Firma równych szans. Nowy poradnik dla przedsiębiorców

Publikacja, która mamy przyjemność zaprezentować, powstała w projekcie „Równość szans w biznesie - praktyczne narzędzie realizacji zasady równości szans kobiet i mężczyzn". Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego realizacji podjęło się partnerstwo w składzie: Fundacja Fundusz Współpracy (lider projektu), Konfederacja Lewiatan, Fabryka Dobrych Praktyk i Instytut Spraw Publicznych.

 


Poradnik w wersji online dostępny jest TUTAJ

Zostały w nim wypracowane zostały narzędzia i materiały umożliwiające wdrożenie w przedsiębiorstwach rozwiązań gwarantujących równe traktowanie kobiet i mężczyzn w miejscu pracy i tworzących przyjazne środowisko pracy dla pracowników i pracownic.

W publikacji omówione i zaprezentowane są:

  • Przepisy prawa o równym traktowaniu w miejscu pracy,
  • Najczęściej popełniane przez pracodawców błędy,
  • Polityka równości w firmie,
  • Dobre praktyki,
  • Praktyczne, gotowe do zastosowania narzędzia,
  • Materiały graficzne przydatne do promowania równości w miejscu pracy.

Dla tych z Państwa, którzy lubią mieć takie informacje zawsze pod ręką, na biurku, czy na półce, nasza publikacja dostępna jest również w wersji drukowanej, w postaci ładnie wydanej, niewielkiej książki. Po odbiór publikacji zapraszamy do siedziby Konfederacji Lewiatan.

Zachęcamy także do odwiedzenia strony www.rowniwpracy.pl, gdzie zostały umieszczone trzy kursy on-line: dla pracujących, dla zatrudniających i dla związków zawodowych, zawierające poszerzone informacje dotyczące tematyki zawartej w podręczniku.

Po zakończeniu kursów e-learningowych, do Państwa dyspozycji oddajemy również bardzo przydatne materiały do pobrania np. wzór procedury przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi w miejscu pracy, czy wyciąg przepisów dotyczących równego traktowania.

Kursy są bezpłatne i dostępne dla każdego. Zachęcamy do lektury publikacji i udziału w kursach e-learningowych!