Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2020

 • 2020-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Rada Przedsiębiorczości: Stanowcze NIE dla odrzucenia unijnego budżetu

  Rada Przedsiębiorczości stanowczo protestuje przeciwko rządowym planom zablokowania budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Stanowisko deklarowane przez rząd Mateusza Morawieckiego jest sprzeczne z interesem narodowym i polską racją stanu. Przekreśla również szanse na szybkie wyjście z kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19.

 • 2020-11-28 Aktualności
  Aktualności

  Sejm zdecydował. 40 tys. polskich firm rodzinnych zapłaci dodatkowy podatek

  • Spółki komandytowe będą opodatkowane CIT-em. Sejm odrzucił dzisiaj poprawki Senatu, zakładające rezygnację z objęcia ich tym podatkiem.
  • To bardzo zła informacja dla 40 tysięcy polskich firm rodzinnych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2020-11-27 Aktualności
  Aktualności

  Realizujesz unijny projekt? Pamiętaj o dostępności

  Jeśli realizujesz projekt finansowany z Funduszy Europejskich, pamiętaj o zapewnieniu dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Zadbaj, aby żaden z odbiorców przygotowywanych przez Ciebie działań, usług, produktów, rozwiązań nie był wykluczony i mógł skorzystać z nich w pełni.

 • 2020-11-27 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy apelują do posłów o rezygnację z opodatkowania CIT-em spółek komandytowych

  • Organizacje pracodawców apelują do posłów o przyjęcie poprawki Senatu, zakładającej rezygnację z opodatkowania CIT-em spółek komandytowych.
  • Odrzucenie dodatkowego podatku uchroni polskie firmy rodzinne przed wysokimi kosztami, w czasie gdy borykają się ze skutkami epidemii Covid-19.

 • 2020-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Bruksela: Nowy mechanizm do zgłaszania barier w handlu

  Komisja Europejska uruchomiła nowy, scentralizowany na poziomie DG Trade system skarg (Single Entry Point) służący do zgłaszania barier w handlu w dostępie do rynków krajów trzecich oraz naruszeń zobowiązań w zakresie handlu i zrównoważonego rozwoju zawartych w umowach handlowych UE (efektywniejsze egzekwowanie i implementacja FTAs) oraz w ramach ogólnego systemu preferencji (GSP).

 • 2020-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Badanie Lewiatana: 81% firm obawia się lockdownu

  Blisko 74% firm deklaruje, że skorzystało z pomocy państwa w czasie pandemii. Aż 81% uważa, że dalsze ograniczanie działalności oznaczać będzie problemy z płynnością finansową i może zagrozić ich funkcjonowaniu - wynika z badania przeprowadzonego przez Konfederację Lewiatan.

 • 2020-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Dostępność - Dlaczego warto wdrożyć?

  Firmy, które wdrożą rozwiązania z zakresu dostępności (potwierdzone specjalnym certyfikatem), uzyskają prawo do obniżenia o 5% comiesięcznych wpłat przekazywanych do Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 • 2020-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Senatorowie posłuchali głosu biznesu. Nie chcą CIT dla spółek komandytowych

  • Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych zarekomendowała usunięcie z ustawy wszystkich przepisów wprowadzających opodatkowanie CIT-em spółek komandytowych.
  • Senatorowie posłuchali głosu przedsiębiorców. O odrzucenie szkodliwego dla firm podatku apelowała od wielu tygodni Konfederacja Lewiatan.

 • 2020-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie stoi w miejscu, ale zagrożone branże mogą zwalniać pracowników

  Według dzisiejszych danych GUS stopa bezrobocia w październiku br. pozostała na tym samym poziomie co we wcześniejszych miesiącach i wynosiła 6,1%.

 • 2020-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Dostępność szansą dla biznesu – dowiedz się i zainspiruj

  W listopadzie 2020 r. Konfederacja Lewiatan w merytorycznym partnerstwie z Fundacją Aktywizacja realizuje projekt informacyjny pt.: „Dostępność szansą dla biznesu”. Poprzez darmowe webinaria przybliżamy firmom i organizacjom, pracodawcom i pracownikom kluczowe zagadnienia związane z dostępnością.