i przewidywalności stanowionego prawa, przyspieszenie spraw sądowych, zwiększenie mobilności pracowników, ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców, czy wsparcie rozwoju fintechów - to tylko niektóre z 34 rekomendacji zawartych w raporcie „Jak przyspieszyć inwestycje prywatne w Polsce?", który przygotowała Konfederacja Lewiatan.
  • Szybka realizacja rekomendacji może przynieść spektakularne efekty w postaci zwiększenia nakładów inwestycyjnych i znacząco wpłynąć na decyzje o podejmowaniu inwestycji, ich skali i trwałości.
  • W czasie konferencji, która odbyła się w siedzibie Lewiatana, eksperci zastanawiali się, co zrobić, aby zwiększyć inwestycje przedsiębiorstw.


 • 2019-06-14 Aktualności
  Aktualności

  Żywność podbija inflację

  Ważne dla firm: Nie ma potrzeby zmieniać poziomu stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.

 • 2019-06-14 Aktualności
  Aktualności

  Europejscy pracodawcy obradowali w Helsinkach

  Pekka Lundmark, prezydent EK Fińskiej Federacji Pracodawców w przemówieniu, w czasie spotkania prezydentów BusinessEurope (COPRES) w Helsinkach, podkreślił znaczenie biznesu w osiągnięciu celów klimatycznych dla Europy. Wskazał na konieczność poniesienia kosztu ogromnych nakładów inwestycyjnych, których wymaga uzyskanie neutralności klimatycznej biznesu w 2050 r.