Aktualności 2019

• 2019-04-03 Aktualności
    Aktualności

Złagodzenia zakazu handlu nie będzie

W przedstawionym dzisiaj raporcie „Ocena wpływu ograniczenia handlu w niedziele", Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii nie rekomenduje wprowadzania zmian w obecnym modelu dochodzenia do pełnego zakazu handlu w niedziele.

• 2019-04-03 Aktualności

Lewiatan ocenia trzynastą emeryturę

• Trzynasta emerytura, choć tak kosztowna, nie rozwiązuje problemu najniższych świadczeń emerytalnych i rentowych.
    • Jest niesprawiedliwa, szczególnie w przypadku osób już obecnie korzystających z przywilejów emerytalnych i mających dochody często wyższe od osób pracujących.
    • Podważa wiarę w stabilność systemu ubezpieczeniowego i przewidywalność świadczeń - napisała Konfederacja Lewiatan w stanowisku, dotyczącym rządowego projektu ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów.

Aktualności

Pracodawcy chwalą ustawę o transporcie drogowym

• Dzisiaj rząd zajmuje się projektem ustawy o transporcie drogowym.
    • Konfederacja Lewiatan popiera wiele zawartych w nim rozwiązań.

Aktualności

Niedziele bez handlu niekorzystne dla konsumentów i sklepów

Rząd ma dzisiaj wysłuchać informacji na temat wpływu zakazu handlu w niedziele na gospodarkę. Raport w tej sprawie przedstawi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2019 - rusza nabór

Jeżeli jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich, realizujesz lub zrealizowałeś ciekawy projekt, zgłoś się już dziś i dołącz do akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2019 (DOFE).

Apel do posłów o poparcie Karty Dużej Rodziny w aptekach

• 3 kwietnia sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się projektem nowelizacji ustawy Prawo Farmaceutyczne, z którego po konsultacjach społecznych zniknął zapis umożliwiający aptekom udział w programie Karta Dużej Rodziny.
    • Organizacje pracodawców apelują o nieuleganie presji korporacji aptekarskiej i przywrócenie w trakcie prac legislacyjnych w Sejmie przepisu, umożliwiającego aptekarzom taką aktywność.

Nagroda: Szkolenia w pracy 2019 - konkurs dla firm MŚP

Szkolenia w pracy 2019 (Training at Work Award 2019) - to nagroda Komisji Europejskiej, która ma na celu promocję programów rozwoju pracowników i kształcenia zawodowego. Mogą ją zdobyć firmy z sektora MŚP (również mikroprzedsiębiorcy), którzy zapewniają swoim pracownikom możliwości podnoszenia kwalifikacji i/lub przekwalifikowania.

Aktualności

W przemyśle silnego spowolnienia nie będzie

Ważne dla firm: Spowolnienie w Unii Europejskiej mobilizuje nasze przedsiębiorstwa do poszukiwania nowych rynków zbytu.

Aktualności

Chińskie BIZ w Unii Europejskiej: implikacje dla europejskiego biznesu i kształtowania polityki

29 marca odbyła się dyskusja w BusinessEurope nt. chińskich inwestycji w UE, w której udział wziął Adam Dorywalski, ekspert Lewiatana w Brukseli. Do dyskusji zaproszeni zostali również Agatha Kratz z Rhodium Group i Mikko Huotari z Mercator Institute for China Studies, którzy przedstawili rezultaty przeprowadzonego przez nich obszernego badania pt. ‘Chinese FDI in the European Union: 2018 Trends and Impact of New Screening Policies.

Aktualności

O europejskim filarze praw socjalnych w EKES-ie

28 marca miało miejsce wysłuchanie publiczne nt. europejskiego filaru praw socjalnych, zorganizowane przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, w którym udział wzięli Kinga Grafa, dyrektorka biura Konfederacji Lewiatan w Brukseli oraz Adam Dorywalski, ekspert ds. UE.