Aktualności 2019

• 2019-05-17 Aktualności

Weźmy udział w wyborach i zagłosujmy za zjednoczoną Europą - rezolucja EKES

W przeddzień wyborów do Parlamentu Europejskiego i uwzględniając deklarację w sprawie przyszłości Europy, uzgodnioną przez szefów państw lub rządów UE27 w Sybinie (Rumunia) w dniu 9 maja 2019 r., Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny wzywa obywateli UE do skorzystania z ich prawa do głosowania.

• 2019-05-16 Aktualności

Lewiatan od 19 lat walczy o interesy polskich firm w UE

• Dzisiaj w Brukseli rozpocznie działalność Business and Science Poland, który jest wspierany przez rząd i ma być platformą łączącą przedstawicieli polskiego biznesu w Unii Europejskiej.
    • Zdaniem Konfederacji Lewiatan polski głos w UE będzie mocniejszy, jeśli uda się lepiej zintegrować wszystkie ośrodki działające w Brukseli.
    • Lewiatan swoje biuro w Brukseli otworzył już w 2000 r., na 4 lata przed wejściem Polski do UE. Jako jedyna organizacja z Polski, jest także członkiem BusinessEurope, największej organizacji europejskich pracodawców.

Czego polski biznes oczekuje od UE - wyniki ankiety Lewiatana

Przedstawiamy wyniki ankiety Lewiatana, w której sprawdzaliśmy oczekiwania polskich przedsiębiorców względem nowej kadencji Parlamentu Europejskiego. Zwraca uwagę bardzo wysokie poparcie dla obecności Polski w UE.

Inflacja będzie jeszcze wyższa

Ważne dla firm: Deficyt pracowników, rosnące ceny żywności oraz drożejąca ropa naftowa, niewątpliwie wpłyną na wzrost inflacji w najbliższych miesiącach.

PKB rośnie nadspodziewanie szybko

Ważne dla firm: Oparcie wzrostu gospodarczego na konsumpcji krajowej powoduje, że pozostajemy relatywnie mało wrażliwi na słabą koniunkturę w Europie. Jest to jednak krótkowzroczna strategia.

Rusza cykl konferencji Prawo do Przedsiębiorczości

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rusza z drugą edycją cyklu konferencji dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany". Podczas konferencji przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS i wiele innych zmian dla firm, które w ostatnim czasie weszły w życie.

Dolnośląscy Pracodawcy wybrali nowy Zarząd Związku

7 maja bieżącego roku w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbyło się Zwyczajne Walne Zebranie Członków Dolnośląskich Pracodawców. Dolnośląscy To prestiżowa organizacja biznesowa, zrzeszająca firmy z regionu, będąca regionalnym związkiem pracodawców Konfederacji Lewiatan, która już od wielu lat działa na rzecz dolnośląskich przedsiębiorców i rozwoju polskiego biznesu.

• 2019-05-14 Aktualności

W marcu zaskakująca nadwyżka w handlu zagranicznym

Ważne dla firm: Ocena skutków eskalacji konfliktu handlowego między USA i Chinami jest dla UE, w tym Polski, trudna - w grę wchodzi m.in. ocena wpływu łańcuchów dostaw, aktywności eksporterów, przepływów zleceń.

Podziękowanie za udział w European Business Summit 2019

Preydent BusinessEurope Pierre Gattaz oraz Dyrektor generalny Markus J. Beyrer podziękowali Prezydent Lewiatana Henryce Bochniarz za udział w European Business Summit 2019.

• 2019-05-13 Aktualności

Członkowie EKES-u apelują o otwartą, zjednoczoną i silną UE

Jako europejscy delegaci reprezentujący pracodawców i przedsiębiorców opowiadamy się za Unią Europejską i jej wartościami: demokracją, wolnością, prawami podstawowymi i praworządnością.