Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-04-09 Aktualności
  Aktualności

  Ankieta na temat znajomości języków obcych w firmach

  Profesor Fred Schulz z Wyższej Szkoły Zawodowej Zittau-Görlitz prowadzi obecnie badanie firm w Polsce, w którym zajmuje się zagadnieniem, czy i w jakim stopniu znajomość języków europejskich (polskiego i niemieckiego, ale także angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego) jest konieczna lub...

 • 2019-04-08 Aktualności
  Aktualności

  Ministerstwo Energii pomoże firmom paliwowym

  • Rząd ma się zająć projektem nowelizacji ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, która ma obniżyć poziom Narodowego Celu Wskaźnikowego (określa minimalny udział biokomponentów).
  • Firmy mają trudności z realizowaniem NCW. Powodem jest dynamicznie rosnąca konsumpcja paliw, przez którą muszą dodawać coraz więcej biokomponentów. Może to doprowadzić do kryzysu paliwowego.
  • Konfederacja Lewiatan od dawna apeluje do Ministerstwa Energii o nowelizację ustawy.

 • 2019-04-08 Aktualności
  Aktualności

  Pieniądze Funduszu nie pójdą na podwyżki dla nauczycieli

  • Rozpoczął się strajk nauczycieli. W tysiącach szkół nie odbywają się zajęcia. Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych nie doszły do porozumienia z rządem.
  • Rząd nie wziął pod uwagę propozycji pracodawców: BCC, Konfederacji Lewiatan, Pracodawców RP i Związku Rzemiosła Polskiego, którzy w czasie rozmów postulowali, aby podwyżkę płac nauczycieli, sfinansować częściowo z pieniędzy Funduszu Pracy.

 • 2019-04-08 Aktualności
  Aktualności

  Bruksela - przegląd wydarzeń tygodnia

  Przedstawiamy przegląd wydarzeń tygodnia, w których wzięli udział przedstawiciele brukselskiego biura Konfederacji Lewiatan.

 • 2019-04-08 Aktualności
  Aktualności

  Czy mamy do czynienia z powrotem państw narodowych w Europie?

  4 kwietna odbyła się konferencja w Stałym Przedstawicielstwie Szwecji przy UE na temat bieżącego kierunku integracji europejskiej i tego, czy w kontekście coraz większej popularności partii populistycznych mamy obecnie do czynienia z powrotem państw narodowych. W spotkaniu uczestniczyli Kinga Grafa, Dyrektor biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli i Adam Dorywalski, ekspert ds. UE.

 • 2019-04-05 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy: pieniądze na podwyżki dla nauczycieli z Funduszu Pracy

  Niekonsultowane i nieuprawnione wydatki rządu z Funduszu Pracy na finasowanie ustawy o "13 emeryturze", traktujemy jako kolejny zabór pieniędzy gromadzonych przez wszystkich polskich przedsiębiorców, pieniędzy, które powinny być przeznaczane na przeciwdziałanie bezrobociu i wspomaganie...

 • 2019-04-05 Aktualności
  Aktualności

  Polskie firmy transportowe zagrożone

  Jeżeli przyjęty przez Parlament Europejski pakiet przepisów, dotyczący nowych zasad transportu międzynarodowego, wejdzie w życie, będzie to oznaczało likwidację ponad połowy miejsc pracy w międzynarodowym transporcie drogowym - branży, która zatrudnia w Polsce przeszło 300 tysięcy pracowników - alarmuje Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska", członek Konfederacji Lewiatan.

 • 2019-04-05 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja "Karta praw podstawowych z perspektywy prawa pracy UE."

  Dziś w Brukseli odbywa się konferencja Karta praw podstawowych z perspektywy prawa pracy UE. W spotkaniu udział biorą przedstawiciele Komisji Europejskiej, państw członkowskich, świata nauki oraz reprezentowanych na poziomie unijnym organizacji związków zawodowych oraz organizacji pracodawców.

 • 2019-04-04 Aktualności
  Aktualności

  Raport roczny Lewiatana 2018 - zapraszamy do lektury

  W minionym roku skuteczna organizacja pracodawców jeszcze nigdy nie była tak potrzebna polskiemu biznesowi! Nasze doświadczenie i ekspertyza pomogły łagodzić skutki złej legislacji. Jednak rok 2018 był dla Lewiatana nie tylko rokiem wyzwań, ale też podwójnego jubileuszu, który świętowaliśmy 28 września w Sopocie: 100-lecie powstania przedwojennego Lewiatana, czyli Centralnego Związku Polskiego Przemysłu, Górnictwa, Handlu i Finansów, którego tradycje kontynuujemy. Z kolei dwadzieścia lat temu, w 1998 roku, została założona nasza Konfederacja.

 • 2019-04-04 Aktualności
  Aktualności

  Coraz lepsza sytuacja kobiet na rynku pracy

  • Sytuacja kobiet na rynku pracy z roku na rok się poprawia. Maleje odsetek kobiet, które uważają, że mają mniejsze szanse na awans niż mężczyźni.
  • Zmniejszył się poziom postrzegania dysproporcji w zarobkach kobiet i mężczyzn wykonujących ten sam zawód i posiadających te same kwalifikacje.
  • Odsetek kobiet przekonanych, że mają mniejsze szanse na awans, po raz pierwszy od 1995 roku, spadł poniżej 50%.