Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2019

 • 2019-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Oświadczenie Zarządu Konfederacji Lewiatan

  Zarząd Konfederacji Lewiatan wyraża swój sprzeciw wobec kampanii dyskredytującej dobre imię Jacka Krawczyka, prowadzonej na podstawie nie ujawnionych, a już tym bardziej nie udowodnionych zarzutów. Jacek Krawczyk, długoletni wiceprezydent Konfederacji Lewiatan, od 15 lat członek Europejskiego...

 • 2019-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Przepisy ułatwiające wdrożenie sieci 5G trzeba ulepszyć

  • Zmiany zaproponowane w rządowym projekcie prawa telekomunikacyjnego są zgodne z postulatami branży, zgłaszanymi już od dłuższego czasu.
  • Przydzielanie częstotliwości, wycenianych przez rynek telekomunikacyjny na wiele milionów złotych (a w ostatniej aukcji - nawet miliardów), wymaga odpowiednich zabezpieczeń, które znalazły się w nowych przepisach.
  • Zmiany legislacyjne powinny sprzyjać szybkiemu i sprawnemu udostępnieniu częstotliwości na potrzeby sieci 5G - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2019-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Europejskie standardy administrowania mediacjami

  Centrum Mediacji Lewiatan, istniejące od 2006 roku przy Konfederacji Lewiatan, pełni zaszczytną funkcję Koordynatora w programie Unii Europejskiej realizowanym przez polskie Ministerstwo Sprawiedliwości, pod nazwą Centra Arbitrażu i Mediacji. Jako CAM-Koordynator, centrum ma za zadanie m. in. propagowanie wspólnych standardów prowadzenia mediacji i administrowania nią przez specjalnie utworzone piętnaście regionalnych CAM-ów w Polsce.

 • 2019-01-16 Aktualności
  Aktualności

  ACEA i ZPMiAP zaniepokojone możliwością nałożenia ostatecznych środków ochronnych na przywóz stali

  Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych przy Konfederacji Lewiatan podziela obawy Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów ("ACEA") o możliwość nałożenia ostatecznych środków ochronnych na przywóz stali.

 • 2019-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Odrzucenie umowy brexitowej niepokoi przedsiębiorców

  • Odrzucenie przez Izbę Gmin umowy brexitowej zwiększa niepewność i ryzyko biznesowe w handlu państw UE z Wielką Brytanią.
  • Brak umowy, ani nawet jej nowej propozycji, oznacza że niewiadome są stawki celne, które mają obowiązywać w handlu.
  • Wprowadzenie stawek celnych w ramach handlu na zasadach WTO podniosłoby ceny towarów o 20-25 proc.

 • 2019-01-15 Aktualności
  Aktualności

  Obawy pracodawców dotyczące przyszłości regulacji dotyczących zatrudnienia

  Początek 2019 r. to okres wzmożonej aktywności legislacyjnej w sprawach dotyczących zatrudnienia. Co istotne, znajdujące się na finiszu unijnego procesu legislacyjnego tematy wywołują szereg obaw po stornie pracodawców. Obecnie przedmiotem trilogów jest: 1. projekt dyrektywy w sprawie...

 • 2019-01-15 Aktualności
  Aktualności

  Ceny rosną powoli, ale w styczniu mogą przyspieszyć

  Ważne dla firm: Wzrost wynagrodzeń w niektórych branżach usługowych został zaabsorbowany przez przedsiębiorców, a nie przeniesiony na ceny usług dla klientów.

 • 2019-01-15 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy dają podwyżki i awansują pracowników

  Ważne dla firm: Rekrutacja pracowników jest nie tylko kosztowna i długa, ale też obarczona dużą niepewnością, czy uda się pozyskać pracownika o poszukiwanych kwalifikacjach.

 • 2019-01-14 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja norweskiej federacji NHO o roli biznesu wobec globalnych wyzwań i trendów

  9 stycznia odbyła się w Oslo doroczna konferencja organizowana przez norweską federację pracodawców NHO. Tematem konferencji były globalne wyzwania dla biznesu oraz najważniejsze trendy, jak pogłębiające się nierówności społeczne i wzrost nastrojów protekcjonistycznych w Europie i na świecie. Konfederacja Lewiatan była reprezentowana przez Kingę Grafę, dyrektorkę biura w Brukseli.

 • 2019-01-14 Aktualności
  Aktualności

  W. Hartung szefem zespołu ds. zamówień publicznych RDS

  Nowym przewodniczącym doraźnego zespołu ds. zamówień publicznych Rady Dialogu Społecznego zostanie dr Wojciech Hartung.