Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-07-18 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł zaczyna odczuwać spowolnienie na Zachodzie

  Ważne dla firm: Na wyniki przemysłu w czerwcu br. w największym stopniu wpłynął słaby wynik przetwórstwa przemysłowego.

 • 2019-07-17 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan Awards 2019 go to Akszak-Okińczyc, Grycan, Haładyj, and Bochniarz

  Michał Akszak-Okińczyc, Elżbieta Grycan and Zbigniew Grycan, Mariusz Haładyj, and Henryka Bochniarz are this year's prizewinners of the Lewiatan Confederation Awards. The awards were handed out on 27 June 2019 at the Polish Theatre in Warsaw.

 • 2019-07-17 Aktualności
  Aktualności

  Zatrudnienie rośnie wolniej, bo brakuje pracowników

  Ważne dla firm. Na zmniejszanie się zasobów pracy mają wpływ procesy demograficzne - wchodzące na rynek pracy roczniki są zdecydowanie mniej liczne od tych, które przechodzą do bierności zawodowej z powodu wieku.

 • 2019-07-17 Aktualności
  Aktualności

  Congratulations to President-elect von der Leyen

  50 concrete actions needed during first 100 days.

 • 2019-07-16 Aktualności
  Aktualności

  Spada zainteresowanie pracą sezonową za granicą

  15% osób, które chcą pracować sezonowo, w wakacje wyjedzie za granicę (w tym 30% do Holandii, 28% do Niemiec, 17% do Wielkiej Brytanii, a 15% do Szwajcarii). 6 na 10 badanych odbiera telefon służbowy po pracy, a blisko połowa sprawdza pocztę elektroniczną - wynika z najnowszej edycji „Monitora Rynku Pracy".

 • 2019-07-16 Aktualności
  Aktualności

  Dołącz do grona firm z tytułem #RowerowyPracodawca

  Czy Twoi pracownicy dojeżdżają do pracy rowerem? Czy wspierasz ich rowerowe aktywności? Wraz z Fundacją Allegro All For Planet, Konfederacja Lewiatan zaprasza firmy do wypełniania deklaracji #RowerowyPracodawca. Ten tytuł czeka właśnie na Ciebie!

 • 2019-07-15 Aktualności
  Aktualności

  EKES - New publication: Corporate taxes: less is more - study says

  Corporate taxes are the most harmful form of taxation to economic growth. Contrary to public perception, there has been no reduction in corporate tax revenues in relation to GDP in the last 40 years.

 • 2019-07-15 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja rośnie, ale zmiany stóp procentowych nie będzie

  Ważne dla firm: Rada Polityki Pieniężnej obecne poziomy cen towarów i usług konsumpcyjnych uznaje za przejściowe i zakłada, że spowolnienie gospodarcze będzie mechanizmem naturalnie tłumiącym inflację.

 • 2019-07-12 Aktualności
  Aktualności

  Apel o wydłużenie vacatio legis dla podzielonej płatności w VAT

  • Przedsiębiorcy nie zdążą się przygotować do obowiązkowej podzielonej płatności w podatku VAT, która ma obowiązywać od 1 września br. - ostrzega Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.
  • Pracodawcy apelują do premiera, ministrów: finansów i przedsiębiorczości o wydłużenie vacatio legis do końca roku, tak aby nowe przepisy weszły w życie od 1 stycznia 2020 roku.

 • 2019-07-12 Aktualności
  Aktualności

  Eksport idzie w górę mimo spowolnienia

  Ważne dla firm: Polska znajduje się w łańcuchach dostaw dóbr konsumpcyjnych, na które popyt jest mniej podatny na spowolnienie niż w przypadku dóbr inwestycyjnych.