Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-02-01 Aktualności
  Aktualności

  Ministerstwo Finansów opublikowało objaśnienia podatkowe w zakresie raportowania schematów podatkowych

  Ministerstwo Finansów w dniu 31 stycznia 2019 r. opublikowało objaśnienia podatkowe w zakresie raportowania schematów podatkowych. Stanowią one ogólne wyjaśnienie przepisów, które nakładają na przedsiębiorców i ich doradców obowiązek przekazywania Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej informacji o stosowanych optymalizacjach podatkowych. 

 • 2019-02-01 Aktualności
  Aktualności

  Rozpoczęła się rejestracja na 5. edycję konferencji arbitrażowej „Dispute Resolution in M&A Transactions”

  Można już rejestrować się na międzynarodową konferencję „Dispute Resolution in M&A Transactions", organizowaną przez ICC Polska oraz Kancelarię GESSEL przy współpracy Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego ICC oraz Sądu Arbitrażowego Lewiatan. Konferencja odbędzie się w dniach 23-24 maja 2019 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

 • 2019-01-31 Aktualności
  Aktualności

  H. Bochniarz spotkała się z Nadwiślańskim Związkiem Pracodawców

  - Pomimo dobrej koniunktury, czas przygotować się na spowolnienie gospodarcze - powiedziała Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, w czasie spotkania z przedsiębiorcami, zrzeszonymi w Nadwiślańskim Związku Pracodawców Lewiatan w Bydgoszczy.

 • 2019-01-31 Aktualności
  Aktualności

  Wzrost gospodarczy najwyższy od 11 lat

  Ważne dla firm: Zaczynamy obserwować lekkie odbicie inwestycji, ale z bardzo niskich poziomów i generalnie mniejsze niż oczekiwano.

 • 2019-01-29 Aktualności
  Aktualności

  ZUS wyjaśnia: informacje o kontroli zwolnień są dobrowolne

  • Absencja chorobowa w pracy od kilku lat utrzymuje się na wysokim poziomie. W 2018 roku wystawiono ponad 21,5 mln zwolnień lekarskich, o 0,1 mln więcej niż w 2017 roku.
  • Od początku roku ZUS kieruje do pracodawców pisma, w których prosi o przeprowadzanie przez nich kontroli zwolnień lekarskich i przekazywanie tych informacji. Wzbudza to sporo kontrowersji.
  • Konfederacja Lewiatan uzyskała jednak zapewnienie ZUS, że przekazywanie informacji o przeprowadzonych kontrolach ma charakter dobrowolny, a celem inicjatywy jest tylko ograniczenie absencji chorobowych.

 • 2019-01-29 Aktualności
  Aktualności

  Mniej wolności gospodarczej, mniejsze inwestycje

  Polska zajęła 46 miejsce na świecie i 21 w Europie w rankingu wolności gospodarczej, przygotowanym przez The Heritage Foundation i The Wall Street Journal. Od trzech lat pogarsza się nasza pozycja w rankingu.

 • 2019-01-29 Aktualności
  Aktualności

  Nominacje dla przedstawicieli Małopolskiego Związu Pracodawców Lewiatan w plebiscycie Osobowość Roku 2018

  Miło nam poinformować, że Marian Bryksy - Prezes i Marek Maj - Członek Zarządu Małopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan otrzymali dwie z czterech nominacji redakcyjnych do tytułu Osobowość Roku 2018 w kategorii „Biznes" w plebiscycie „Dziennika Polskiego" i „Gazety Krakowskiej"! Zachęcamy do głosowania na naszych kandydatów >>

 • 2019-01-28 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o cenach energii już negatywnie wpływa na rynek

  • Po pierwszych trzech tygodniach obowiązywania ustawy o cenach energii już widać, że jej negatywne skutki odczują odbiorcy i firmy sprzedające energię elektryczną.
  • Nowe przepisy ograniczą konkurencję na rynku sprzedaży energii elektrycznej. Istnieje też niebezpieczeństwo zakończenia działalności przez część niezależnych sprzedawców.
  • Według danych Agencji Rynku Energii niezależni sprzedawcy energii już po trzech kwartałach 2018 roku, ponieśli stratę na sprzedaży energii do klientów. Brak ofert dla odbiorców w tym roku może być pierwszym skutkiem działania nowej ustawy - ostrzega Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki (ZPPE), członek Konfederacji Lewiatan.

 • 2019-01-28 Aktualności
  Aktualności

  Wyjaśnienia ZUS ws. pism dotyczących kontroli zwolnień lekarskich

  Od początku bieżącego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych kieruje do pracodawców pisma, w których wskazuje na obowiązek przeprowadzania przez nich kontroli zwolnień lekarskich. Razem z pismami przekazywane są formularze sprawozdawcze dot. kontroli w poszczególnych miesiącach.

 • 2019-01-25 Aktualności
  Aktualności

  Wzrost ceł po Brexicie - Lewiatan dla Rzeczpospolitej

  W dzisiejszej Rzeczpospolitej Maciej Drozd, ekspert Konfederacji Lewiatan w zakresie spraw międzynarodowych, mówi o kłopotach z cłami po Brexicie. Czytaj więcej: https://www.rp.pl/Unia-Europejska/301249907-Brexit-bedzie-plan-na-brak-umowy-w-sprawie-wyjscia-Wielkiej-Brytanii-ze-UE.html