Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-03-29 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan w Brukseli - wydarzenia tygodnia

  Kinga Grafa, dyrektorka biura Lewiatana w Brukseli spotkała się 26 marca z grupą dyrektorów biur regionalnych NHO, aby przedstawić działalność Konfederacji Lewiatan w kraju i Brukseli oraz dotychczasową współpracę pomiędzy dwoma federacjami (m. in. w ramach EFNI 2018).

 • 2019-03-29 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja przyspieszyła, bo drożeje żywność

  Ważne dla firm: Ceny energii elektrycznej w ujęciu rocznym spadły o 1,3%, a na przestrzeni miesiąca o 0,1%.

 • 2019-03-29 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie Rady Regionów w Radoczy

  W czasie spotkania Rady Regionów, które odbyło się 27 marca br. w Radoczy, wiele miejsca poświęcono misji i wartościom Konfederacji Lewiatan, a także wymianie dobrych praktyk w pracach organizacji regionalnych.

 • 2019-03-28 Aktualności
  Aktualności

  Rusza cykl konferencji dla przedsiębiorców o Pracowniczych Planach Kapitałowych

  Polski Fundusz Rozwoju zaprasza na cykl konferencji poświęconych Pracowniczym Planom Kapitałowym, przeznaczonych dla przedstawicieli pracodawców. Będą one odbywać się będą w marcu i kwietniu 2019 r. we współpracy z Urzędami Wojewódzkimi poszczególnych województw.

 • 2019-03-28 Aktualności
  Aktualności

  Poszukiwanie pieniędzy u przedsiębiorców

  Resort finansów chce oddzielić prawdziwych przedsiębiorców od osób pozornie samozatrudnionych. Pracodawcy obawiają się, że nowe regulacje niczego nie zmienią i będą powszechnie obchodzone.


 • 2019-03-27 Aktualności
  Aktualności

  Relacja ze spotkania Egelund Network

  W dniach 20-21 marca odbyło się spotkanie Egelund Network, czyli nieformalnego zrzeszenia federacji z regionu Morza Bałtyckiego, które należą do BusinessEurope. Głównym tematem tegorocznych dyskusji była konkurencyjność Europy. Konfederację Lewiatan reprezentowała dyrektorka biura w Brukseli Kinga Grafa.

 • 2019-03-27 Aktualności
  Aktualności

  Korzystna dla przedsiębiorców zmiana w ustawie o OZE

  • Nie będzie zmian w wysokości opłaty zastępczej w projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii. Ministerstwo Energii wzięło pod uwagę negatywną opinię Rady OZE przy Konfederacji Lewiatan.
  • Przedsiębiorcy mają także nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie innych kwestii dotyczących, m.in. zachowania ważności przez pozwolenia na budowę elektrowni wiatrowych, wydłużenia wieku urządzeń wchodzących w skład instalacji OZE oraz terminu na sprzedaż, po raz pierwszy, energii elektrycznej.

 • 2019-03-26 Aktualności
  Aktualności

  Aplikacje zastąpią w taksówkach tradycyjne taksometry

  • Wkrótce pod obrady rządu trafią dwa projekty ustaw: o transporcie drogowym i czasie pracy kierowców.
  • Konfederacja Lewiatan popiera wiele zawartych w nich rozwiązań dotyczących m.in. wykorzystania aplikacji w obliczaniu opłaty za przejazd, licencji dla taksówkarzy, czy obowiązków pośrednika.

 • 2019-03-26 Aktualności
  Aktualności

  Trzynasta emerytura nie uleczy najniższych świadczeń

  Rząd ma się dzisiaj zająć projektem ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. Będzie ono wypłacane w maju w kwocie 1100 zł brutto.

 • 2019-03-25 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie spadnie jak rozpoczną się prace sezonowe

  Ważne dla firm: Twierdzenie, że po kilku gorszych miesiącach statystyki się poprawiły, nie znajduje potwierdzenia w danych - spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych w powiatowych urzędach pracy jest niewielki w stosunku do stycznia.