Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2020

 • 2020-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Nowe zasady wydłużania terminów realizacji unijnych projektów

  • To już ostatni moment na wydłużenie terminów realizacji unijnych projektów na mocy specustawy funduszowej.
  • W Sejmie trwają prace nad jej nowelizacją, która wydłuży termin obowiązywania specjalnych przepisów do końca 2023 roku, ale uniemożliwi automatyczne przedłużanie realizacji projektów o 90 dni.

 • 2020-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy oczekują kompromisu w sprawie budżetu UE

  Już dzisiaj, w pierwszym dniu szczytu Unii Europejskiej, mogą zapaść decyzje dotyczące budżetu na lata 2021-2027. Biznes oczekuje kompromisu.

 • 2020-12-10 Aktualności
  Aktualności

  „Dostępność szansą dla biznesu – przewodnik dla firm” – zachęcamy do zapoznania się z publikacją

  Z myślą o potrzebach prywatnych firm, Konfederacja Lewiatan we współpracy z Fundacją Aktywizacja, przygotowała pierwszy na rynku przewodnik, który dotyczy dostępności.

 • 2020-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Brexit na ostatniej prostej – podsumowanie spotkania

  8 grudnia Konfederacja Lewiatan wspólnie z Ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie zorganizowała spotkanie pt. "Brexit na ostatniej prostej: duże zmiany dla firm". Główne kwestie na ten temat, w przeddzień decyzji co do ostatecznych zasad handlu krajów członkowskich UE z Wielką Brytanią po 1 stycznia 2021 roku przedstawili europosłanka Danuta Huebner oraz Radca-Minister w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie, James Hughes.

 • 2020-12-09 Aktualności
  Aktualności

  Egelund Network o europejskiej płacy minimalnej

  8 grudnia odbyło się cykliczne spotkanie Egelund Network -  przedstawicieli organizacji pracodawców ze Skandynawii, regionu Morza Bałtyckiego i Europy Środkowej tj. z Niemiec, Norwegii, Danii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Łotwy, Litwy i Czech.

 • 2020-12-09 Aktualności
  Aktualności

  Oczekujemy kompromisu w sprawie budżetu UE

  • Jutro rozpoczyna się szczyt Unii Europejskiej, na którym zapadną decyzje dotyczące budżetu na lata 2021-2027. Liczymy, że dojdzie do porozumienia i Polska oraz Węgry nie zgłoszą weta.
  • Polska wetując budżet UE mogłaby stracić nawet 27,8 mld euro w formie grantów. Trwająca od tygodni dyskusja o wecie i pryncypiach praworządności już pogorszyła wizerunek naszego kraju, zaszkodziła przedsiębiorcom i finansom publicznym - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2020-12-09 Aktualności
  Aktualności

  Badanie Lewiatana: Brak wiedzy powstrzymuje część firm od inwestycji w zielone technologie

  • Wiedza biznesu na temat Europejskiego Zielonego Ładu jest zróżnicowana. Dlatego rząd powinien podjąć w tym zakresie intensywne działania informacyjne.
  • 24% nieinwestujących firm powstrzymuje się od inwestycji w technologie proklimatyczne, ponieważ brakuje im odpowiedniej wiedzy na ten temat - wynika z badania przeprowadzonego przez Konfederację Lewiatan.

 • 2020-12-09 Aktualności
  Aktualności

  EKES wzywa Radę Europejską do jak najszybszego przyjęcia Wieloletnich Ram Finansowych i Funduszu Odbudowy

  Pomimo ogromnych wyzwań wynikających z pandemii, europejscy pracodawcy, pracownicy i organizacje społeczeństwa obywatelskiego wspólnie wzywają wszystkie 27 państw członkowskich do realizacji wieloletnich ram finansowych UE (WRF) oraz unijnego funduszu odporności i naprawy.

 • 2020-12-09 Aktualności
  Aktualności

  List federacji przedsiębiorców do unijnych przywódców

  BusinessEurope oraz europejskie federacje pracodawców, w tym Konfederacja Lewiatan, wystosowały list do unijnych przywódców przed szczytem Rady Europejskiej, który odbędzie się w dniach 10-11 grudnia. Apelujemy o jak najszybsze przyjęcie Wieloletnich Ram Finansowych UE na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy Next Generation EU. Wzywamy w nim również do poprawy koordynacji działań związanych z reakcją na pandemię, na szczeblu UE.

 • 2020-12-09 Aktualności
  Aktualności

  Rada Przedsiębiorczości apeluje o zmiany w podatku bankowym

  Rada Przedsiębiorczości zwróciła się do liderów Zjednoczonej Prawicy Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina o wprowadzenie pożądanych zmian w podatku od niektórych instytucji finansowych.