Firma mytaxi przystąpiła do Konfederacji Lewiatan

mytaxi dołączając do Konfederacji Lewiatan staje się częścią ponad czterotysięcznej rzeszy przedsiębiorców w Polsce, których interesy reprezentuje Lewiatan.

- Cieszymy się, że tak innowacyjna firma zdecydowała się na współpracę z Lewiatanem. Wspólnie będziemy podejmowali wysiłki dla budowania jeszcze lepszych warunków działania przedsiębiorców w Polsce, a głos biznesu stanie się jeszcze lepiej słyszany - mówi Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Wartości, jakie reprezentuje Konfederacja Lewiatan, idealnie pokrywają się z ideałami mytaxi. Jako pierwsza aplikacja taxi na świecie, jesteśmy odpowiedzialni za rewolucję, jaka dokonała się w sektorze taxi i nieustannie go modernizujemy. Naszą misją jest popularyzacja płatności mobilnych, elektromobilności, idei multimodalnego transportu. Zabiegamy jednocześnie o to, by rynek przewozów w Polsce zapewniał zdrową konkurencję i bezpieczeństwo pasażerów. Wierzymy, że partnerstwo z Konfederacją Lewiatan pozwoli nam na konstruktywny dialog i wymianę doświadczeń ze zrzeszonymi przedsiębiorcami, a także, że wspólnie będziemy mieć pozytywny wpływ na wszelkie procesy legislacyjne dotyczące naszej branży - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.

Konfederacja Lewiatan to najbardziej wpływowa polska organizacja biznesowa, reprezentująca interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Zabiega o konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu, dba o trwały wzrost gospodarczy, lepsze prawo, zdrową konkurencję, wzrost zatrudnienia i wzmocnienie kapitału społecznego. Jest głosem biznesu. Skupia ponad 4100 firm zatrudniających w sumie ponad 1 mln osób. Jest członkiem Rady Dialogu Społecznego. Jako jedyna organizacja polskich pracodawców należy do BusinessEurope - największej europejskiej organizacji reprezentującej interesy przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji UE. Lewiatan mam również swoje stałe przedstawicielstwo w Brukseli.

Skutecznie zabiega o lepsze prawo dla polskich przedsiębiorców, dba o ich wizerunek. Monitoruje bariery dla przedsiębiorczości i przygotowuje własną ekspertyzę makroekonomiczną.

mytaxi - aplikacja taxi wprowadziła usługi taksówkarskie w Europie w XXI wiek, oferując pierwszą na świecie aplikację do zamawiania licencjonowanych taksówek już w 2009 r. Nieustannie modernizuje branżę taxi wprowadzając m.in. pierwsze w Polsce płatności mobilne za kurs, flotę elektrycznych taksówek, Konta Biznesowe dla Klientów B2B, a także usługę współdzielenia taksówek - mytaxi match. W Polsce dostępne w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Aglomeracji Śląskiej, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu.

mytaxi jest spółką zależną od Daimler Mobility Services GmbH (cześć́ Daimler Group). Usługa mytaxi dostępna jest w ponad 100-ciu miastach i 9 krajach Europy. Na sukces mytaxi pracuje ponad 600 pracowników w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Austrii, Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Szwecji. Aplikacja mytaxi jest darmowa i została pobrana ponad 10 milionów razy. mytaxi posiada flotę 100 000 tysięcy zarejestrowanych kierowców, co czyni ją europejskim liderem wśród aplikacji do zamawiania taksówek. Obowiązki CEO mytaxi pełni Eckart Diepenhorst.

Konfederacja Lewiatan