Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-03-15 Aktualności
  Aktualności

  Wywiad Henryki Bochniarz dla Gazety Olsztyńskiej

  W piątek, 15 marca ukazał się w Gazecie Olsztyńskiej wywiad, w którym Henryka Bochniarz informuje o swojej decyzji o niekandydowaniu w wyborach do PE z okręgu Warmia, Mazury i Podlasie. Prezydent Lewiatana zaznaczyła, że będzie wspierać kompetentnych kandydatów i działać na rzecz wysokiej frekwencji w majowych eurowyborach.

 • 2019-03-15 Aktualności
  Aktualności

  H. Bochniarz u przedsiębiorców ze Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego

  Prezydent Konfederacji Lewiatan była w czwartek, 14 marca specjalnym gościem  konferencji dotyczącej innowacji w obszarze edukacji osób dorosłych, organizowanej przez Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego.

 • 2019-03-15 Aktualności
  Aktualności

  Po niemal pół roku inflacja zaczęła rosnąć

  Ważne dla firm: Ceny energii elektrycznej spadły na przestrzeni roku o 7,0% (i wzrosły o 0,3% m/m). W przeciwieństwie do cen prądu, w skali roku, wzrosły ceny gazu, opału czy energii cieplnej.

 • 2019-03-15 Aktualności
  Aktualności

  Towards a European Defence Skills Strategy – konferencja zorganizowana przez Komisję Europejską w Brukseli

  Dzięki wsparciu z programu COSME, w 2018 r. powstało partnerstwo w dziedzinie umiejętności w sektorze obronnym (European Defence Skills Partnership, EDSP). W jego ramach interesariusze, przede wszystkim firmy europejskie, mają wesprzeć KE w przygotowaniu unijnej strategii dotyczącej kompetencji w tym obszarze.

 • 2019-03-14 Aktualności
  Aktualności

  Implementation of structural reforms essential to strengthen EU economy

  Implementation of structural reforms essential to strengthen EU economy

 • 2019-03-14 Aktualności
  Aktualności

  Autami elektrycznymi nie mogą jeździć tylko najbogatsi

  • Przedsiębiorcy branży motoryzacyjnej popierają pomysł wsparcia zakupu nowych samochodów elektrycznych. Dostępność finansowa samochodu, na równi z dostępem do infrastruktury, jest warunkiem niezbędnym do upowszechnienia nowej technologii.
  • Tak jak dla producentów samochodów elektromobilność jest wielkim wyzwaniem z punktu widzenia wyniku finansowego, tak dla konsumenta wysoka cena samochodu elektrycznego, jest często barierą nie do pokonania.
  • Mobilność przyszłości nie może być ograniczona tylko do najbogatszych klientów - uważa Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, członek Konfederacji Lewiatan.

 • 2019-03-13 Aktualności
  Aktualności

  Nowelizację kpc odczują w kieszeni małe i średnie firmy

  • Propozycja nowego uregulowania doręczeń, zawarta w projekcie ustawy Kodeks postępowania cywilnego, przyczyni się do wzrostu kosztów postępowań sądowych, co będzie szczególnie dotkliwe dla małych i średnich przedsiębiorstw. W niektórych przypadkach uniemożliwi dochodzenie praw przed sądem.
  • Wraz z podwyższeniem opłat od pozwu odczują to wszyscy konsumenci, osoby najsłabsze, np. dochodzące alimentów.
  • Nowe przepisy mogą doprowadzić do paraliżu postępowań sądowych i znacznego wydłużenia czasu ich trwania - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2019-03-13 Aktualności
  Aktualności

  Bruksela: No-deal must be off the table now

  (Brussels, 13 March 2019)
  We are extremely concerned by the UK Parliament's decision to vote down the withdrawal agreement including the transition period that is essential for business to prepare for Brexit and the future EU-UK relation. With this decision, we are heading towards a disorderly Brexit.

 • 2019-03-12 Aktualności
  Aktualności

  Import nadal trochę wyższy od eksportu

  Ważne dla firm: Obserwujemy determinację do uporządkowania relacji handlowych Wielkiej Brytanii i UE, co z perspektywy Polski, naszych przedsiębiorstw, ma duże znaczenie zarówno krótkookresowo (potencjalna mobilizacja zakupów), jak i długookresowo (konkurencyjność polskich dóbr).

 • 2019-03-12 Aktualności
  Aktualności

  Liczba pracowników tymczasowych spadła o 14 proc.

  • Ubiegły rok był dla agencji zatrudnienia okresem pełnym wyzwań. Jeszcze nigdy spadek liczby pracowników tymczasowych nie był tak wysoki.
  • Agencje w dalszym ciągu odczuwają nie tylko konsekwencje utrzymującego się rynku pracownika, ale również zmian regulacji i zaostrzenia limitów czasowych korzystania z pracy tymczasowej przez pracodawców użytkowników - wynika z danych przedstawionych przez Polskie Forum HR, członka Konfederacji Lewiatan.