Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-01-17 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja o europejskim dialogu społecznym współorganizowana przez Konfederację Lewiatan

  Serdecznie zapraszamy na konferencję na temat europejskiego dialogu społecznego, którą organizujemy wspólnie z europosłem T. Mannem oraz federacjami pracodawców z Danii (DA) i Niemiec (BDA) w Parlamencie Europejskim w Brukseli dnia 22 stycznia 2019 r.   Wspólnie z przedstawicielami...

 • 2019-01-17 Aktualności
  Aktualności

  Polityka energetyczna do 2040 roku mało ambitna

  • Projekt polityki energetycznej Polski do 2040 roku nie docenia wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w rozproszonych, małych jednostkach czy rozwoju sieci dystrybucyjnych.
  • Skupia się na tworzeniu regulacji i to we wszystkich sektorach, a nie mówi za wiele o tym, jak ułatwiać działania czy zachowania rynkowe. Niedostatecznie uwzględnia, a w wielu obszarach wręcz pomija, kwestie efektywności energetycznej budynków.
  • Rozmija się także z bliskimi i wieloletnimi celami polityki klimatycznej UE - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2019-01-17 Aktualności
  Aktualności

  Karta Dużej Rodziny na razie nie wejdzie do aptek

  Z projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego skierowanego pod obrady rządu zniknął zapis umożliwiający aptekom udział w programie rządowym Karta Dużej Rodziny, w ramach którego rodziny wielodzietne otrzymują zniżki na zakup szeregu towarów i usług. BCC, Konfederacja Lewiatan, PharmaNET, Pracodawcy RP i ZPP apelują o powrót do prac umożliwiających udział aptek w programie i nieuleganie presji korporacji aptekarskiej.

 • 2019-01-17 Aktualności
  Aktualności

  Polska Unia Edukacyjna żegna Pawła Adamowicza

  Polska Unia Edukacyjna ze smutkiem przyjęła wiadomość o śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jesteśmy szczerze wstrząśnięci i głęboko poruszeni tą zbrodnią.

 • 2019-01-17 Aktualności
  Aktualności

  Polski biznes może wpłynąć na program prac nowej Komisji Europejskiej

  Rok 2019 można śmiało nazwać rokiem europejskim z uwagi na czekające nas w maju wybory do Parlamentu Europejskiego i ukonstytuowanie się nowej Komisji pod koniec roku. Tematy europejskie mogą na pewien czas zdominować debatę publiczną, a wyniki wyborów określą kierunek rozwoju Unii na najbliższe lata. Polskie firmy powinny być w tym czasie szczególnie aktywne i mówić głośnio o swoich priorytetach.

 • 2019-01-16 Aktualności
  Aktualności

  A solution must urgently be found to avoid no-deal Brexit

  (Brussels, 16 January 2019) European business is extremely disturbed by yesterday's developments in the UK. The withdrawal agreement that includes a transition period is the only available option to avoid major disruption for citizens and businesses. It provides a stable framework to...

 • 2019-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Oświadczenie Zarządu Konfederacji Lewiatan

  Zarząd Konfederacji Lewiatan wyraża swój sprzeciw wobec kampanii dyskredytującej dobre imię Jacka Krawczyka, prowadzonej na podstawie nie ujawnionych, a już tym bardziej nie udowodnionych zarzutów. Jacek Krawczyk, długoletni wiceprezydent Konfederacji Lewiatan, od 15 lat członek Europejskiego...

 • 2019-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Przepisy ułatwiające wdrożenie sieci 5G trzeba ulepszyć

  • Zmiany zaproponowane w rządowym projekcie prawa telekomunikacyjnego są zgodne z postulatami branży, zgłaszanymi już od dłuższego czasu.
  • Przydzielanie częstotliwości, wycenianych przez rynek telekomunikacyjny na wiele milionów złotych (a w ostatniej aukcji - nawet miliardów), wymaga odpowiednich zabezpieczeń, które znalazły się w nowych przepisach.
  • Zmiany legislacyjne powinny sprzyjać szybkiemu i sprawnemu udostępnieniu częstotliwości na potrzeby sieci 5G - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2019-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Europejskie standardy administrowania mediacjami

  Centrum Mediacji Lewiatan, istniejące od 2006 roku przy Konfederacji Lewiatan, pełni zaszczytną funkcję Koordynatora w programie Unii Europejskiej realizowanym przez polskie Ministerstwo Sprawiedliwości, pod nazwą Centra Arbitrażu i Mediacji. Jako CAM-Koordynator, centrum ma za zadanie m. in. propagowanie wspólnych standardów prowadzenia mediacji i administrowania nią przez specjalnie utworzone piętnaście regionalnych CAM-ów w Polsce.

 • 2019-01-16 Aktualności
  Aktualności

  ACEA i ZPMiAP zaniepokojone możliwością nałożenia ostatecznych środków ochronnych na przywóz stali

  Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych przy Konfederacji Lewiatan podziela obawy Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów ("ACEA") o możliwość nałożenia ostatecznych środków ochronnych na przywóz stali.