EXPO 2020 - Program Partnerski dla firm

Polska Agencja Inwestycji i Handlu ogłosiła konkurs dla potencjalnych partnerów polskiej ekspozycji na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju. Udział w EXPO 2020 to unikalna możliwość zaprezentowania się polskich przedsiębiorców kontrahentom z całego świata, a w szczególności z obszaru Bliskiego Wschodu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich firm, które w szczególny sposób chciałyby włączyć się w udział Polski w EXPO 2020 w Dubaju, powstał program partnerstwa komercyjnego dla firm prywatnych. Po raz pierwszy na taką skalę koncentrujemy się na prezentacji firm, które mają rzeczywisty potencjał eksportowy na rynki ZEA oraz Bliskiego Wschodu. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w całej historii udziału Polski w Wystawach Światowych EXPO Dubaj 2020, które angażuje firmy w charakterze Partnerów-Sponsorów Wydarzeń, Partnerów Wyposażenia Pawilonu Polski, oraz Partnerów Wydarzeń Branżowych. Do tej pory udało nam się nawiązać współpracę z ponad 40 firmami, a w planie mamy kolejne tury rekrutacji.

Program obejmuje ofertę sponsoringu elementów ekspozycji oraz wyposażenia Pawilonu Polski, a także wydarzeń towarzyszących. Program stwarza krajowym przedsiębiorcom - niezależnie od skali ich działalności - jedyną w swoim rodzaju możliwość promocji, wzmocnienia planów ekspansji zagranicznej i współtworzenia polskiej prezentacji podczas najbardziej prestiżowego wydarzenia promocyjno-gospodarczego na świecie.

Nabór do Programu ma formułę konkursu. Pierwszy konkurs zakończył się w grudniu 2018 roku, a w jego efekcie udało się nawiązać komercyjną współprace z ponad 40 firmami, które będą współtworzyć udział Polski w Wystawie Światowej EXPO 2020.

Głównymi celami obecności Polski na EXPO w Dubaju są:

  • promocja gospodarcza: wzmocnienie kontaktów gospodarczych Polski z ZEA -gospodarzem Wystawy oraz całym rejonem Bliskiego Wschodu; w szczególności w zakresie wspierania polskich przedsiębiorców w poszukiwaniu nowych rynków zbytu oraz budowaniu trwałych relacji handlowych, a także w zakresie współpracy naukowej;
  • budowa wizerunku: kształtowanie wizerunku Polski w obszarach związanych z tematem przewodnim Wystawy, w odniesieniu do nowych, w porównaniu z poprzednimi wystawami, grup docelowych.

Więcej szczegółów nt. programu znajdą Państwo tutaj.

Zapraszamy również do zapoznania się pozostałymi z informacjami dot. udziału Polski w Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju.

Informacji na temat Programu udziela Koordynator Programu Partnerskiego w zespole Expo Dubaj 2020 - Pani Agnieszka Józefowicz-Krakowiak,

e-mail.: agnieszka.jozefowicz@paih.gov.pl, tel.: + 48 22 334 98 42