Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2020

 • 2020-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o zawodzie farmaceuty: tak, ale z poprawkami Senatu

  Środowisko apteczne od dawna czeka na kluczową regulację: ustawę o zawodzie farmaceuty. Przedstawiciele branży skupiającej blisko 38% wszystkich aptek w Polsce zwracają uwagę, że na etapie prac senackich udało się usunąć z projektu zapisy godzące w prawa pacjentów, farmaceutów i przedsiębiorców i apelują do posłów o przyjęcie ustawy w kształcie proponowanym przez Senat.

 • 2020-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Inflację napędzają wysokie ceny energii

  Według szybkiego szacunku przygotowanego przez GUS, inflacja w listopadzie br. wyniosła 3% w ujęciu rocznym, zaś w stosunku do października nie zmieniła się.

 • 2020-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Kurczą się zamówienia zza granicy

  PMI polskiego sektora przetwórstwa przemysłowego w listopadzie br. wyniósł 50,8 pkt. To trzeci miesiąc z rzędu z odczytem na tym poziomie - poinformowała firma Markit.

 • 2020-11-30 Aktualności
  Aktualności

  PKB na małym minusie, ale będzie gorzej

  PKB w III kwartale 2020 roku spadł o 1,5% w ujęciu rocznym (korekta szybkiego szacunku z -1,6%). Po wyrównaniu sezonowym dynamika osiągnęła minus 1,8% r/r. W III kwartale br. wzrost gospodarczy wyniósł rekordowe 7,9 proc. względem kwartału poprzedniego - podał GUS.

 • 2020-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Rada Przedsiębiorczości: Stanowcze NIE dla odrzucenia unijnego budżetu

  Rada Przedsiębiorczości stanowczo protestuje przeciwko rządowym planom zablokowania budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Stanowisko deklarowane przez rząd Mateusza Morawieckiego jest sprzeczne z interesem narodowym i polską racją stanu. Przekreśla również szanse na szybkie wyjście z kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19.

 • 2020-11-28 Aktualności
  Aktualności

  Sejm zdecydował. 40 tys. polskich firm rodzinnych zapłaci dodatkowy podatek

  • Spółki komandytowe będą opodatkowane CIT-em. Sejm odrzucił dzisiaj poprawki Senatu, zakładające rezygnację z objęcia ich tym podatkiem.
  • To bardzo zła informacja dla 40 tysięcy polskich firm rodzinnych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2020-11-27 Aktualności
  Aktualności

  Realizujesz unijny projekt? Pamiętaj o dostępności

  Jeśli realizujesz projekt finansowany z Funduszy Europejskich, zapewnij dostępność usług i produktów dla osób z niepełnosprawnościami. Zadbaj, aby żaden z odbiorców przygotowywanych przez Ciebie działań nie był wykluczony.

 • 2020-11-27 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy apelują do posłów o rezygnację z opodatkowania CIT-em spółek komandytowych

  • Organizacje pracodawców apelują do posłów o przyjęcie poprawki Senatu, zakładającej rezygnację z opodatkowania CIT-em spółek komandytowych.
  • Odrzucenie dodatkowego podatku uchroni polskie firmy rodzinne przed wysokimi kosztami, w czasie gdy borykają się ze skutkami epidemii Covid-19.

 • 2020-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Bruksela: Nowy mechanizm do zgłaszania barier w handlu

  Komisja Europejska uruchomiła nowy, scentralizowany na poziomie DG Trade system skarg (Single Entry Point) służący do zgłaszania barier w handlu w dostępie do rynków krajów trzecich oraz naruszeń zobowiązań w zakresie handlu i zrównoważonego rozwoju zawartych w umowach handlowych UE (efektywniejsze egzekwowanie i implementacja FTAs) oraz w ramach ogólnego systemu preferencji (GSP).

 • 2020-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Badanie Lewiatana: 81% firm obawia się lockdownu

  Blisko 74% firm deklaruje, że skorzystało z pomocy państwa w czasie pandemii. Aż 81% uważa, że dalsze ograniczanie działalności oznaczać będzie problemy z płynnością finansową i może zagrozić ich funkcjonowaniu - wynika z badania przeprowadzonego przez Konfederację Lewiatan.