Aktualności 2019

• 2019-09-06 Aktualności

Nowy członek: ENGIE Zielona Energia zrzeszona w Konfederacji Lewiatan

Miło nam poinformować, że firma ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o. przystąpiła do Związku Pracodawców Prywatnych Energetyki, który jest członkiem Konfederacji Lewiatan.

• 2019-09-06 Aktualności

PKP Energetyka ma szansę na prestiżowe wyróżnienie

Wzrost jakości pracy, bezpieczeństwa i zaangażowania, ponad 360 000 zaoszczędzonych rocznie roboczogodzin, które przeznaczono m.in na rozwój kompetencji pracowników - to efekty wdrożonej w PKP Energetyka japońskiej filozofii zarządzania Kaizen. Osiągnięte rezultaty docenili międzynarodowi eksperci z Kaizen Institute. PKP Energetyka, od niedawna zrzeszona w Konfederacji Lewiatan, będzie reprezentować Polskę w konkursie Global Kaizen Award. Laureatów poznamy 14 listopada br.

• 2019-09-05 Aktualności

W tym roku bezrobocie może być jeszcze niższe

Ważne dla firm. Pracodawcy są częściej skłonni finansować dopasowanie kwalifikacji potencjalnego pracownika do potrzeb danego stanowiska pracy.

• 2019-09-05 Aktualności

Firmy zyskają czas, aby przygotować się na brexit

• Odrzucenie przez parlament brytyjski możliwości bezumownego wyjścia z UE 31 października daje przedsiębiorcom szansę, by nadrobili zaległości związane z formalnościami spowodowanymi brexitem.
    • Nasze ministerstwa i urzędy coraz rzetelniej informują biznes o skutkach rozwodu Wielkiej Brytanii z UE - uważa Konfederacja Lewiatan.

• 2019-09-05 Aktualności

Zmiany w CIT będą sprzyjać inwestycjom

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy PO zaproponowała kilka rozwiązań, które mają pomóc przedsiębiorcom, m.in. niższą stawkę CIT dla firm, które szybko się rozwijają, czy zmniejszenie CIT dla firm, które zyski przeznaczają na inwestycje.

Ruszył konkurs na nagrodę Europejskiego Wynalazcy 2020

Zachęcamy do zgłaszania się w konkursie Europejskiego Biura Patentowego.

• 2019-09-04 Aktualności

Firmy słono zapłacą za zniesienie limitu składek na ZUS

• Zniesienie limitu składek na ZUS, które zakłada projekt budżetu na przyszły rok, zwiększy koszty działalności firm nawet o kilkanaście procent rocznie.
    • Wielu inwestorów zagranicznych, w dłuższej perspektywie, zrezygnuje z nowych inwestycji w Polsce i wybierze inne rynki - ostrzega Konfederacja Lewiatan.
    • W tegorocznym ATKearney Global Services Location Index (ranking lokalizacji globalnych usług) nasz kraj spadł z 12. na 24. miejsce

• 2019-09-04 Aktualności

Rada Podatkowa Lewiatana partnerem nowej odsłony Kampanii Bezpieczna Transakcja

Tzw. biała lista podatników VAT już dostępna.

• Od 1 września 2019 r. dostępny jest jeden, bezpłatny i elektroniczny Wykaz podatników VAT - to połączony wykaz podmiotów zarejestrowanych, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT.

• Do 31 grudnia 2019 r. korzystanie z wykazu jest fakultatywne i nie rodzi konsekwencji.

• Od 1 stycznia 2020 r. podatnicy będą mieli obowiązek zapłaty za faktury o wartości powyżej 15000 zł na rachunek zamieszczony w Wykazie podatników VAT, jeżeli wystawca faktury jest podatnikiem VAT czynnym.

• Ministerstwo Finansów informuje przedsiębiorców o wykazie w kampanii edukacyjno-informacyjnej Bezpieczna transakcja.

• 2019-09-02 Aktualności

XII Regaty Żeglarskie Lewiatana zakończone!

Już po raz 12. członkowie Konfederacji spotkali się na Mazurach, by walczyć o trofea w regatach żeglarskich. Regaty Żeglarskie Lewiatana odbyły się w dniach 30 sierpnia - 1 września w ośrodku żeglarskim Mila Kamień. Wystartowały aż 43 załogi, które ścigały się w trzech kategoriach: jachty klasy Sigma/Omega, Antila 24-25 i Antila 26-27.

• 2019-09-02 Aktualności

PMI w górę, ale ożywienia w przemyśle nie widać

Ważne dla firm: Sierpień był już dziesiątym miesiącem z rzędu, w którym polscy producenci mieli mniej nowych zamówień. Pozytywne jest to, że dynamika spadku wygasa.