Aktualności 2019

• 2019-05-15 Aktualności

Inflacja będzie jeszcze wyższa

Ważne dla firm: Deficyt pracowników, rosnące ceny żywności oraz drożejąca ropa naftowa, niewątpliwie wpłyną na wzrost inflacji w najbliższych miesiącach.

• 2019-05-15 Aktualności

PKB rośnie nadspodziewanie szybko

Ważne dla firm: Oparcie wzrostu gospodarczego na konsumpcji krajowej powoduje, że pozostajemy relatywnie mało wrażliwi na słabą koniunkturę w Europie. Jest to jednak krótkowzroczna strategia.

Rusza cykl konferencji Prawo do Przedsiębiorczości

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rusza z drugą edycją cyklu konferencji dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany". Podczas konferencji przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS i wiele innych zmian dla firm, które w ostatnim czasie weszły w życie.

Dolnośląscy Pracodawcy wybrali nowy Zarząd Związku

7 maja bieżącego roku w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbyło się Zwyczajne Walne Zebranie Członków Dolnośląskich Pracodawców. Dolnośląscy To prestiżowa organizacja biznesowa, zrzeszająca firmy z regionu, będąca regionalnym związkiem pracodawców Konfederacji Lewiatan, która już od wielu lat działa na rzecz dolnośląskich przedsiębiorców i rozwoju polskiego biznesu.

• 2019-05-14 Aktualności

W marcu zaskakująca nadwyżka w handlu zagranicznym

Ważne dla firm: Ocena skutków eskalacji konfliktu handlowego między USA i Chinami jest dla UE, w tym Polski, trudna - w grę wchodzi m.in. ocena wpływu łańcuchów dostaw, aktywności eksporterów, przepływów zleceń.

Podziękowanie za udział w European Business Summit 2019

Preydent BusinessEurope Pierre Gattaz oraz Dyrektor generalny Markus J. Beyrer podziękowali Prezydent Lewiatana Henryce Bochniarz za udział w European Business Summit 2019.

Członkowie EKES-u apelują o otwartą, zjednoczoną i silną UE

Jako europejscy delegaci reprezentujący pracodawców i przedsiębiorców opowiadamy się za Unią Europejską i jej wartościami: demokracją, wolnością, prawami podstawowymi i praworządnością.

• 2019-05-13 Aktualności

Przedsiębiorcy wiedzą jak opanować chaos na rynku energii

• Sytuacja odbiorców i sprzedawców energii elektrycznej, którzy nie mają wiedzy na temat kosztów zakupu energii i przychodów z jej sprzedaży zagraża ich stabilności finansowej - ostrzega Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki, członek Konfederacji Lewiatan.
    • Ustawa o podatku akcyzowym, która zamroziła ceny sprzedaży energii w 2019 roku, jest bardzo szkodliwa dla rozwoju konkurencyjnego rynku energii.
    • Przedsiębiorcy proponują, aby dla rozwiązania powstałych problemów, podzielić odbiorców energii na trzy grupy i zastosować zróżnicowane, uwzględniające specyfikę tych grup, mechanizmy okresowej ochrony.

XII Regaty Żeglarskie Konfederacji Lewiatan - zapowiedź wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie żeglarskie do Kamienia, gdzie w dniach 30.08-01.09 2019 r. po raz dwunasty odbędą się Regaty Żeglarskie Konfederacji Lewiatan.

• 2019-05-10 Aktualności

Jaka Europa po wyborach? Spotkanie z europosłanką Danutą Hübner

W środę w Konfederacji Lewiatan rozmawialiśmy z prof. Danutą Hübner o przyszłości Europy i pozycji Polski w UE. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 26 maja tego roku, przedsiębiorcy z Lewiatana mieli okazję do bezpośredniej rozmowy z panią europoseł o istotnych dla biznesu zagadnieniach.