Aktualności 2019

Umowa UE-Singapur. Dla firm otwiera się cała Azja Południowo-Wschodnia

• Od 21 listopada zaczęły obowiązywać reguły wolnego handlu między Unią Europejską i Singapurem. To 73. państwo, które na mocy umowy FTA dołącza do grona partnerów Unii.
    • To jednak nie chłonność singapurskiego rynku, a rola tego państwa jako regionalnego pośrednika w handlu jest największą szansą dla europejskich firm.

Aktualności

Federacje pracodawców apelują o Pakiet Mobilności korzystny dla europejskiej gospodarki

Konfederacja Lewiatan oraz federacje pracodawców z Niemiec (BDI), Litwy (LPK), Łotwy (LDDK), Szwecji (SN), Bułgarii (BIA), Rumunii (Concordia), Estonii oraz Finlandii (EK) apelują o Pakiet Mobilności 1, który będzie sprzyjać europejskiej gospodarce, przemysłowi oraz ochronie środowiska.

Nowe władze Związku Pracodawców Instytucji Finansowych

21 listopada 2019 roku w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbyło się Walne Zgromadzenie Związku Pracodawców Instytucji Finansowych. W posiedzeniu wzięło udział 13 członków Związku. Walne Zgromadzenie przedstawiło i jednogłośnie zatwierdziło sprawozdanie z działalności Związku, a także dokonało wyboru nowych władz Związku. W spotkaniu wziął udział również Prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki, który w imieniu Konfederacji i Związku złożył podziękowania ustępującemu Prezesowi Związku - Markowi Kulczyckiemu za wieloletnią pracę.

GEMME – Europejskie Stowarzyszenie Sędziów ds. Mediacji

Podczas Posiedzenia Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów ds. Mediacji GEMME w Neapolu w dniach 18 -19 października 2019 r. przedstawione zostały działające przy Konfederacji Lewiatan - Centrum Mediacji Lewiatan i Sąd Arbitrażowy Lewiatan.

Aktualności

Zatrudnienie i wynagrodzenia rosną wolniej niż przed rokiem

Ważne dla firm: Znaczące zahamowanie wzrostu wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 pracowników i niższy niż w latach ubiegłych wzrost liczby pracujących mógł być spowodowany m.in. niepewnością firm wywołaną projektem ustawy dotyczącym zniesienia limitu 30-krotności.

Aktualności

„Cyfrowe” wyzwania legislacyjne przed nową Komisją

30 października w siedzibie BusinessEurope w Brukseli odbyło się kolejne, cykliczne spotkanie Digital Economy Task Force. Reprezentanci największych europejskich organizacji biznesowych, a także przedstawiciele czołowych firm w Europie, dyskutowali na temat zagadnień cyfrowych, takich jak rozporządzenie ePrivacy, kodeks usług cyfrowych, RODO, cyberbezpieczeństwo w kontekście rozwoju sieci 5G czy sztuczna inteligencja.

Aktualności

Usuwanie treści terrorystycznych w internecie. Lewiatan w europejskiej koalicji

Konfederacja Lewiatan dołączyła do koalicji kilkudziesięciu europejskich organizacji biznesowych, które opowiadają się za walką z rozpowszechnianiem treści terrorystycznych w internecie i podżeganiem do przemocy, ale chcą wprowadzić zmiany do projektu unijnego rozporządzenia.

• 2019-11-20 Aktualności

Treści terrorystyczne on-line – spotkanie w Brukseli

14 listopada w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej w Brukseli odbyło się spotkanie podsumowujące aktualny stan prac w UE nad rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zapobiegania rozpowszechnianiu w internecie treści o charakterze terrorystycznym.

• 2019-11-20 Aktualności
    Aktualności

Za dużo zmian w podatkach. Przedsiębiorcy są przeciążeni

• Firmy nie są w stanie nadążyć za zmianami w podatkach, są przeciążone nowymi obowiązkami.
    • Potrzebują czasu na wdrożenie już uchwalonych przepisów.

• 2019-11-19 Aktualności

Lewiatan w Brukseli - wydarzenia tygodnia

Cykl spotkań Macieja Wituckiego oraz Henryki Bochniarz w Brukseli, uroczyste otwarcie V Kongresu Kobiet w Brukseli, wizyta przedstawicieli Kancelarii DZP