Aktualności 2019

• 2019-02-07 Aktualności
    Aktualności

Promujmy i wzmacniajmy dialog społeczny na poziomie europejskim – przyjęcie European Social Dialogue Work Programme 2019-2021

6 lutego odbyła się konferencja zorganizowana przez partnerów społecznych: ETUC, CEEP, SMEUnited oraz BusinessEurope na temat przyjętego przez partnerów społecznych programu prac na lata 2019-2021. W ceremonii podpisania programu udział wzięli dyrektorzy generalni tych organizacji, w obecności komisarzy M. Thyssen oraz v. Dombrovskisa.

• 2019-02-07 Aktualności
    Aktualności

Pacjenci mogą mieć problemy z zakupem leków

• Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, apelują do Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Farmaceutycznego o podjęcie pilnych działań w celu uniknięcia potencjalnego kryzysu na rynku aptecznym.
    • Może do niego dojść po 9 lutego br. z uwagi na problemy związane z wdrożeniem w Polsce systemu weryfikującego autentyczność leków.
    • Jeśli władze państwowe nie uczynią nic w tym kierunku, polscy pacjenci mogą mieć poważne kłopoty z nabyciem leków w aptekach - ostrzegają organizacje pracodawców.

Henryka Bochniarz spotkała się przedsiębiorcami w Kielcach

Szefowa Lewiatana spotkała się w Kielcach z przedsiębiorcami ze Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

P. Chase, były szef AmCham w Brukseli gościem Lewiatana

Petere Chase, były szef AmCham w Brukseli, a obecnie senior fellow w German Marshal Fund spotkał się, 6 lutego br.,z Grzegorzem Baczewskim, dyrektorem generalnym Konfederacji Lewiatan i Pawłem Widłem, prezesem Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, wiceprezydentem Konfederacji Lewiatan. Tematem rozmowy były m.in. relacje handlowe między Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi.

Aktualności

W styczniu bezrobocie wzrosło i może być jeszcze wyższe

Ważne dla firm: W najbliższych miesiącach przedsiębiorcy nie będą już tak znacząco podnosili wynagrodzeń, jak to miało miejsce w ubiegłym roku.

• 2019-02-05 Aktualności

Nabór do projektu Krajowej Izby Przedsiębiorców Republiki Kazachstanu

Krajowa Izba Przedsiębiorców Republiki Kazachstanu "Atameken" poinformowała, iż trwa nabór zagranicznych ekspertów i firm doradczych do projektu "Senior Experts" w ramach Państwowego Programu Wsparcia Biznesu "Karta Drogowa Biznesu 2020". Szczegóły projektu...

• 2019-02-05 Aktualności
    Aktualności

Tesco usunie nienadający się do przetworzenia plastik z opakowań

• Tesco poinformowało dziś o swoich zobowiązaniach dotyczących zmniejszania negatywnego wpływu opakowań plastikowych na środowisko.
    • Do roku 2025 wszystkie produkty marki własnej będą w 100% możliwe do ponownego przetworzenia. Firma ograniczy także skalę odpadów opakowaniowych w swoich sklepach.
    • Obecnie tylko 9% odpadów opakowaniowych poddawanych jest recyklingowi. 12% jest spalane, a cała reszta - 79% - trafia na wysypiska lub do środowiska naturalnego - zauważa Konfederacja Lewiatan.

• 2019-02-04 Aktualności
    Aktualności

Inwestorzy cieszą się, że rząd trochę polubił wiatraki

• Rząd zmienia negatywne nastawienie do wiatraków. Zapowiada liberalizację przepisów ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych.
    • To dobry sygnał dla inwestorów, ale również potwierdzenie tego, że prawo stanowione w pośpiechu, bez właściwych konsultacji oraz bez oceny skutków regulacji, prędzej czy później trzeba zmienić - uważa Konfederacja Lewiatan.

• 2019-02-04 Aktualności

Ambasador Wielkiej Brytanii gościem Henryki Bochniarz

W piątek 1 lutego, gościem Konfederacji Lewiatan był JE Jonathan Knott, ambasador Wielkiej Brytanii w Warszawie. Tematem spotkania z prezydent Henryką Bochniarz były możliwe scenariusze dotyczące Brexitu.

• 2019-02-01 Aktualności
    Aktualności

EU-Japan build largest trading area in the world. Economic Partnership Agreement enters into force

(Brussels, 31 January 2019)

On 1 February the EU-Japan Economic Partnership Agreement (EPA) will enter into force. This is a milestone for EU-Japan relations and the business community, workers and consumers on both sides. The EU-Japan EPA comprises a third of global Gross Domestic Product (GDP) and is a once in a generation opportunity to unlock economic growth, create jobs and enhance rules-based trade at a time when protectionism surfaces around the world. Trade in goods and services between Japan and the European Union amounts to more than 150 billion euros per year, and exports between our two regions are projected to increase by 34% for the EU and 29% for Japan when all tariffs are phased out and the agreement is fully implemented.