Aktualności 2019

• 2019-06-28 Aktualności

Nagrody Lewiatana 2019 dla Akszak-Okińczyc, Grycanów, Haładyja i Bochniarz

Michał Akszak-Okińczyc, Elżbieta i Zbigniew Grycanowie, Mariusz Haładyj i Henryka Bochniarz to tegoroczni laureaci Nagród Konfederacji Lewiatan. Wyróżnienia zostały wręczone 27 czerwca br., w Teatrze Polskim w Warszawie.

• 2019-06-27 Aktualności

Maciej Witucki prezydentem Lewiatana

• Maciej Witucki został wybrany prezydentem Lewiatana.
    • Henryka Bochniarz objęła stanowisko przewodniczącej Rady Głównej Konfederacji.
    • Powołano nowy Zarząd i Radę Główną.
    • Wybrane władze powołano na trzyletnią kadencję.

• 2019-06-26 Aktualności
    Aktualności

Pracodawcy i związkowcy apelują do Prezydenta RP w sprawie zmian w Kodeksie Karnym

Konfederacja Lewiatan, Business Centre Club, Związek Rzemiosła Polskiego, Pracodawcy RP, ZPP, Forum Związków Zawodowych, OPZZ i NSZZ Solidarność wspólnie zaapelowały do Prezydenta RP o wystąpienie do Sejmu z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie ustawy z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw.

• 2019-06-25 Aktualności
    Aktualności

Zmiana procedury cywilnej: będzie drożej

• Koszt doręczenia pisma procesowego może wynieść nawet ok. 100 zł i istnieje ryzyko, że nowy sposób doręczenia wydłuży proces sądowy.
    • Opłaty sądowe w niektórych przypadkach wzrosną o kilkaset procent.

Aktualności

BusinessEurope: European business seeks a step change in EU social policy

Today, BusinessEurope published its new strategic paper on the future EU social dimension, seeking a step change in EU social policy. Given the challenges Europe is facing today, our social achievements and progress can't be taken for granted.

Lewiatan w Brukseli - wydarzenia tygodnia

Przeegląd najważniejszych wydarzeń z udziałem brukselskiego biura Lewiatana.

Henryka Bochniarz w DGP o umowach handlowych i promocji eksportu

Przedsiębiorcy nie do końca zdają sobie sprawę z korzyści wynikających z umów handlowych podpisywanych przez UE - mówi w rozmowie z DGP Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz.

Europosłowie komentują wyniki badania Lewiatana

Europosłowie Elżbieta Łukacijewska i Jan Olbrycht skomentowali badanie Lewiatana, w którym sprawdzaliśmy czego polski biznes oczekuje od UE.

Aktualności

Klauzula mediacyjna w kontraktach - do czego służy?

Do rozwiązania w drodze mediacji nadają się przede wszystkim spory wynikające z krajowych i międzynarodowych umów handlowych, spory dotyczące przekształceń i połączeń spółek, a także te, które dotyczą renegocjacji długoletnich umów handlowych oraz konfliktów pomiędzy wspólnikami - wynika z danych ICC (International Chamber of Commerce) w Paryżu i VIAC (Vienna International Arbitral Centre) w Wiedniu.

Zmiany we władzach Związku Polskiego Leasingu

Pod koniec maja w Warszawie, odbyło się Walne Zebranie Związku Polskiego Leasingu, członka Konfederacji Lewiatan, podczas którego przeprowadzono wybory do Komitetu Wykonawczego i innych organów statutowych polskiej organizacji leasingowej, reprezentującej 90 proc. rynku leasingu w Polsce. Eksperci branży leasingowej pracują społecznie na rzecz rozwiązań istotnych dla funkcjonowania polskich leasingodawców i ich klientów.