Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2021

 • 2021-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy dobrze oceniają reakcję Komisji Europejskiej na pandemię Covid-19

  85,9 proc. przedsiębiorców jest zadowolonych z reakcji Komisji Europejskiej na pandemię Covid-19 i spowodowany przez nią kryzys. 67,6% uważa, że poziom kompetencji UE w zakresie zdrowia publicznego jest niewystarczający. Takie są rezultaty ankiety, którą wśród przedsiębiorców przeprowadziła Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Prezydent Lewiatana spotkał się z prezydentem Francji

  Maciej Witucki spotkał się z Emmanuelem Macronem w Paryżu podczas Rady Prezydentów BusinessEurope. W posiedzeniu wzięli udział szefowie 40 federacji pracodawców z krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym Konfederacji Lewiatan.

 • 2021-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł przyspiesza dzięki niesłabnącemu popytowi krajowemu

  PMI dla polskiego przemysłu w listopadzie przekroczył 54 pkt, zatrzymując się na 54,4 pkt. Jest to wzrost o 0,6 pkt. w stosunku do odczytu w październiku - podał dzisiaj IHS Markit. To dobry prognostyk przed oficjalnymi danymi GUS dotyczącymi produkcji przemysłowej.

 • 2021-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Ważne informacje dla eksporterów do Wielkiej Brytanii

  Komisja Europejska przypomina o zmianach, które wejdą w życie po 31 grudnia bieżącego roku. Wtedy zakończy się okres przejściowy związany z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Od 1 stycznia 2021 handel między Unią Europejską a Wielką Brytanią reguluje umowa o wolnym handlu.

 • 2021-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Bez firm prywatnych trudno cyfryzować edukację

  Bez aktywności firm prywatnych cyfryzacja szkół i procesów nauczania nie mogłaby przebiegać tak sprawnie jak dotychczas. Dzięki współpracy międzysektorowej te procesy można przyspieszyć - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Inwestycje pociągnęły wzrost gospodarczy

  W III kwartale br. PKB wyrównany sezonowo urósł o 5,5% rok do roku, co jest wynikiem wyższym o 0,2 pkt. proc. niż odczyt z połowy listopada - podał dzisiaj GUS.

 • 2021-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Szykują się najdroższe święta od 20 lat

  GUS podał dziś wstępne dane dotyczące wzrostu cen towarów i usług w listopadzie. Ceny wzrosły 7,7% w ujęciu rocznym i 1% w ujęciu miesięcznym. W październiku inflacja była niższa i wyniosła 6,8%.

 • 2021-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Pełnomocniczka Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech i szefowa Centrum GovTech w Lewiatanie

  Minister Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech i szefowa Centrum GovTech spotkała się z przedsiębiorcami reprezentującymi sektor EdTech w Konfederacji Lewiatan.

 • 2021-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Kolejny dobry kwartał agencji zatrudnienia

  Popyt na pracowników nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, co szczególnie widać w wynikach agencji zatrudnienia w ramach usługi rekrutacji stałych.

 • 2021-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Pandemia Covid-19 pogorszyła zdrowie psychiczne pracowników

  • Z kryzysu gospodarczego wywołanego przez pandemię Covid-19 jesteśmy w stanie wyjść silniejsi, ale konsekwencje społeczne, w tym dla zdrowia psychicznego pracowników, będą rozciągnięte na wiele lat - wynika z raportu Konfederacji Lewiatan.
  • Polacy wraz z upływem czasu od wybuchu pandemii coraz gorzej oceniają swój stan zdrowia. Skutki psychologiczne samego przebywania na kwarantannie mogą być rozciągnięte do 3 lat po ustąpieniu pandemii.
  • Niepokoi bardzo niska samoocena stanu zadowolenia z życia polskich kobiet.