Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-08-26 Aktualności
  Aktualności

  European businesses call on the G7 to end trade tensions

  As the Group of Seven prepares to meet in Biarritz, France on 24-26 August, BusinessEurope sends a strong message against trade tensions, in favour of free and open trade, supporting the critical role of the multilateral trading system.

 • 2019-08-26 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł mody łączy siły na szczycie G7

  • W trakcie zakończonego wczoraj szczytu G7 we francuskim Biarritz 32 wiodące globalne marki modowe podpisały Pakt mody (Fashion Pact) - pakiet zobowiązań dotyczący klimatu, różnorodności biologicznej oraz oceanów.
  • Podejmowane przez branżę inicjatywy pokazują, że prowadzenie biznesu z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska nie jest już „modną opcją", a staje się DNA każdego odpowiedzialnego uczestnika rynku - uważa radca prawny Agnieszka Oleksyn - Wajda ze Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan.

 • 2019-08-26 Aktualności
  Aktualności

  Szczyt Dyplomacji Samorządowej i Ekonomicznej

  Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zaprasza na Szczyt Dyplomacji Samorządowej i Ekonomicznej, który odbędzie się w Warszawie w dniach 9-10 września 2019. Konfederacja Lewiatan jest partnerem wydarzenia. Udział w konferencji umożliwi firmom nawiązanie kontaktów z decydentami odpowiedzialnymi za promocję gospodarczą na szczeblu lokalnym i państwowym, a także poznanie ekspertów branżowych z interesujących obszarów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji na wydarzenie: http://regiosummit.pl/pl/#formularz

 • 2019-08-23 Aktualności
  Aktualności

  Zapraszamy na Międzynarodowy Kongres Mediacji Gospodarczej

  Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie organizuje Międzynarodowy Kongres Mediacji, który odbędzie się w dniach 11-12 września w Krakowie. Celem wydarzenia jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń w zakresie stosowania mediacji, także w postępowaniu administracyjnym i sądowo-administracyjnym. Pierwszy dzień Kongresu poświęcony jest mediacji gospodarczej, drugi - administracyjnej. Dzięki prelegentom z zagranicy mediację poznamy z perspektywy europejskiej i azjatyckiej.

 • 2019-08-21 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan operatorem portalu Biznes.gov.pl

  W wyniku konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii Konfederacja Lewiatan została operatorem merytorycznym portalu Biznes.gov.pl. Jest to rządowy serwis oferujący przedsiębiorcom dostęp do informacji związanych z prowadzeniem firmy oraz umożliwiający załatwianie spraw urzędowych on-line.

 • 2019-08-14 Aktualności
  Aktualności

  Zgłoś on-line sprawę do Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

  Nie zgadzasz się z decyzją urzędu? Zgłoś sprawę do Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

 • 2019-08-06 Aktualności
  Aktualności

  Samorząd nie może decydować, kto ma być kierownikiem apteki

  • W rządowym projekcie ustawy o zawodzie farmaceuty, który jest w tej chwili w konsultacjach społecznych, szczególnie niepokoją zmiany w procedurze powoływania farmaceutów na stanowisko kierownika apteki.
  • Zajmowanie tego stanowiska ma być uzależnione od wydania pozytywnej opinii przez okręgową radę aptekarską.
  • Konfederacja Lewiatan sprzeciwia się propozycjom poszerzania kompetencji samorządu aptekarskiego i uczynienia z niego faktycznego regulatora rynku farmaceutycznego w Polsce.

 • 2019-08-05 Aktualności
  Aktualności

  Matryca stawek VAT i podzielona płatność wejdą w życie

  • Senat zdecydował o przyjęciu poprawek do ustawy, która wprowadzi nową matrycę stawek VAT i obowiązkową podzieloną płatność.
  • Konfederacja Lewiatan z sukcesem zabiegała, aby obowiązki związane ze split payment były możliwie najmniej uciążliwe dla przedsiębiorców i weszły w życie 1 listopada br.

 • 2019-08-05 Aktualności
  Aktualności

  Paczkomaty bez pozwolenia na budowę

  • Automaty na paczki będą zwolnione z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia - przewiduje projekt nowelizacji prawa budowlanego.
  • To dobre rozwiązanie - uważa Konfederacja Lewiatan, która od dawna postulowała zmianę przepisów.

 • 2019-08-05 Aktualności
  Aktualności

  Co wiesz o zmianach podatkowych? - badanie Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan

  Duża ilość zmian podatkowych, wzrastająca restrykcyjność działań aparatu skarbowego oraz niespotykana możliwość wglądu organów w rozliczenia podatników są ogromnym wyzwaniem dla przedsiębiorców. Dodatkowo można odnieść wrażenie, że niewielu podatników jest świadomych istnienia nowych ulg i ułatwień podatkowych.