Aktualności 2020

• 2020-11-30 Aktualności

Rada Przedsiębiorczości: Stanowcze NIE dla odrzucenia unijnego budżetu

Rada Przedsiębiorczości stanowczo protestuje przeciwko rządowym planom zablokowania budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Stanowisko deklarowane przez rząd Mateusza Morawieckiego jest sprzeczne z interesem narodowym i polską racją stanu. Przekreśla również szanse na szybkie wyjście z kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19.

• 2020-11-28 Aktualności

Sejm zdecydował. 40 tys. polskich firm rodzinnych zapłaci dodatkowy podatek

• Spółki komandytowe będą opodatkowane CIT-em. Sejm odrzucił dzisiaj poprawki Senatu, zakładające rezygnację z objęcia ich tym podatkiem.
    • To bardzo zła informacja dla 40 tysięcy polskich firm rodzinnych - uważa Konfederacja Lewiatan.

• 2020-11-27 Aktualności
    Aktualności

Realizujesz unijny projekt? Pamiętaj o dostępności

Jeśli realizujesz projekt finansowany z Funduszy Europejskich, pamiętaj o zapewnieniu dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Zadbaj, aby żaden z odbiorców przygotowywanych przez Ciebie działań, usług, produktów, rozwiązań nie był wykluczony i mógł skorzystać z nich w pełni.

• 2020-11-27 Aktualności
    Aktualności

Pracodawcy apelują do posłów o rezygnację z opodatkowania CIT-em spółek komandytowych

• Organizacje pracodawców apelują do posłów o przyjęcie poprawki Senatu, zakładającej rezygnację z opodatkowania CIT-em spółek komandytowych.
    • Odrzucenie dodatkowego podatku uchroni polskie firmy rodzinne przed wysokimi kosztami, w czasie gdy borykają się ze skutkami epidemii Covid-19.

• 2020-11-26 Aktualności

Badanie Lewiatana: 81% firm obawia się lockdownu

Blisko 74% firm deklaruje, że skorzystało z pomocy państwa w czasie pandemii. Aż 81% uważa, że dalsze ograniczanie działalności oznaczać będzie problemy z płynnością finansową i może zagrozić ich funkcjonowaniu - wynika z badania przeprowadzonego przez Konfederację Lewiatan.

• 2020-11-26 Aktualności
    Aktualności

Dostępność - Dlaczego warto wdrożyć?

Firmy, które wdrożą rozwiązania z zakresu dostępności (potwierdzone specjalnym certyfikatem), uzyskają prawo do obniżenia o 5% comiesięcznych wpłat przekazywanych do Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Senatorowie posłuchali głosu biznesu. Nie chcą CIT dla spółek komandytowych

• Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych zarekomendowała usunięcie z ustawy wszystkich przepisów wprowadzających opodatkowanie CIT-em spółek komandytowych.
    • Senatorowie posłuchali głosu przedsiębiorców. O odrzucenie szkodliwego dla firm podatku apelowała od wielu tygodni Konfederacja Lewiatan.

Aktualności

Bezrobocie stoi w miejscu, ale zagrożone branże mogą zwalniać pracowników

Według dzisiejszych danych GUS stopa bezrobocia w październiku br. pozostała na tym samym poziomie co we wcześniejszych miesiącach i wynosiła 6,1%.

Aktualności

Dostępność szansą dla biznesu – dowiedz się i zainspiruj

W listopadzie 2020 r. Konfederacja Lewiatan w merytorycznym partnerstwie z Fundacją Aktywizacja realizuje projekt informacyjny pt.: „Dostępność szansą dla biznesu”. Poprzez darmowe webinaria przybliżamy firmom i organizacjom, pracodawcom i pracownikom kluczowe zagadnienia związane z dostępnością.

• 2020-11-24 Aktualności
    Aktualności

Partnerzy społeczni proponują czasowe zawieszenie zakazu handlu w niedziele

• Partnerzy społeczni w Radzie Dialogu Społecznego apelują o zawieszenie zakazu handlu w niedziele na czas stanu zagrożenia epidemicznego oraz w okresie 180 dni po jego odwołaniu.
    • Pracodawcy i związkowcy domagają się też incydentalnej zmiany w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, umożliwiającej pracę w handlu w niedzielę, 27 grudnia, aby możliwe było uzupełnienie towarów po przerwie świątecznej.